PDA

View Full Version : مراحل كمرشكن پخت يك Quickreport

mohammady2
جمعه 27 دی 1387, 06:57 صبح
سلام .
اصلا اساتيد تعجب نكنند .اين سوال خيلي مبتديانه است . من بيشتر سيشارپ كار ميكنم تابا دلفي عزيز
ببينيد اينكاررارو انجام ميدم اما quckreport بهم خروجي نميده
بانكم sql هست
1. يه عدد quickreport مياريم رو صفحه
2.يك عدد datasource
3. يك عدد هم Adoquery
4. حالااز adoqoury شروع ميكنيم . خاصيت كانكشن استرينگاشون رو تنظيم . يه خط كد select هم توي sqlstring مينويسيم .
بعد هم active رو true ميكنيم .
5.حالا خاصيت dataset مربوط به datasource روست ميكنيم
6.حالا جناب quickrep رو هم ست ميكنيم با adoquery1
7.يه ليوان آب ميخوريم . عرق روي پيشونيمون رو خشك ميكنيم
8.حالا براي نمايش اطلاعات يك عدد qrdxtext روي صفحه ميآوريم
9.خاصيت datset و datafield ايشون رو هم ست ميكنيم
10.حالا خروجي رو ميبينيم
11....
همه چي بينتيجه شد . هيچي براي ديدن نداريم .

ضمنا براي تمام شدن حجت تمام عمليات انجام شده رو در حالي تكرار كردم كه روي qr يك عددqrband گذاشتم بعد qrdbtext رو روي اون .خاصيت باند رو هم به rbdetail تنظيم كردم
باز هم همون نتيجه...
.

mafazel
جمعه 27 دی 1387, 11:17 صبح
خسته نباشید...
ببینم اگر مثلا فاصله تهران تا شیراز 1000 کیلومتر باشه، شما خواستید برید شیراز تخت گاز هزار کیلومتر میرید بعد از یکی می پرسید «ببخشید اینجا شیرازه؟» .
تا اینجا چند تا Check Point باید داشته باشید...

mohammady2
جمعه 27 دی 1387, 12:18 عصر
خسته نباشید...
ببینم اگر مثلا فاصله تهران تا شیراز 1000 کیلومتر باشه، شما خواستید برید شیراز تخت گاز هزار کیلومتر میرید بعد از یکی می پرسید «ببخشید اینجا شیرازه؟» .
تا اینجا چند تا Check Point باید داشته باشید...

شما لطف كنيد همون سر دروازه قران هم به ما بگيد اشتباه نرفتيم خوبه.
اگه اينارو نگم ميگين برو فلان كن و بهمان كن
خوب عزيز دلم گفتم تا ديگه تكرار مكررات نشه .
اصلا مسئله اونقدر بغرنج نيست نميدونم چرا گير افتادم
تا دلتون بخواد هم كلمه quickreport رو به اشكال مختلف سرچيدم .نبود كه نبود
.........
.

vcldeveloper
جمعه 27 دی 1387, 15:11 عصر
من از QuickReport استفاده نمی کنم، ولی چرا شما باند را بصورت Detail تنظیم کردید؟! قاعداتا وقتی باندی Detail هست، باید براش یک باند Master هم وجود داشته باشه. شما باند Master دارید که باند جدید را بصورت Detail تعریف کردید؟

mohammady2
جمعه 27 دی 1387, 16:12 عصر
من از QuickReport استفاده نمی کنم، ولی چرا شما باند را بصورت Detail تنظیم کردید؟! قاعداتا وقتی باندی Detail هست، باید براش یک باند Master هم وجود داشته باشه. شما باند Master دارید که باند جدید را بصورت Detail تعریف کردید؟

دليل اينكارم پست دوستان در اين صفحه است

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=88557&highlight=quickreport

در صورتي كه نمونه اي از اين برنامه داريد ممنون ميشم .

vcldeveloper
شنبه 28 دی 1387, 00:35 صبح
دليل اينكارم پست دوستان در اين صفحه است
درسته، ظاهرا QuickReport برخلاف FastReport باند Master نداره، و بجای آن از Detail استفاده میکنه، و بجای Detail در FastReport، در QuickReport از SubDetail استفاده میشه.

mohammady2
شنبه 28 دی 1387, 21:38 عصر
درسته، ظاهرا QuickReport برخلاف FastReport باند Master نداره، و بجای آن از Detail استفاده میکنه، و بجای Detail در FastReport، در QuickReport از SubDetail استفاده میشه.

وقتي كسي كه quickreport كار نكرده حداقل نظرشو براي تبادل اينجا ميذاره آدم از اين اجتماع برنامه نويس نااميد ميشه .
اينم از پيامد هاي بخشبندي تالار دلفيه .بايد تحمل كرد .
متشكرم جناب كشاورز .اين master و detail هم خودش نكته اي بود .
ضمنا امضا تون و هماهنگي آواتار تون باهاش خيلي لذت بخشه .

vcldeveloper
یک شنبه 29 دی 1387, 01:03 صبح
اينم از پيامد هاي بخشبندي تالار دلفيه .بايد تحمل كرد .
بخش ابزارهای گزارش سازی دلفی از جمله بخش هایی هست که از مدت ها قبل وجود داشته، و در طرح جدید تغییر ساختار ایجاد نشده. پس نمیشه گفت این مسئله ربط چندانی به تغییر ساختار جدید داره. شاید مسئله بیشتر به این واقعیت برگرده که این روزها کمتر برنامه نویسان دلفی سراغ ابزاری مثل کوئیک ریپورت میرند. من خودم به شخصه تاپیک های کوئیک ریپورت را فقط برای بررسی اینکه قوانین سایت در آنها نقض نشده باشه مرور می کنم، و گرنه سر و کاری با کوئیک ریپورت ندارم، و فست ریپورت تمام نیازهای من در این زمینه را به شکل عالی برطرف میکنه.

mafazel
یک شنبه 29 دی 1387, 07:10 صبح
شما لطف كنيد همون سر دروازه قران هم به ما بگيد اشتباه نرفتيم خوبه.

