PDA

View Full Version : CallBack & Session Timeout

WorldVbMan
دوشنبه 30 دی 1387, 09:34 صبح
با سلام
می خواستم ببینم آیا استفاده از رابط ICallbackeventHandler می تونه منجر به رفرش مدت زمان تعریف شده برای Session بشه یعنی مثلاً اگه Timeout=20 دقیقه تعریف بشه مراجعاتی كه در حین عمر صفحه در كلاینت به سرور انجام میشه این مدت رو تمدید كرده و نمیذاره Session خودبخود حذف شه یا نه؟
نظر خودم اینه كه چون پشت صحنه ی این رابط كدهای Ajax داره یه Request بازای هر درخواست انجام شده و نتیجتاً باید Session دوره اش رفرش شده و عمرش از همون لحظه ی دریافت تقاضا توسط سرور از اول آغاز شه چه در این درخواست Session مورد استفاده واقع بشه و چه نه
درست میگم یا اینجوری نیست؟

محمدامین شریفی
دوشنبه 30 دی 1387, 13:28 عصر
عزیزم در این باره قبلا یک کنفرانس همینجا داشتیم و درباره login بود.
من هم این سوال شما را در کنفرانس مطرح کردم و جوابی نگرفتم،از لحاظ منطقی باید همینطور باشد.
اگر میتونید امتحان کنید و نتیجه اش را بگویید

mh19842008
دوشنبه 30 دی 1387, 14:00 عصر
Session Timeout از زمانی شروع میشه که کاربر آخرین درخواستش رو داده باشه
تا جایی که من اطلاع دارم

WorldVbMan
دوشنبه 30 دی 1387, 14:53 عصر
متشكر از هر دو بزرگوار
همونطور كه گفتم هر تقاضا باید منجر به تمدید مدت Session یا باصطلاحی رفرش تایم شه ولی نكته اینجاست كه با این مدل درخواست ها چطور برخورد میشه. اگه ما یه جور مطمئن شیم كه این رو سرور درخواستی از همون خانواده ی درخواست های قبلی كاربر حساب می كنه خود Microsoft میگه این درخواست منجر باین اتفاق خواهد شد
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms525473.aspx
فرصت تست این مورد رو تا كنون نداشتم ولی اگه هیچ كی تجربه نكرده باشه و این تاپیك بی جواب بمونه چون تو پروژه ام خیلی متكی هستم بهش شاید خودم نتیجه رو بررسی كردم و گذاشتم
با این وجود اگه اطلاعی از این مورد پیدا كردید متشكر میشم ما رو هم بهره مند كنید

محمدامین شریفی
دوشنبه 30 دی 1387, 20:08 عصر
متشكر از هر دو بزرگوار
همونطور كه گفتم هر تقاضا باید منجر به تمدید مدت Session یا باصطلاحی رفرش تایم شه ولی نكته اینجاست كه با این مدل درخواست ها چطور برخورد میشه. اگه ما یه جور مطمئن شیم كه این رو سرور درخواستی از همون خانواده ی درخواست های قبلی كاربر حساب می كنه خود Microsoft میگه این درخواست منجر باین اتفاق خواهد شد
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms525473.aspx
فرصت تست این مورد رو تا كنون نداشتم ولی اگه هیچ كی تجربه نكرده باشه و این تاپیك بی جواب بمونه چون تو پروژه ام خیلی متكی هستم بهش شاید خودم نتیجه رو بررسی كردم و گذاشتم
با این وجود اگه اطلاعی از این مورد پیدا كردید متشكر میشم ما رو هم بهره مند كنید
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=131522&highlight=login

WorldVbMan
سه شنبه 01 بهمن 1387, 08:06 صبح
بابت عنایتتون متشكر
استاد گرامی فكر می كنم در خوندن سؤال یك كمی كم لطفی فرمودید، حالا شاید سواد چندانی نداشته باشم ولی اون چیزهایی كه تو اون تاپیك ازشون بحث شده چیزهای ابتدایی هست و تقریباً زیربنای برنامه نویسی Asp.net كه خدا رو شكر یه مقداری ازشون سر در میارم.
خلاصه ی سؤال بنده این بود كه آیا از نظر Asp.net درخواست هایی كه توسط واسط ICallBackEventHandler ارسال میشن یك درخواست از نوع درخواست های عادی بشمار می آیند و در Session كاربر جاری همون اثر رو دارد كه مثلاً ارسال درخواست از طریق Submit داره یا نه؟
مطمئناً اساتید، بنده قبل از هر سؤال تا حد متعارف Search می كنم هر چند شاید نوع جست و جو جوابی رو كه میخوام نتیجه نده. ولی با این وجود از راهنماییتون متشكرم

WorldVbMan
سه شنبه 01 بهمن 1387, 09:45 صبح
خودم تستش كردم با Timeout=20 در 57 دقیقه بررسیش كردم البته فعلاً رو Local
همونطور كه حدس می زدم حكم برخورد با واسط یا همون اینترفیس ICallbackeventHandler دقیقاً همانند یك Request عادیه. نتیجتاً چون Ajax بصورت واضح یك Request ارسال می كنه اون هم هیچ مشكلی نداره چون گفتم كه كد پشت صحنه ی این واسط هم Ajax هست
فكر نمی كنم رو سرور هم مشكل پیش بیاد
ضمناً واسه تمدید این تایم یه درخواست خالی تو فواصل زمان خاص فرستادم كه در سرور هیچ كاری انجام نشه فقط درخواست دریافت شه كه خوشبختانه تمدید تایم رو منجر شد
گفتم بگم تا اگه اساتیدی باین سؤال برخوردند بابت سرچ و كلمات كلیدی جست و جو از این بابت هم تاپیكی پیدا كنند

ضمناً جناب aminsharifi67 پست اولتون در این بحث رو یه دقت بكنید مشخصه كه خودتون هم از اون بحث نتیجه نگرفته بودید.
انشاء ا... كه این مشكل رو حل كرده باشه

محمدامین شریفی
سه شنبه 01 بهمن 1387, 10:01 صبح
ببخشید اون موقع یکم از دست برخی پست ها ناراحت بودم.این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=657312#post657312) را ببینید حتما بهتون کمک میکند.
امیدوارم بدردت بخوره

WorldVbMan
سه شنبه 01 بهمن 1387, 10:28 صبح
خواهش می كنم، شما استاد مایید
تو پست قبل ذكر كردم خوشبختانه مشكل حل شد، توضیحش رو هم نوشتم باز اگه سؤالی بود و عمری هم بود در خدمتم