PDA

View Full Version : سوال: کارکرد اکسس در شبکه

AKD1356
شنبه 28 دی 1387, 15:39 عصر
دوستان سلام. من به تازگی با این سایت آشنا شدم. و از این بابت هم متاسفم . مطالبی جالب و آموزنده برای من که چندین بانک اطلاعاتی کارا و حیاتی برای مجموعه تحت کنترلم با اکسس ایجاد کرده ام ، داشته است.
به هر حال...
به دلیل اینکه من با اکسس کار کرده ام و نیاز به کاربرد اکسس در شبکه پیدا کرده ام ، چندتا سوال:
1- اصلا استفاده از اکسس رو در شبکه برای من که آشنایی چندانی با سایر پایگاه داده های دیگر ندارم پیشنهاد می کنید یا نه؟ (از نظر امنیت پایگاه مشکلی ندارم)
2- از مطالب همین سایت استفاده کردم و بانکی با تعداد حداقل 3کاربر ایجاد کردم. فقط مشکلم اینجاست که وقتی 3کاربر از جدول واحدی همزمان استفاده کنند، اطلاعات همدیگر را ندیده و به عبارت بهتر فرم مربوطه بعد از ثبت رکورد جاری نسبت به کلیه اطلاعات ورودی بروز نمی گردد. آیا راه حلی برای آن وجود داره؟
3- به دلیل وجود مشکلات همیشگی در تبدیل تاریخ میلادی به شمسی ، تصمیم گرفتم در بانک جدید فیلد تاریخ را یک عدد صحیح 6رقمی بگیرم با ماسک و سایر قضایا. آیا تصمیم درستی است یا نه؟
از دوستانی که برای ارتقاء این سایت زحمت می کشند خیلی ممنون!

dadsara
شنبه 28 دی 1387, 15:58 عصر
سلام
1- در خصوص مزايا و معايب استفاده از اكسس صحبتهاي زيادي شده يكبار جستجو كن سپس تصميم گيري با خود شماست.
2- كافي است بعد از ذخيره و يا تصحيح اطلاعات در پايان فرم يك بار آنرا me.Requery كني
3- توابع مربوط به تاريخ با نام آقاي حميد آزادي در همين سايت موجود مي باشد كه در آن مطالب فوق العاده جالبي موجود مي باشد.

saeed razaee
یک شنبه 06 بهمن 1387, 15:41 عصر
سلام
بهتر است از اكسس همراه sql در شبكه استفاده كنيد.خوب جواب مي دهد.