دِ نشد که! دروازه قرآن شد همون شیراز. قرار اول قم، قرار دوم اصفهان:بوس:، قرار سوم ایزدخواست، قرار چهارم دروازه قرآن:قلب:.
البته شوخی می کنم. اینکه شما دقیقا مراحلی که رفتید رو توضیح دادید خوبه.

Check Point 1: خیلی معذرت میخوام، روم به دیوار، توی جدولتون اطلاعات دارید و اونا رو توی DBGrid میتونید ببینید؟(برای اطمینان از صحت برقراری ارتباط با بانک)
Check Point 2: ابزار QuickRep1 یک مشخصه بنام Bands داره گزینه HasDetail اونو True کنید. یه باند Detail بهتون میده.
Check Point 3: اول یک QRLabel روی باند دیتیل بذارید و QuickRep1.Preview کنید ببینید همون Label رو میتونید ببینید؟
Check Point 4: خود QuickRep1 یک مشخصه بنام DataSet داره که اونو روی ADOQuery تنظیم کنید. حالا یک QRDBLabel روی Detail بذارید و مشخصه های DataSet و DataField اونو تنظیم کنید و برنامه رو اجرا کنید.
حالا دیگه قاعدتا باید طرافای دروازه قرآن باشید. اگه نیستید بگید تا مشکل رو پیدا کنیم.

mohammady2
یک شنبه 29 دی 1387, 15:11 عصر
سلام .

1. خواهش ميكنم و خوب وقتي واسه يه مثقال quick report آدم به اين روز بيافته بايدم به قول شما نمايش اطلاعات تو ديتا گريد و چك كرد . ...خوب اين كه درست نشون ميده .
2.hasdetailes هم درست .
3.اين QuickRep1.Preview چيه ؟
4 . qrdblable نداريم qrdbtext گذاشتم

5. نه من هيچي نميبينم . كور شدم.. اينجا بيابونه نكنه كويره ..

mafazel
یک شنبه 29 دی 1387, 16:22 عصر
1- Ok!
2- Ok!
3- این دستور پیش نمایش چاپ رو نشون میده. اگر در زمان طراحی میخواهید پیش نمایش رو ببینید باید یه گوشه خود QuickRep1 کلیک راست کنید و از منو گزینه Preview را انخاب کنید در این حالت اگر جدولتون باز باشه و تنظیمات برقرار باشه پیش نمایش نشون داده میشه. اگر در زمان اجرا میخواهید پیش نمایش رو نشون بدید یک دکمه بذارید و توی زدن اون دکمه از دستور QuickRep1.Preview یا QuickRep1.PreviewModal استفاده کنید.
4- حق با شماست.
5- نخیر ادامه بدید.

mohammady2
یک شنبه 29 دی 1387, 19:17 عصر
3- این دستور پیش نمایش چاپ رو نشون میده. اگر در زمان طراحی میخواهید پیش نمایش رو ببینید باید یه گوشه خود QuickRep1 کلیک راست کنید و از منو گزینه Preview را انخاب کنید در این حالت اگر جدولتون باز باشه و تنظیمات برقرار باشه پیش نمایش نشون داده میشه. اگر در زمان اجرا میخواهید پیش نمایش رو نشون بدید یک دکمه بذارید و توی زدن اون دکمه از دستور QuickRep1.Preview یا QuickRep1.PreviewModal استفاده کنید.

سلام داداش .
من رسيدم شيراز .
قضيه همون فوت كوزه گر بود كه شاگردش نميدونست .
ولا .. خجالت كشيدم خيلي مسخره بود Form2.QuickRep1.Preview
بهر حال با استمداد شما مشكلم حل شد .تا مشكلات بعدي ..:قلب:

mafazel
دوشنبه 30 دی 1387, 09:34 صبح
سلام دوست عزیز
آقا خوش بگذره
ما خودمون هم شاگردیم، یواشکی دیدیم اوستا فوت کرد :قهقهه:.
اصلا خجالت نداره. من هم توی برنامه نویسی پیش اومده که علاف یک دستور ساده شدم که جای ذکر مثال نیست.
جالب ترین اتفاق این بود که یک برنامه با SQL Server نوشته بودم. زنگ زدند گفتند برنامه تون کار نمی کنه! خیلی تعجب کردم هر چقدر مرور کردم خطایی پیدا نکردم. گفتم بذارید از اول چک کنیم، سرور روشنه؟ گفتند بذارید ببینیم .... اوه.. وای .. نه ... ببخشید بعدا تماس میگیریم.:قهقهه:
تا موفقیت های بعدی!