ورود

View Full Version : مقاله: چرا این برنامه از روی فلش مموری اجرا میشه ولی از روی هارد نمیشه؟؟

smhz777
شنبه 28 دی 1387, 17:57 عصر
دوستان این یک قسمت از برنامه من ودیتایسم هستش
1- من وقتی این پوشه رو روی فلش مموری میریزم و با IIS اجراش می کنم هیچ مشکلی نداره درVS هم مشکلی نداره ولی از روی هارد فقط اجازه خوندن داده هارو میده واجازه ویراش نمیده.
این برنامه رو رو چندتا سیستم امتحان کردم ولی همه همین طور بودند
2- یک چیز جالب اگر بانک داده رو تو SQL اتچ کنید اسم دیتابیس عوض میشه مثلا میشه G:\ALI\App_Data\name.mdf در صورتی که این سیستم اصلا درایو G نداره

لطفا روی IIS چکش بکنید وببینید میتونید ویرایش کنید
ممنون میشم اگر بگید ایرادش چیه

smhz777
یک شنبه 29 دی 1387, 19:10 عصر
کسی این برنامه رو چک کرد؟
ممکن اشکال از sql من باشه که دیتابیس رو باهاش نوشتم؟

محمدامین شریفی
دوشنبه 30 دی 1387, 12:36 عصر
دوست من شما باید اجازه نوشتن رو به پوشه بدی.
برای اینکار روی پوشه ای که برنامه میخواهد اجرا بشود کلیک راست کن و مجوز نوشتن را بهش بده.
اون تغییر اسم attach هم چیز بخصوصی نست،شما هر چیزی که میخوای اسم attach را بزار.

کارت حل شد داداشی؟

mh19842008
دوشنبه 30 دی 1387, 12:53 عصر
همین طور که گفته شد به پوشت اجازه نوشتن بده و بانکت هم دلیلش که اینجوری attach میشه بخاطر اینکه بانکت رو به برنامت attach کردی و همون رو تو sql میخوای دوباره attach کنی مشکل مهمی نیست
بیخیال

smhz777
سه شنبه 01 بهمن 1387, 17:26 عصر
آقا من اجازه نوشتن رو به پوشه هم ازتوی IIS وهم از با راست کلید کردن روی پوشه میدم ولی بازهم روی هارد کار نمیکنه

mh19842008
سه شنبه 01 بهمن 1387, 18:34 عصر
ببین این کارو انجام بده ببین مشکلت حل میشه یک پوشه تو IIS ایجاد کن بعد پروژهات رو در اون پوشه publish کن بعد در مرورگر آدرس پوشه رو بده مثلا localhost/project

محمدامین شریفی
سه شنبه 01 بهمن 1387, 19:15 عصر
آقا من اجازه نوشتن رو به پوشه هم ازتوی IIS وهم از با راست کلید کردن روی پوشه میدم ولی بازهم روی هارد کار نمیکنه
لطفا عکس خطا را نشان دهید.

WorldVbMan
سه شنبه 01 بهمن 1387, 19:32 عصر
این رو هم تست كنید بد نیست
در SqlServer روی دیتابیس راست كلیك كنید و بعد از Task بیاید یه كوئری كامل از دیتابیستون بگیرید البته این كارها رو اگه از رو فلش اجرا میشه انجام بدید یا رو هر سیستمی كه اجرا میشه
بعد كد رو بعنوان یك كوئری جدید Paste كنید و اسم دیتابیس رو و آدرسش رو كه ذكر شده اونجور كه باید تغییر بدید و كوئری رو اجرا كنید
شاید انشاء ا... درست شه

smhz777
سه شنبه 01 بهمن 1387, 20:08 عصر
اينم عكس خطا
راستي من اين برنامه رو روي سه تا سيستم امتحان كردم همه همين طور هستند
نميدونم شايد من يكجايي يك تيك يا يك چيز جزئي رو فراموش ميكنم

محمدامین شریفی
سه شنبه 01 بهمن 1387, 21:19 عصر
اينم عكس خطا
راستي من اين برنامه رو روي سه تا سيستم امتحان كردم همه همين طور هستند
نميدونم شايد من يكجايي يك تيك يا يك چيز جزئي رو فراموش ميكنم
به به!! این همون ایرادی هست که من یک بار باهش مواجه شدم و اینقدر روی OK دیتابیس کلیک کردم تا attach شد و بعدش هم read only شد !.در اون پروژه من در حقیقت یک pointer به دیتا بیس attach کرده بودم.
دوست من همون ایراد read only معروف رو میگیره.
1.شما اگر تحت شبکه کار میکنید باید مجوز رو از admin بگیرید
2.مجوز پوشه هم باید درست کنید، که گفتید دادم،ولی فکر کنم پوشه شما بازم read only هست.
3.دوست من توی properties پایگاه داده برو بعدش برو option و بعد هم database read only ببین false هست.

