PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات متناظربا از یک فیاد کمبو به Text

msoleiman
شنبه 28 دی 1387, 10:29 صبح
سلام
من میخواهم در صورتی که از یک Combo یک فیلدی انتخاب شد . در هنگام خروج از آن Combo اطلاعات دیگری از همان فیلد در یک Textbox ظاهر شود . به طور مثال :
از Combo من نام یک رشته تحصیلی را انتخاب می کنم و پس از انتخاب و خروج از Combo در Textهای دیگر کد آن رشته تحصیلی و شهریه آن که همگی در یک جدول هستند را نمایش دهد .

بدرود

mpmsoft
شنبه 28 دی 1387, 10:38 صبح
دوست عزیز شما می بایست در رویداد LostFocus کنترل ComboCox این کد رو بنویسی

مقدار رو می تونی از Dataset استخراج کنی

msoleiman
شنبه 28 دی 1387, 10:47 صبح
دوست عزیز ممنون از راهنماییت ولی هرچه جستجو میکنم Combo یک همچین رویدادی ندارد یا من نمیتونم پیدا کنم ؟ ممکنه بیشتر راهنماییم کنید .

msoleiman
شنبه 28 دی 1387, 17:01 عصر
چرا هیچکس من را راهنمایی نمی کنه . مشکل من اینقدر سخت نیست البته فکر میکنم . من میخواهم که اگر اپراتور از کمبو مثلا نام رشته تحصیلی کارآموز را انتخاب کرد ، کد و شهریه آن از جدول دیتابیس بیرون کشیده شود و در تکست باکس هاس مربوطه نمایش داده شود .

slashslash2009
شنبه 28 دی 1387, 18:20 عصر
باید از بیند استفاده کنی از این کدا استفاده کن البته من خودم نتونستم فقط یک بار نشون میده واسه دفعات بعد ارور میده من یه کدی برات میزارم روش کار کن . من خودم مجبور شدم واسه این کار از datagrid استفاده کنم و با انتخاب رکورد مورد نظیز بقیه رکورداشو تو textboxها نشون بدم البته زیاد بدم نشده. اگه از راه ویزارد بری این کار خیلی راحته . اینم از کد :

strSql = "Select * from stTable";
con = new SqlConnection(strCon);
con.Open();
da = new SqlDataAdapter(strSql, con);
da.Fill(ds, "stTable");
textBox1.DataBindings.Add(new Binding("text", ds, "stTable.stNo"));
textBox2.DataBindings.Add(new Binding("text", ds, "stTable.Name"));
textBox3.DataBindings.Add(new Binding("text", ds, "stTable.Ave"));
checkBox1.DataBindings.Add(new Binding("checked", ds, "stTable.sex"));
textBox4.DataBindings.Add(new Binding("text", ds, "stTable.numUnit"));
con.Close();

mpmsoft
شنبه 28 دی 1387, 18:22 عصر
دوست عزیز شرمنده یک آن با بخش وی بی 6 اشتباه گرفتم
در رویداد زیر بنویس

private void comboBox1_Leave(object sender, EventArgs e)
{

}

slashslash2009
شنبه 28 دی 1387, 18:35 عصر
چرا هیچکس من را راهنمایی نمی کنه . مشکل من اینقدر سخت نیست البته فکر میکنم . من میخواهم که اگر اپراتور از کمبو مثلا نام رشته تحصیلی کارآموز را انتخاب کرد ، کد و شهریه آن از جدول دیتابیس بیرون کشیده شود و در تکست باکس هاس مربوطه نمایش داده شود .

privatevoid comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{

}

البته دوستمون یه مقداری اولش خوب توضیح نداده بودن ولی باید از این رویداد استفاده کنی .

msoleiman
یک شنبه 29 دی 1387, 10:10 صبح
دوستان عزیز کد مربوطه را به من راهنمایی کنید نه در چه رویدادی بنویسم .