PDA

View Full Version : سوال: بارکد خوان

mahmood3d
دوشنبه 30 دی 1387, 14:03 عصر
سلام دوستان عزیز
من قراره یه برنامه ای با C# بنویسم که توش از بارکدخوان استفاده کنم . من از بارکد خوان برای جستجو بین کالاها و یا خرید و فروش کالا می خوام استفاده کنم و می خوام دو تا دکمه رادیویی توی فرم بزارم تا کاربر نحوه وارد کردن اطلاعات را انتخاب کند (دستی و یا بارکدخوان). و وقتی که بارکدخوان انتخاب شد تمامی تکست باکس ها غیر فعال بشه و با استفاده از بارکدخوان اطلاعات را به نرم افزار منتقل کنم .
حالا سؤالی که من دارم این فرم رو چطور طراحی کنم که تکست باکس مربوط به بارکد کالا بعد از گرفتن فوکوس وقتی که روی جاهای دیگر فرم کلیک شد فوکوسش رو از دست نده ؟
در ضمن چون من دستگاه بارکدخوان ندارم برای تست برنامه چطوری می تونم یه بارکدخوان مجازی ایجاد کنم و با اون برنامه م رو تست کنم ؟ یعنی بدون استفاده از بارکد خوان بارکد رو به برنامه بدون تایپ کردن در تکست باکس ارسال کنم ؟

قبلاً از دوستان عزیز خیلی ممنونم .

araelectronic@ymail.com
دوشنبه 30 دی 1387, 15:38 عصر
با سلام
دوست عزيز باركدخوان دقيقا مانند صفحه كليد عمل ميكنه و نيازي نيس شما انتخاب كنيد . و حتي براي تست هم جاش از صفحه كليد استفاده كنيد. هيچ كد يا كامپوننتي هم نداره دقيقا مثل اينه كه جاي فشار رو كليدها دكمه باركد خوان را فشار ميديد .

منظورتون را از بحث فوكوس متوجه نشدم بيشتر توضيح بديد كه ميخاييد چكار كنيد

s_ahmadneya
سه شنبه 01 بهمن 1387, 09:21 صبح
سلام دوستان عزیز
من قراره یه برنامه ای با C# بنویسم که توش از بارکدخوان استفاده کنم . من از بارکد خوان برای جستجو بین کالاها و یا خرید و فروش کالا می خوام استفاده کنم و می خوام دو تا دکمه رادیویی توی فرم بزارم تا کاربر نحوه وارد کردن اطلاعات را انتخاب کند (دستی و یا بارکدخوان). و وقتی که بارکدخوان انتخاب شد تمامی تکست باکس ها غیر فعال بشه و با استفاده از بارکدخوان اطلاعات را به نرم افزار منتقل کنم .
حالا سؤالی که من دارم این فرم رو چطور طراحی کنم که تکست باکس مربوط به بارکد کالا بعد از گرفتن فوکوس وقتی که روی جاهای دیگر فرم کلیک شد فوکوسش رو از دست نده ؟
در ضمن چون من دستگاه بارکدخوان ندارم برای تست برنامه چطوری می تونم یه بارکدخوان مجازی ایجاد کنم و با اون برنامه م رو تست کنم ؟ یعنی بدون استفاده از بارکد خوان بارکد رو به برنامه بدون تایپ کردن در تکست باکس ارسال کنم ؟

قبلاً از دوستان عزیز خیلی ممنونم .
1- شما از بارکد خوان برای جستجو استفاده نمی کنید شما از بارکد خوان برای دیتا اینتری استفاده می کنید.
2-بارکد خوان فقط یه دستگاه ورودی -مثل صفحه کلید- می باشد عملیات جستجو را خودتان باید انجام دهید.
3- بارکد خوان عدد -بارکد - را در هر جایی که مکان نما باشد می ریزد که می تواند یه تکس باکس از برنامه شما یا حتی یه فایل ورد و یا هر جایی دیگر بنابراین انتخاب محل مکان نما با شما است .شما به خواصیت setfcous می توانید مکان نما را به تکس مورد نظر خود منتقل کنید .
4- داشتن فوکس همیشه روی یه تکس اگر چه امکان پذیر است اما بنظر منطقی نمی باشد رویش یکم فکر کنید
موفق باشید

mahmood3d
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 13:41 عصر
1- شما از بارکد خوان برای جستجو استفاده نمی کنید شما از بارکد خوان برای دیتا اینتری استفاده می کنید.
2-بارکد خوان فقط یه دستگاه ورودی -مثل صفحه کلید- می باشد عملیات جستجو را خودتان باید انجام دهید.
3- بارکد خوان عدد -بارکد - را در هر جایی که مکان نما باشد می ریزد که می تواند یه تکس باکس از برنامه شما یا حتی یه فایل ورد و یا هر جایی دیگر بنابراین انتخاب محل مکان نما با شما است .شما به خواصیت setfcous می توانید مکان نما را به تکس مورد نظر خود منتقل کنید .
4- داشتن فوکس همیشه روی یه تکس اگر چه امکان پذیر است اما بنظر منطقی نمی باشد رویش یکم فکر کنید
موفق باشید