------------------------------

اگر هم هر کاری کردی نشد یک back up از پایگاه داده بگیر بعدش restore کن،امیدوارم داداشی کارت راه بیفته.یا schema بگیر.اگر جواب نگرفتی AminSobati (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=6345) استاد اینکاراست

smhz777
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 00:57 صبح
دوستان خیلی از همه ممنونم

دارم روشهایی که گفتید امتحان میکنم

ولی کسی میدونه چرا وقطی از روی فلش مموری اجراش میکنم اجرا میشه؟؟ مگه فرق یک فلش با هارد چی؟ البته وقطی از برنامه روی فلش پروپرتیس میگیرم فرق هایی دارند ولی برنامه روی فلش باینکه فایل فقط خوندنی واز IIS هم اجازه نوشتن رو ندادم بازهم برنامه درست کار میده!!!!!!

یا چرا شماها که برنامه رو تست کردید این مشکل رو ندارید درحالی که برای من روی سیستم های مخطلف همین خطا رو میده؟؟؟!!!!

محمدامین شریفی
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 10:37 صبح
من تازه برنامه ات رو دیدم،بهت که میگم مشکل دسترسی داره،مشکل از پایگاه داده هم نبود برای منinsert هم کار کرد.
برای insert هم اینجوری بنویس:

<asp:ControlParameter ControlID="TextBox3" Name="Lname" Type="String" />

smhz777
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 12:21 عصر
به به!! این همون ایرادی هست که من یک بار باهش مواجه شدم و اینقدر روی OK دیتابیس کلیک کردم تا attach شد و بعدش هم read only شد !.در اون پروژه من در حقیقت یک pointer به دیتا بیس attach کرده بودم.
دوست من همون ایراد read only معروف رو میگیره.
1.شما اگر تحت شبکه کار میکنید باید مجوز رو از admin بگیرید
2.مجوز پوشه هم باید درست کنید، که گفتید دادم،ولی فکر کنم پوشه شما بازم read only هست.
3.دوست من توی properties پایگاه داده برو بعدش برو option و بعد هم database read only ببین false هست.

1- برنامه روی یک سیتم اجرامیشه

2- من دوباره مجوز های تمام پوشه ها رو چک کردم

3- وقطی برنامه اجرا میشه درSQL Server Management Studio ودر قسمت SQLEXPRESS دیتابیس دیده نمیشه تا read only رو غیر فعال کنم
بنظر شما میشه با یک درخاست مثلا یک پروسیژر این کار رو انجام بدم؟

smhz777
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 14:40 عصر
من این کد رو پیدا کردم ولی نمی تونم تو استورپروسیژر از اون استفاده کنم

USE master;
GO
EXEC sp_dboption 'IranSpral', 'read only', 'FALSE';

محمدامین شریفی
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 14:45 عصر
1- برنامه روی یک سیتم اجرامیشه

2- من دوباره مجوز های تمام پوشه ها رو چک کردم

3- وقطی برنامه اجرا میشه درSQL Server Management Studio ودر قسمت SQLEXPRESS دیتابیس دیده نمیشه تا read only رو غیر فعال کنم
بنظر شما میشه با یک درخاست مثلا یک پروسیژر این کار رو انجام بدم؟
http://www.4shared.com/file/81747559/535ab2bf/amin.html
سیستم up اینجا نمیدونم چرا اینجوری شده

WorldVbMan
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 17:01 عصر
من این کد رو پیدا کردم ولی نمی تونم تو استورپروسیژر از اون استفاده کنم

USE master;
GO
EXEC sp_dboption 'IranSpral', 'read only', 'FALSE';

باید عوض master اسم دیتابیستون رو بنویسید
ضمناً به نظرم StoredProsedure نمیخواد شما در SqlExpress از NewQuery استفاده كنید و سپس F5 تا اجراش كنه

smhz777
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 11:06 صبح
امین جان برنامه ای که فرستادی بازم همون خطا رو میده

smhz777
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 11:19 صبح
دوستان من فعلا برنامه رو بافلش مموری تحویل دادم.و گفتم فلش قفل سخت افزاریش هستش
شاید همین جوری مشکلی پیش نیاره. ولی آخر معلوم نشد چرا از رو فلش درست جواب میده و دست رسی رو محدود نمی کنه.

mh19842008
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 11:43 صبح
میخوای اینم امتحان کن اگه دیتا بیست جداول زیادی نداره هونو دوباره بساز و تنظیماتت رو انجام بده

smhz777
جمعه 04 بهمن 1387, 11:24 صبح
دیتا بیس رو با sql2000 ساختم وبازم همین جوری شد مشکل صددرصد از سطح دسترسی در IIS هستش چون دسترسی دیتابیس هم درسته

mh19842008
جمعه 04 بهمن 1387, 13:05 عصر
با توجه به اینکه بر روی سیستم ما اجرا شده شاید شما باید IIS رو دوباره کامل نصب کنید
امیدوارم مشکلتون حل بشه

محمدامین شریفی
جمعه 04 بهمن 1387, 14:59 عصر
دیتا بیس رو با sql2000 ساختم وبازم همین جوری شد مشکل صددرصد از سطح دسترسی در IIS هستش چون دسترسی دیتابیس هم درسته
اگر سیستم عاملتون vista هست با admin وارد شو.ویستا با sql گیر دارد(البته من باهاش گیر دارم!،و بلد نیستم)