PDA

View Full Version : سوال: یک سوال از ماژول

paysokhan
پنج شنبه 26 دی 1387, 13:56 عصر
چطور می توان یک ماژول را به برنامه اضافه کرد
اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم
با ذکر یک مثال اگر باشد بهتر است و اینکه چگونه از فرم با ماژول ارتباط برقرار کنیم

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 26 دی 1387, 14:04 عصر
چه جوری از modules توی برنامه هام استفاده کنم؟ (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=131007)

paysokhan
شنبه 28 دی 1387, 00:18 صبح
منظور من از سوالم این بود که
نمی دانم ماژول به چه دردی می خورد و چطور باید ازش استفاده کنم؟
اگر راهنمایی ام کنید ممنون می شوم

xxxxx_xxxxx
شنبه 28 دی 1387, 06:05 صبح
زماني از ماژول استفاده مي كنيم كه مي خواهيم در بخش هاي مختلفي از پروژه مان، توابعي را به تعداد دفعات زياد استفاده كنيم. براي جلوگيري از تكرار تعريف توابع در هر فرم از پروژه كافي ست آنها را تنها يك بار به صورت public در ماژل تعريف كنيم.
اين توابع مي تونند تابع API باشند، مي تونند توابعي باشند كه برنامه نويس تعريف مي كند و يا متغير global باشند.
فرض كنيد ما تابعي براي نحوه نمايش فرم نوشته ايم. حال به جاي اين كه اين تابع را در هر فرم تعريف كنيم و بعد فراخواني كنيم، تنها يك بار در ماژول تابع را تعريف مي كنيم سپس در فرم هايمان كافي تابع را فراخواني كنيم. اينطوري از تكرار كد جلوگيري كرديم، به علاوه اين كه خوانايي برنامه بيشتر ميشه.

ماژول ها مي توانند توابع private هم داشته باشند كه آن توابع تنها در همان ماژول قايل استفاده هستند.

براي اضافه كردن يك ماژول در پنجره Project راست كليك كنيد Add و سپس Module را انتخاب كنيد.
ماژول ها با پسوند bas ذخيره مي شوند.
----------------
اگر جستجو مي كرديد حتماً توضيحات كاملتر و بهتري را مي يافتيد.
----------------
موفق باشيد/

paysokhan
شنبه 28 دی 1387, 23:03 عصر
ممنون از لطف شما