PDA

View Full Version : سوال: عدم كامپايل برنامه با csc به دليل warning 1668

sinasadeghi
شنبه 28 دی 1387, 13:12 عصر
سلام دوستان.خسته نباشيد. من دارم اولين برنامه عمرمو كه همون سلام دنيا(Hello World!)باشه رو مي نويسم.(اوه اوه چقدر خفنم من!!)اينو گفتم تا بفهمين چقدر مبتديم!!كلا از كامپيوتر زياد حاليم نيست.بگذريم من بايد با csc اجراش كنم و چون از مسير
Start->all programs->Microsoft visual studio2008->visual studio tools->visual studio 2008 command prompt
ميرم قاعدتا نبايد خطاي Environment Variable بگيره ولي همش پيام اخطار پايين رو ميده:

Warning CS1668: Invalid search path 'c:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v6.0A\lib' specified in 'LIB Environment Variable' –'the system cannot find the path specified.'
حقم داره بنده خدا! چون از مسير بالا،فقط تا فولدر v6.0A هست و از فولدر lib هيچ خبري نيست.حالا بايد چكار كرد؟حتما فهميدين كه از ويﮋوال استوديو 2008 استفاده مي كنم.اين متغير محيطي رو چي بايد مقداردهي كنم؟چه مسيري؟يه سرچ تو فولدر Visual Studio زدم هر چي lib پيدا كردم دونه به دونه گذاشتم. ديگه پيغام هشدار بالا رو نمي داد ولي برنامه كار نمي كرد.اصلا LIB رو از تو Environment Variable پاك كردم ولي بازم پيغام بالا رو ميده.خلاصه اين كتاب انتشارات نص رو كه خريدم بعد 20 روز هنوز صفحه 25 هستم. اگه زياد پر حرفي كردم معذرت ميخوام آخه من هنوز قوانين پست جديد فرستادنو بلد نيستم. حالادست ياري به سوي شما دوستان دراز مي كنم.انشالله خدا بهتون عوضشو بده.دست همگي خيلي مريزاد.

Mehdi Asgari
شنبه 28 دی 1387, 13:41 عصر
قضیه همینه که خود متن اخطار داره میگه: SDK ویندوز یا نصب نیست اصلا یا نصب کردی و بعدا پاک شده یا ....
البته فکر نکنم در نوشتن برنامه های دات نت تاثیری بذاره. الان برنامه ات درست کامپایل و اجرا میشه ، درسته ؟

slashslash2009
شنبه 28 دی 1387, 13:57 عصر
باید SDK رو نصب کنی شایدم نسخه VS ناقص بوده .SDk مربوط به برنامه سازی ویندوز موبایله . منمSDK رو remove کردم ولی بازم visual studio 2008 command prompt اجرا شد .

sinasadeghi
یک شنبه 29 دی 1387, 00:36 صبح
با تشكر از حاج مهدي و حاج اسلش عزيز.خدمت آقا مهدي گل عارضم كه نخير برنامه اجرا نميشه و آيا راهي هست كه بفهميم SDK درست نصبه يا نه؟خدمت آقا اسلش گل هم ميگم اگه كل ويژوال استوديو رو پاك كنم از اول نصب كنم درست ميشه؟راهي هست كه فقط SDK ها رو از اول نصب كرد؟البته من همش تو نصب next زدم.چرا بايد SDK درست نصب نشده باشه؟كسي ميتونه فلدر lib موجود در آدرس بالا رو واسم بفرسته شايد اگه گذاشتم جاي اون كار كرد نه؟
***ویرایش شده توسط مدیر***

Mehdi Asgari
یک شنبه 29 دی 1387, 00:59 صبح
خدمت آقا اسلش گل هم ميگم اگه كل ويژوال استوديو رو پاك كنم از اول نصب كنم درست ميشه؟
همین کار رو بکن (البته repair کنی کفایت می کنه)

كسي ميتونه فلدر lib موجود در آدرس بالا رو واسم بفرسته شايد اگه گذاشتم جاي اون كار كرد نه؟
38 مگابایت رو ؟

راستي آقا اسلش منم اسلشو خيلي دوست دارم و خودم گيتار برقي دارم و گاهگداري باهاش ور ميرم.يكي از خدايان گيتار الكتريك همين اسلش خودمونه.راستي چه خبر ازش؟
آف تاپیک نکن. فقط در مورد بحث تاپیکت صحبت کن

slashslash2009
یک شنبه 29 دی 1387, 10:51 صبح
باید بری تو addremove program ویندوز ببینی نصبه یا نه . چون جدا نصب میشه به صورت یه برنامه جدا منظورمه . شاید شما فقط سی دی سی شارپو خریدی و نصب کردی ویژوال استیو یک دی وی دی هست.

sinasadeghi
دوشنبه 30 دی 1387, 00:46 صبح
حل شد.
سلام دوستان.هم معذرت ميخوام واسه كار نادرستم و هم تشكر و قدرداني.آقا مهدي درست گفته بودن. با وجود اين اخطار هم برنامه درست كامپايل و اجرا ميشه.من يه فولدر lib الكي گذاشتم كه اون پيغام ديگه نياد واسم.دفعي قبل كه اجرا نمي شد مشكل از خودم بود.دوستي ميگفت اين پيغام هيچ تاثيري نداره تو روند كار راست و دروغ با خودش.مرسي دوستان
راستي يكي اين پي ام رو راسم توضيح ميده؟

Mehdi Asgari
دوشنبه 30 دی 1387, 01:02 صبح
راستي يكي اين پي ام رو راسم توضيح ميده؟
PM مخفف Private Message یعنی پیغام خصوصی
برای PM دادن به یک نفر در سایت برنامه نویس روی اسمش کلیک کن و از منویی که ظاهر میشه گزینۀ "ارسال پیام خصوصی به ..." رو کلیک کن.
http://pr0grammer.persiangig.ir/forum/profile.htm#10