PDA

View Full Version : DataBase مناسب و امن بر روی CD

FirstLine
پنج شنبه 12 آذر 1383, 17:21 عصر
با سلام
یه بانک اطلاعاتی شامل کل قوانین وجود دارد که بر روی SQL2000 بوده و حجم آن 400MB بوده و حداقل 50000 رکورد در آن وجود دارد.
یک نرم افزار هم وجود دارد که اطلاعات را جستجو و نتیجه را نمایش میدهد.
الان من به این نیاز دارم که این نرم افزار را بهمراه بانک اطلاعاتی آن بر روی CD زده و به یک سری کاربر بدهم و مشکلات فعلی من بشرح زیر است :
1- از چه بانکی برای نسخه کاربران استفاده کنم؟
2- از چه بانکی استفاده کنم و چکار کنم که اطلاعات داخل بانک فقط از داخل برنامه قابل دسترسی و نمایش باشد و کاربران نتوانند این اطلاعات کامل بانک را کپی و به اصطلاح (دودره) کنند؟
3- البته اطلاعات بصورت فارسی بوده و در برنامه هم از AdoConnection, AdoQuery & AdoCommand استفاده شده است.
با تشکر

مهدی کرامتی
پنج شنبه 12 آذر 1383, 21:17 عصر
تنها و بهترین توصیه برای این امر DBISAM میباشد. البته نسخه 4 ببعد.

دلایل:
1- در نسخه 4 ببعد سیستم رمزنگاری DBISAM به BlowFish و امثال آن تغییر یافته که این خیلی بهتر از XOR Encryption موجود در نسخه 3 میباشد.

2- بر خلاف نسخه های قبل از 4، در نسخه های جدید کلمه عبور بانک اطلاعاتی شما بصورت MD5 Hash نگهداری میشود که بدین صورت امکان کشف یا بازیابی آن غیرممکن است.

3- با استفاده از DBISAM میتوانید کل بانک را بر روی CD قرار دهید و برنامه شما بدون نیاز به نصب چیزی از روی CD اجرا شود.

4- میتوانید با استفاده از امکان جدید Full Text Search روی کلمات موجود در متن نیز جستجو کنید! :kaf:

5- میتوانید با تغییر یک Property در کد برنامه تان برنامه را به نسخه Client/Server تغییر دهید، در حالیکه اطلاعات موجود بر روی سرور نیز از فاکتورهای امنیتی فوق برخوردار هستند.

6- و ...

موفق باشید.

FirstLine
پنج شنبه 12 آذر 1383, 23:23 عصر
با سلام
اما مشکلی که وجود دارد اینه که امکان مرتب سازی نداره و حروف پ ژ گ چ مشکل داره؟
با تشکر

hr110
جمعه 20 آذر 1383, 18:49 عصر
میتوانید با استفاده از امکان جدید Full Text Search روی کلمات موجود در متن نیز جستجو کنید!

البته فکر کنم این ابزار برای افزایش سرعت میباشد، چرا که قبلاً هم با استفاده از دستور like ممکن بود

ضمناً با حروف فارسی هیچ میشکلی ندارد، به شرطی که زبان بانک را فارسی انتخاب کنید