PDA

View Full Version : گفتگو: ابزاری برای تهیه کلید امنیتی همراه توسط USB Flash ها

babol-hacker
پنج شنبه 26 دی 1387, 17:32 عصر
متن کامل رو میزارم تا دوستان بهتر بتونند راهنمایی کنند.
منبع :http://pcnetwork.ir/showthread.php?t=20454&p=123774

متن :
امنیت سیستم های کامیپوتری امروزه ممکن است برای بسیاری از افراد در بالاترین درجه از نظر کار با سیستم ها باشد. نگهداری از اطلاعات مهم در یک سیستم کامپیوتری یکی از مواردی می باشد که موضوع امنیت را بیشتر به چشم مدیر آن سیستم می آورد. شیوه های مختلفی را امروز می توان برای حفظ امنیت یک سیستم به کار برد ، استفاده از نرم افزارهای مختلف با امکانات متنوعی که در اختیار کاربران برای ایجاد امنیت و جلوگیری از دسترسی اطلاعات به دیگر کاربران داده می شود از مزیت های استفاده از این نرم افزارها می باشد اما همیشه نفوذگران با استفاده از تکنیک های معکوس سعی بر این دارند تا از دیوارهای امنیتی مقابل خود عبور کرده و به اطلاعات سیستم هدف دست یابند. استفاده از این تکنیک ها در زمانی که فردی دسترسی فیزیکی به سیستم دارد بسیار آسان تر به نظر می رسد و به همین علت ها کاربرانی که به امنیت خود اهمیت می دهند همیشه به دنبال استفاده از روش های نوین و جدیدی می باشند که راه های نفوذ به آن ها هنوز به طور کامل کشف نشده است.
در این مطلب با معرفی نرم افزاری امنیتی شیوه جدیدی از جلوگیری دسترسی دیگران به سیستم های شما را معرفی می کنیم.
Rohos Logon Key نام نرم افزاری می باشد که به کمک آن کاربران می توانند مانع از دسترسی افراد مختلف به غیر از خود به سیستم شوند. شیوه کار این نرم افزار با کیله نرم افزارهای امنیتی که بر روی سیستم نصب می شوند متفاوت است. کاربر برای استفاده از امکانات این نرم افزار علاوه بر نصب برنامه در سیستم نیازمند استفاده از یک حافظه USB را نیز دارد. شما با استفاده از نرم افزار و USB Flash خود سیستم خود را قفل می کنید و در هر بار اجرای سیستم عامل و برای دسترسی به اطلاعات نیازمند اتصال Usb Flash خود به سیستم می باشید. در واقع حافظه USB شما به عنوان کلید امنیتی کامپیوتر شما می باشد. شیوه کار این نرم افزار بدین صورت است که بعد از نصب برنامه و اتصال USB Flash به سیستم شما در درون برنامه با استفاده از یک کلید یک کلید امنیتی را بر روی حافظه فلش خود ایجاد می کنید تا در راه اندازی مجدد سیستم عامل و در زمان درخواست آن کلید رمزنگاری شده ، با اتصال Usb flash به پورت usb خود کلید را به برنامه معرفی کنید. بدین صورت دیگر تنها افرادی به سیستم شما دسترسی خواهند داشت که حافظه USB مورد نظر در اختیارشان باشد . این نرم افزار محصولی از شرکت Tesline-Service SRL می باشد.

ما برنامه نویسا مشکلمون امنیت و جلوگیری کپی رایت خواستم منو تو ساخت برنامه ای که با اتصال یک فلش ساده و معمولی اجرا بشه کمک کنید
راه و روش های مختلفو شرح بدین
البته خودم چند روشئ جستجو کردم که توضیح میدم
لینکه دانلود این برنامه بالا هم:
http://dl.kamyabonline.com/download/program/Rohos%20Logon%20Key%202.5.0.0.exe

babol-hacker
پنج شنبه 26 دی 1387, 17:41 عصر
قفل های usb کی کارایی اونارو میدونه؟
میدونم که اونا حافظه ندارند و فقط برنامه با سریالشئن کار میکنه در واقه به عنوان پورت شناخته میشن؟
چون اون فلشها گرونه میخام بدونم فلش های معمولی هم سریال اصلی دارن؟
اخه فلش ها فقط سریال درایو دارن که تو هر سیستم فرق داره

mahmood_s
پنج شنبه 26 دی 1387, 23:19 عصر
من هم دنبال همین موضوع هستم

با یکی از دوستانم در حال طراحی یک نمونه قفل هستیم که هم با پورت پرینتر , هم با پورت سریال و هم با پورت usb میشه کار کرد

با یک کیت بسیار کوچک و یک میکرو چیپ و ...

xxxxx_xxxxx
جمعه 27 دی 1387, 05:19 صبح
در هر بار اجرای سیستم عامل و برای دسترسی به اطلاعات نیازمند اتصال Usb Flash خود به سیستم می باشید. در واقع حافظه USB شما به عنوان کلید امنیتی کامپیوتر شما می باشد.

با VB همچين كاري نميشه كرد.
برنامه هايي كه با VB نوشته ميشن همه تحت ويندوز هستند. هيچ وقت نمي تونيد برنامه اي با VB بنويسيد كه قبل از شروع كار سيستم عامل اجرا بشه. يا حتي بتونه سيستم عامل رو كنترل كنه.

mpmsoft
جمعه 27 دی 1387, 12:26 عصر
میدونم که اونا حافظه ندارند و فقط برنامه با سریالشئن کار میکنه در واقه به عنوان پورت شناخته میشن؟

خیر بعضی از قفلهای usb 16 بایت حافظه جهت ذخیره اطلاعات بصورت دائم رو دارند
که شما می تونید برای مثال تعداد دفعات اجرای نرم افزار رو در داخل اون قرار دهید

در مورد بالا اومدن برنامه قبلا از ویندوز خوب این کار شدنی نیست ولی می شه کاری کرد بعد از بالا آمدن ویندوز و قبل از اجرا شدن explorer برنامه اجرا بشه

babol-hacker
جمعه 27 دی 1387, 15:08 عصر
با VB همچين كاري نميشه كرد.
برنامه هايي كه با VB نوشته ميشن همه تحت ويندوز هستند. هيچ وقت نمي تونيد برنامه اي با VB بنويسيد كه قبل از شروع كار سيستم عامل اجرا بشه. يا حتي بتونه سيستم عامل رو كنترل كنه.
وااااااااااااااااااااایی دیوانه شدم اون از کشاورز این ای تو من گفتم سیستم عامل بنویس؟دیدی فرهنگ استفاده از مثال و برای درک موضو نداری؟ هر بد بختی میکشم از ای کیو بازی تو...خواهشن لطف کن من پست میدم تو چیزی نگو؟:عصبانی++:

xxxxx_xxxxx
جمعه 27 دی 1387, 21:42 عصر
دوست عزيز يادت رفته تو تاپيك قبلي جواب سوالت رو دادم. مشكل كجاست؟

خواهشن لطف کن من پست میدم تو چیزی نگو؟

خواهشاً نه خواهشن!
تو تاپيك قبلي (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=143458) هم نظرت همين بود؟ وقتي ضجه مي زدي يكي به سوالت جواب بده يادت رفته؟ وقتي شش يار تاپيكت رو به صفحه اول مي اوردي كه يكي جوابت رو بده يادت رفته؟
اون تاپيكت (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=143751) كه قفل ميشه چرا اينجا خودتو خالي مي كني؟ كي بود مي گفت برام مهم نيست كه تاپيكم قفل بشه؟ حالا اينجا اثراتشو مي بينيم.
ما فرهنگ استفاده رو نداريم يا تو؟ شما كه داري بگو ببينم براي يه همچين سوالي نياز بود هشت خط مقدمه خبر رو هم بياري؟ شما كه داري بگو ببينم پس چرا تاپيكت قفل ميشه؟ شما كه داري بگو ببينم موضوع طراحي سايتت چه ربطي به VB داره؟
لابد شما كه نمي دونيد سوالتونو تو كدوم بخش بپرسيد فرهنگ استفاده از فروم رو داريد!
اگر همه رفتارشون مثل جناب عالي باشه اونوقت فرهنگ اينجا بالا ميره؟
منم با نظر تو درباره مديريت ضعيف موافقم چراكه تاپيك ها و پست هاي اينچنيني يك دقيقه هم نبايد سرپا بمونند.

vcldeveloper
شنبه 28 دی 1387, 00:31 صبح
وااااااااااااااااااااایی دیوانه شدم اون از کشاورز این ای تو من گفتم سیستم عامل بنویس؟دیدی فرهنگ استفاده از مثال و برای درک موضو نداری؟ هر بد بختی میکشم از ای کیو بازی تو...خواهشن لطف کن من پست میدم تو چیزی نگو؟
این آخرین اخطاری هست که دریافت میکنی! اگر همچنان به ادبیات و رفتار فعلی با کاربران سایت اصرار داشته باشی، دفعه بعد برای مدت معینی از سایت اخراج میشی، و اگر بعد از پایان دوره مربوطه همچنان رفتارت را اصلاح نکنی، برای همیشه از سایت اخراج میشی. اگر خدای نکرده دچار برخی مشکلات روحی، روانی، یا رفتاری هستی که باعث میشه با هر پست سایر کاربران از خود بیخود بشی، و به این و آن پرخاش کنی، بهتر هست به پزشک مراجعه کنی، و اسباب ناراحتی سایر کاربران را بوجود نیاری.

هر کس در این تالار حق داره در هر تاپیکی پست بزنه. اگر احساس کردی پستش بی ربط به موضوع تاپیک یا مغایر قوانین سایت هست، میتونی پستش را گزارش کنی تا باهاش برخورد بشه، نه اینکه یکسری مطالب بی ربط و توهین آمیز بهش بگی. این رفتار باعث میشه که خیلی زودتر از اونی که فکرش را بکنی از این سایت خداحافظی کنی، پس، برای آخرین بار، سعی کن مودب باشی!