PDA

View Full Version : پیاده سازی صفحه پرسش کلمه عبور قبل از شروع نمایش سایت

francosoft
پنج شنبه 12 آذر 1383, 11:22 صبح
سلام دوستان

یک راهنمایی می خواستم در مورد سوالی که در زیر از شما خواهم پرسید.

ببینید دوستان بنده یک سایت دارم که برای مثال صفحه index به حساب می آید و وقتی کاربر url سایت را می زند صفحه Index به صورت پیش فرض نمایش داده میشود.

حالا بنده قصد دارم امنیتی را مبتنی بر پرسش شناسه کاربری و پاسورد قبل از آن قرار دهم.

واضح تر بگوییم!!!

می خواستم وقتی کاربر url ما را زد. به جای index جاری و قبل از آن یک صفحه ساده را مشاهده کند که در آن شناسه کاربری و پاسورد سوال شود و در صورت صلاحیت کاربر اجازه ورود را بدهد. البته این یوزرها و مشخصاتش باید در یک دیتابیس تحت وب ذخیره شود و قابلیت تغییر را نیز داشته باشد.

ببینید امنیت برای من در این مورد خیلی مهم است.

یعنی اینکه وقتی کاربر وارد سایت شد و صفحه اولی که همان پرسش کلمه عبور است را مشاهده کرد و در صورت درست بودن تنها اجازه وارد شدن داشته باشد.

البته فکر کنم صفحه امنیتی را که ما اضافه می کنیم را باید جایگزین صفحه index کنیم و در صورت درست بودن اطلاعات لینک داده شود به صفحه بعد.

اما یک سوال مهم اینجا وجود دارد و آن این است که نباید کاربر قادر باشد که خودش با زدن لینک مستقیم صفحه را مشاهده کند و تنها با در صورت درست بودن اطلاعاتش اجازه ورود داشته باشد و از هیچ راه دیگر میسر نباشد.

لطفا اگر کسی می داند سورس کدی را برای بنده بفرستد حالا با هر زبانی که می دانید. فقط اگر لطف کردید تمامی مراحل نصب و پیاده سازی را نیز بفرستید.
بنده بخصوص اصلا از asp , php سر در نمی آروم.

قبلا از بذل توجه شما تشکر می نماییم.

موفق باشید :)

arshia_
پنج شنبه 12 آذر 1383, 15:06 عصر
می شه با وجود یه متغیر این کار رو انجام داد که اگر مقدار متغیر درست بود اجازه ورود به صفحه را داشته باشد وگرنه به صفحه دیگری هدایت شود تا پیغام خطا را ببیند... برای اینکار باید این تنظیمات را در pageload قرار بدی..
اما مشکل اینجاست که حداقل باید کمی با برنامه نویسی مورد نظرت آشنا باشی وگرنه کار کمی مشکل می شه

Payam Moradi
شنبه 21 آذر 1383, 21:14 عصر
سلام
برخی از کنترل پنل دومین ها یا سرورها قابلیت ایجاد پسورد روی پوشه ها را دارد. شما میتوانید روی پوشه یا دایرکتوری Root سایت پسورد بذارید. اونوقت محال ممکنه که کسی بدون شناسه کاربری و پسورد حتی به یک عکس دست پیدا کنه. اگر هم این قابلیت رو نداره باید به روش آقا عرشیا عمل کنید. البته با کمی اطلاعات در مورد اسکریپت نویسی.
ولی اکثرا این قابلیت وجود داره. بگردید شاید پیدا کنید.

موفق باشید. :flower: