PDA

View Full Version : نمایش خروجی دستورات تحت Command در memo (نمایش خروجی ping)

FirstLine
شنبه 28 دی 1387, 09:40 صبح
با سلام
چجوری میتونم دستورات Command تحت Dos ویندوز را از داخل برنامه وارد و نتیجه را نیز در همان فرم نمایش دهم.
مثلا در حالت عادی در xp ما از قسمت Run دستور cmd را وارد و در Command عبارت ping google.com or ipconfig را وارد میکنیم و در همان صفحه Command نیز خروجی را میبینیم.
حالا من نیاز دارم که در یک فرم برنامه در یک تکست باکس ping google.com or ipconfig را وارد کنم و با زدن یک دکمه خروجیهای مربوطه را در یک memo نمایش بدهم.
دلفی 7
با تشکر

mehrzad007
شنبه 28 دی 1387, 11:02 صبح
نمي دونم !
اما يه راه به نظرم مي رسه . مي توني با كمك تغيير I/O خروجي فايل رو بريزي توي يه فايل تكست و اونو توي memo نمايش بدي .
توي كمند پرامپت ويندوز يه امكان هست به اين شكل :

dir >c:\a.txt

در صورتي كه از دستور دي اي ار به اين صورت استفاده كني خروجي فايل به جاي نمايش توي صفحه مي ره توي درايو سي داخل يه فايل تكست به اسم آ دخيره ميشه . همين كار رو با دستور ping هم ميشه انجام داد . يا هر دستور ديگه .

vcldeveloper
شنبه 28 دی 1387, 17:14 عصر
درباره تغییر جهت خروجی برنامه های Console در این انجمن نمونه سورس کد هست. اما اگر مسئله شما فقط با Ping هست، می تونید بجای استفاده از ابزار Ping ویندوز، خودتون با Indy خیلی راحت یک ابزار Ping در برنامه خودتون بسازید. برای این منظور در Demoهای Indy مثال زده شده.

FirstLine
شنبه 28 دی 1387, 18:02 عصر
با سلام
از لطف و راهنمایی شما سپاسگزارم.
مشکلم با Ping نیست و موردهای دیگری هست.
من جستجو کردم ولی نتیجه ای که میخواستم بدست نیومد لطفا آدرس یا لینک لطف کنید.
با تشکر

mossaferin
شنبه 28 دی 1387, 20:48 عصر
سلام

شاید این مثال بدردت بخوره

موفق باشی