PDA

View Full Version : ارتقاء سطح علمی - بانکهای اطلاعاتی

علیرضا مداح
چهارشنبه 11 آذر 1383, 19:41 عصر
سلام دوستان

اگر موافق هستید ، در این تاپیک بحث بر روی بانکهای اطلاعاتی را آغاز نماییم .در ضمن در صورتیکه مبحثی به غیر از بانکهای اطلاعاتی برای بحث مد نظر شماست بیان کنید .

روش کار نیز به اینصورت است که ابتدا کار را با مفاهیم شروع کرده و به جلو میرویم تا در آخر به یک نتیجه خوب دست یابیم .

شما هم پیشنهادات خود را اعلام نمایید .

ساران سافت
چهارشنبه 11 آذر 1383, 19:46 عصر
بانک اطلاعاتی Oracle بسیار قوی و خوب است اما اشکال آن این است که برنامه روی سیستمی که نصب است اجرا می شود! :wink:

kochol
پنج شنبه 12 آذر 1383, 10:30 صبح
سلام دوستان

از همهی بانکهای اطلاعاتی میشه در برنامه هاتون استفاده کرد ولی sql بیشتر از همه توصیه می شود زیرا vb.net در کار با آن تقریبا 70٪ سریعتر است

hmm
شنبه 14 آذر 1383, 08:18 صبح
بانک اطلاعاتی Oracle بسیار قوی و خوب است اما اشکال آن این است که برنامه روی سیستمی که نصب است اجرا می شود!
این نتیجه گیری اشتباهه!!!

Shabani.Mojtaba
شنبه 14 آذر 1383, 09:16 صبح
من با حرف kochol کاملا موافقم چون اصلا ساختار sql provider که در vb.net وجود دارد از لایه نازک و سریعی برای برقراری ارتباط با پایگاه sq l2000 به بالا استفاده میکند.

ساران سافت
شنبه 14 آذر 1383, 09:43 صبح
این نتیجه گیری اشتباهه!!!
شما دیتا بییس های اوراکل را نمی توانید مثل sql یا access براحتی هر جایی ببرید. و حتما باید در جاهای دیگر Import شوند آن هم اگر ورژن رجیستر شده داشته باشید. کار سختی است. :(

اما در مجموع قدرت، سرعت، امنیت مخصوصا در تعداد رکوردهای خیلی زیاد فقط در اوراکل یافت می شود. :)
به عنوان مثال شما برروی هر فیلد در اوراکل می توانید امکان امنیتی و سطح دسترسی اعماال کنید. :wink:

hmm
شنبه 14 آذر 1383, 14:28 عصر
شما دیتا بییس های اوراکل را نمی توانید مثل sql یا access براحتی هر جایی ببرید. و حتما باید در جاهای دیگر Import شوند آن هم اگر ورژن رجیستر شده داشته باشید. کار سختی است.

مشخصه که براحتی attach کردن دیتابیس در sql نیست ولی فقط یک import لازم داره نه بیشتر تازه در مورد ورژن ، شما در مورد اکسس هم حتی این مشکل(نمیشه اسمش رو مشکل گذاشت) رو دارید.

به عنوان مثال شما برروی هر فیلد در اوراکل می توانید امکان امنیتی و سطح دسترسی اعماال کنید.
اوراکل هم امکان تعیین سطح دسترسی برای فیلدها رو نداره مگر اینکه از view ها استفاده کنید.(البته در این مورد ضعف محسوب نمیشه)

ar_monti@
شنبه 14 آذر 1383, 15:26 عصر
دوستان سلام
من یک سوال دارم و آن هم اینکه بهترین روش در VB.NET برای ارتباط با SQL Server کدام است منظورم دقیقا اینه که از چه کنترلی استفاده کنم که کمترین زحمت را داشته باشد.
ممنون

kochol
شنبه 14 آذر 1383, 18:04 عصر
sqlDataAdapter

ar_monti@
یک شنبه 15 آذر 1383, 16:39 عصر
میشه بیشتر راجع به آن توضیح دهید.

kochol
یک شنبه 15 آذر 1383, 20:57 عصر
آیا شما می خواهید همین جا یاد بگیرید