با تشکر از همه دوستان که به بنده لطف داشتند و پاسخ دادند ولی در مورد سرچ که خودم می خوام جستجو رو بنویسم و منظور من این بود که کاربر نهایی طرز کار بارکد خوان را نمیداند برای همین من می خوام وقتی رادیو باتن مربوط به بارکد خوان فعال شد تمامی تکست باکس ها غیر فعال شود و فوکوس هم روی تسکت باکس مربوط به بارکد باشد تا کدی که از طریق بارکد خوان فرستاده شد جای دیگری وارد نشود یعنی با کلیک کردن کاربر روی دیگر تکست باکس ها فوکوس هم چنان روی تکست باکس قبلی باقس بماند . حالا من برای خصوصیت Change تکست باکس مربوط به بارکد کد مربوط به جستجو رو می نویسم .:گیج:

امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه . :لبخندساده:

s_ahmadneya
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 18:07 عصر
با تشکر از همه دوستان که به بنده لطف داشتند و پاسخ دادند ولی در مورد سرچ که خودم می خوام جستجو رو بنویسم و منظور من این بود که کاربر نهایی طرز کار بارکد خوان را نمیداند برای همین من می خوام وقتی رادیو باتن مربوط به بارکد خوان فعال شد تمامی تکست باکس ها غیر فعال شود و فوکوس هم روی تسکت باکس مربوط به بارکد باشد تا کدی که از طریق بارکد خوان فرستاده شد جای دیگری وارد نشود یعنی با کلیک کردن کاربر روی دیگر تکست باکس ها فوکوس هم چنان روی تکست باکس قبلی باقس بماند . حالا من برای خصوصیت Change تکست باکس مربوط به بارکد کد مربوط به جستجو رو می نویسم .:گیج:

امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه . :لبخندساده:
کد زیر کاری را که می خواهی انجام می دهد .خود پروژه اش راهم می تونی دانلود کنی .استفاده اصحیح و درست از بارکد در برنامه کار کاربران را بسیار راحت و سریع می کند.
موفق باشید

private void radioButton1_CheckedChanged(object sender, EventArgs e)
{
if( radioButton1.Checked==true)
textBox1.Focus();
}
private void textBox1_Leave(object sender, EventArgs e)
{
if (radioButton1.Checked == true)
textBox1.Focus();
}

m0rteza
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 19:04 عصر
یه سوال چطور میشه بارکد رو تولید کرد و در یه گزارش چاپ کرد ؟ آیا بارکد خوان هر نوع با رکد مثلا بارکد کارت ملی رو قبول میکنه؟

s_ahmadneya
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 20:45 عصر
یه سوال چطور میشه بارکد رو تولید کرد و در یه گزارش چاپ کرد ؟ آیا بارکد خوان هر نوع با رکد مثلا بارکد کارت ملی رو قبول میکنه؟
1- برای چاپ بارکد می توان از فونت های که برای اینکار نوشته شده استفاده کرد.
2-نه .استاندارهای مختلفی وجود دارد البته من خودم دقیق نمی دونم
فایلهای بارکد را از اینجا می تونی برداری
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=58520
http://axa.mihanblog.com/post/13

tablak_tablak
سه شنبه 06 مرداد 1388, 12:00 عصر
سلام به همه دوستان
میشه راجع به نحوه ی نوشتن برنامه ی بارکد خوان هم کمی توضیح بدین.اینکه از کجا باید شروع کرد برای نوشتن این برنامه.
از چه نرم افزارهایی استفاده کنیم بهتر و راحتر جواب می گیریم؟
چه اطلاعاتی رو باید بدونیم؟
ممنون

s_ahmadneya
سه شنبه 13 مرداد 1388, 11:41 صبح
سلام به همه دوستان
میشه راجع به نحوه ی نوشتن برنامه ی بارکد خوان هم کمی توضیح بدین.اینکه از کجا باید شروع کرد برای نوشتن این برنامه.
از چه نرم افزارهایی استفاده کنیم بهتر و راحتر جواب می گیریم؟
چه اطلاعاتی رو باید بدونیم؟
ممنون
نوشتن برنامه بارکد خوان؟
سوالت مبهم است اگه منظورت چاپ بارکد خوان است کاری نداردبا کمک کرستال ریپورت اعدادی که می خواهی بارکد ان را چاب کنی پرینت می گیری البته با فونت بارکد که دراین تاپیک لیکش را داده ام واز اینترنت هم می توانی جستجو کنی .
2- اگر منظورت خواندن بارکد است که دستگاه بارکد خوان این کار را می کند وشما فقط عدد بارکد را دریافت می کنید
موفق باشید

