PDA

View Full Version : دستگاه باركد خوان

soniarose
جمعه 27 دی 1387, 10:23 صبح
سلام من يك سوال در مورد دستگاه باركد خوان داشتم من دارم برنامه اين دستگاه رو براي حضور و غياب مينويسم ميخواستم بدونم اين دستگاه وقتي باركد رو ميخونه از كجا ميفهمه اين ساعت ورود هست يا خروج؟ ممنون

behzad_gh
جمعه 27 دی 1387, 12:45 عصر
بارکد خوان نمی‌تونه تشخیص بده اون فقط id شخص رو که در کارت ذخیره شده میگیره شما باید هنگام نمایش اطلاعات محاسبه کنید که از آغاز ساعت کاری کدام یک مربوط به ورود و کدام مربوط به خروج است (یک در میان)
البته در سیستم شما باید امکان تصحیح دستی اطلاعات توسط کاربر مجاز نیز در نظر گرفته بشه.
فکر کنم اگر یک فیلتر هم بزارید که مثلا در یک بازه زمانی ۵ دقیقه‌ای اگر دوبار و یا بیشتر یک کارت زده شده بود آن را یک دفعه حساب کند. یا در لیست ورود بدون خروج و زمانهای مشکوک را به رنگ قرمز نمایش دهد تا کاربر مجاز آنها را بررسی کند مفید باشد.

soniarose
شنبه 28 دی 1387, 10:39 صبح
من در حقيقت دستگاه ندارم من باركد رو درست ميكنم و در يك فايل ذخيره ميكنم و سپس اون رو به برنامه باركد خوان ميدم تا اونو بخونه و ساعت ورود و خروج رو در بانكم ذخيره كنه . ولي چه كدي بايد بنويسم تا تشخيص بده اين id كه الان ميخونه باid قبلي فرق داره

behzad_gh
شنبه 28 دی 1387, 11:42 صبح
شما باید برای هر شخص یک آی‌دی یا نام اون شخص رو به صورت بارکد در بیارید ، وقتی که برنامه بارکد خوان اون بارکد رو میگیره دوباره به صورت همون آی‌دی یا نام در میاره و شما می‌تونید بفهمید که اون شخص کیه.