PDA

View Full Version : اعداد در کریستال ریپورت Crystal Report

saghez
یک شنبه 29 دی 1387, 14:29 عصر
میخواهم با کمک برنامه ای کوچک محتویات متنی و عددی دیتا بیسی را با استفاده از کریستال ریپورت نمایش دهم
مشکل من این است
فیلدهایی که متنی هستند و در متن انها عدد بکار رفته (مثلا : من در 34 سالگی به ایران برگشتم) عدد 34 را با رقم های فارسی نمایش میدهد اما در فیلدهای عدد اعداد را با ارقام انگلیسی
چطور میتوانم کاری کنم که برای هر دو حالت با ارقام فارسی نمایش دهم.

saied_genius
یک شنبه 29 دی 1387, 18:37 عصر
نشان دادن اعداد به صورت فارسي به تنظيمات ويندوز بر مي گردد .

البته فونت مورد نظرتان حتماً فارسي را بايد ساپورت كند.

اگر تنظيمات ويندوز درست نيست آنرا به صورت زير تنظيم كنيد:

control panel برويد سپس regional and language settings سپس customize سپس در قسمت پايين (Digit Substitution) را بر روي Context قرار دهيد.

::نكته::
در preview خود crystal report درست نشان نمي دهد اما هنگامي كه برنامه اجرا شود در برنامه اجرايي با report viewer درست نشان مي دهد و در export و print هم مشكلي ندارد.

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

ly.comeng
یک شنبه 29 دی 1387, 20:23 عصر
با سلام

اگر روی فیلد عددی کلیک راست کنید format Object--->font---

یک فونت فارسی رو انتخاب کنبد مثل بدر - نازنین ...

عددتون فارسی میشه.

saghez
یک شنبه 29 دی 1387, 20:27 عصر
با نهایت تشکر از جوابتان
اما علت چیست که در متن اعداد با ارقام فارسی است ولی اعداد به تنهایی چنین نیستند

لطفا اگر راهی برای انجام تغییرات در کنترل پانل در قالب یک برنامه وجود دارد هم ذکر بفرمایید ممنون میشوم .
هرچند تغییر در کنترل پانل تمام نرم افزارهای دیگر را هم تحت تائثیر قرار خواهد داد و این مطلوب نیست

saied_genius
دوشنبه 30 دی 1387, 15:36 عصر
هرچند تغییر در کنترل پانل تمام نرم افزارهای دیگر را هم تحت تائثیر قرار خواهد داد و این مطلوب نیست

به هيچ عنوان اين چنين نيست.

شما اگر در regional and language settings فرمت عدد را بر روي context قرار دهيد ، اعداد فارسي را فارسي ، اعداد انگليسي را هم انگليسي مي كند.

در حقيقت بر اساس context متن مورد نظر تغيير مي كند.

موفق باشيد.