8611601062
یک شنبه 25 مرداد 1388, 14:16 عصر
نوشتن برنامه بارکد خوان؟
سوالت مبهم است اگه منظورت چاپ بارکد خوان است کاری نداردبا کمک کرستال ریپورت اعدادی که می خواهی بارکد ان را چاب کنی پرینت می گیری البته با فونت بارکد که دراین تاپیک لیکش را داده ام واز اینترنت هم می توانی جستجو کنی .
2- اگر منظورت خواندن بارکد است که دستگاه بارکد خوان این کار را می کند وشما فقط عدد بارکد را دریافت می کنید
موفق باشید

سلام دوست من ...
منم میخام با سی شارپ بارکد کالا را بخونم ولی نمیتونم . منظورم اینه که چه جوری میشه
بارکد را خواند و آنرا در برنامه بکار برد .:بامزه:

mahmood3d
یک شنبه 25 مرداد 1388, 19:07 عصر
من نمی دونم چرا اعضای این سایت اینجورین؟ :عصبانی++:
قابل توجه آقا/خانم 8611601062 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=96551) :
نیاز نیست کل سایت رو جستجو کنید فقط کافی بود همین تاپیک رو مطالعه می کردید تا به جوابتون برسید. :متعجب:همین کارها رو می کنید که مدیران سایت مطالبتون رو پاک می کنند دیگه !!!! :لبخند:

babak1
پنج شنبه 21 آبان 1388, 17:03 عصر
باسلام :
دوستان اطلاعات خوبی در مورد خوندن بارکد دادن و گفتن که دستگاه بارکدخوان مثل صفحه کلید عمل میکنه فقط یک سوال باقی می مونه و اون هم این هستش که آیا تمامی دستگاههای بارکد خوان مانند صفحه کلید عمل می کنند؟ چه اونهایی کا Port Com دارن و چه اونهایی که USB ؟وغیره؟

با تشکر.

kiosksoft
شنبه 23 آبان 1388, 16:39 عصر
آیا تمامی دستگاههای بارکد خوان مانند صفحه کلید عمل می کنند؟

خیر

چه اونهایی کا Port Com دارن و چه اونهایی که USB ؟وغیره؟

پورت Com ارسال و دریافت آن فقط از طریق پورت قابل کنترل میباشد و به صفحه کلید مربوط نمیشه !

اما در مورد پورت های USb ، این نوع ارتباط معمولا دو نوع میباشد که به نو ع IC بکار برده شده در Device بستگی دارد ، هم میتواند Com در سیستم معرفی شود ، هم میتواند PS2 (همان صفحه کلید) باشد. معمولا برای بعضی دستگاه هم بصورت USB عمل میکند که در این حالت باید Driver دستگاه نصب شده و از طریق DLL های دستگاه قابل کنترل میباشد.

MajidAzadiYazdi
دوشنبه 26 تیر 1391, 18:37 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان
بچه ها من میخواهم وقتی یک بارکد را می خونم اطلاعات اون کالا را که میشه از بارکد بدست اورد را بگیرم
مثلا بفهمم اسم کالا چیه یا قیمتش چنده و از این اطلاعاتی که از یک بارکد میشه گرفت
درست مثل فروشگاههای رفاه که بارکد را میخونه و اطلاعات کالا را میریزه بیرون
ممنون میشم راهنماییم کنید

Farshid007
دوشنبه 26 تیر 1391, 19:10 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان
بچه ها من میخواهم وقتی یک بارکد را می خونم اطلاعات اون کالا را که میشه از بارکد بدست اورد را بگیرم
مثلا بفهمم اسم کالا چیه یا قیمتش چنده و از این اطلاعاتی که از یک بارکد میشه گرفت
درست مثل فروشگاههای رفاه که بارکد را میخونه و اطلاعات کالا را میریزه بیرون
ممنون میشم راهنماییم کنید
این کار به وسیله ی دیتا بیس امکان پذیر هست
بهترین گزینه هم SQL است