PDA

View Full Version : راهنمایی در موردآپدیت

ELABAA
شنبه 28 دی 1387, 14:57 عصر
سلام دوستان

من برای ویرایش یه جدولم دستور اپدیت رو به شکل زیر نوشتم واجرا هم میشه و آپدیت هم میکنه ولی مشکل اینجاست که تغیرات اعمال شده رو بلافاصله نشون نمیده :گریه:

چیکار کنم که هر تغییر رو بعد از اعمال شدن بهم نشون بده

کدی که نوشتم اینطوریه ::متفکر:

ADOQuery1.sql.Add('Update d_calleg set name_calleg='+''''+edit1.Text+'''Where
;(''''+code_calleg='+''''+dbedit1.Text
;ADOQuery1.ExecSQL

;''=:dbedit1.Text
;''=:edit1.Text
;ADOQuery1.Active:=true

البته می خواهم که این تغییرات توی سایر قسمت ها هم بدون اینکه یه با ر برنامه رو ببندم و باز کنم اعمال بشه . . . . . . .:متفکر:

باتشکر

ELABA

vcldeveloper
شنبه 28 دی 1387, 16:45 عصر
خب طبیعی هست. شما دارید مکانیزم AdoQuery که با متد Edit کار بروزرسانی را انجام میده، دور میزنید، و خودتون مستقیما اقدام به تغییر محتویات بانک اطلاعاتی می کنید. AdoQuery راهی نداره که متوجه بشه شما بانک را تغییر دادید، غیر از اینکه خودِ موتور بانک اطلاعاتی همچین اطلاع رسانی بکنه.

en.kamali.ir
شنبه 28 دی 1387, 23:14 عصر
سلام شما میتونید هروقت که نیاز داشتید که اطلاعاتتون به روز باشه از دستور adoquery.requery استفاده کنید البته یک مقدار هزینه زمانی داره که اگه حجم بانکتون زیاد باشه توصیه نمیشه .
البته برای اینکه اطلاعاتتون هم در جدول بلافاصله ثبت بشه بد نیست بعد از هر بار ثبت اطلاعات و یا اعمال تغییرات در بانک از دستور
(0)adoteble.applyupdate هم استفاده کنید

vcldeveloper
یک شنبه 29 دی 1387, 00:46 صبح
البته برای اینکه اطلاعاتتون هم در جدول بلافاصله ثبت بشه بد نیست بعد از هر بار ثبت اطلاعات و یا اعمال تغییرات در بانک از دستور
(0)adoteble.applyupdate هم استفاده کنید
خیر، ApplyUpdates فقط موقعی کاربرد داره که کاربر از شیوه Batch Update استفاده بکنه، نه اینکه همینطوری برای ثبت اطلاعات از این متد استفاده کنه!