PDA

View Full Version : گفتگو: گزارش ساز پويا

dadsara
دوشنبه 30 دی 1387, 14:17 عصر
سلام
ابتدا بايد از همه دوستاني كه در اين سايت و يا در محيط بيرون در طراحي اين ناقابل بنده را راهنمائي نموده اند تشكر كنم
برخود لازم ديدم حالا كه با كمك شما عزيزان در تاپيكهاي مختلف سوالاتي را مطرح كرده بودم ، كامل شدن برنامه خود را در اين محل قرار دهم
1- نمونه حاضر مي تواند شروع خوبي براي كامل شدن يك گزارش ساز باشد ، البته در اكثر موارد همين برنامه مي تواند بسياري از مشكلات را حل كند
2- سعي شده تا براي يك گزارش ساز معمولي موارد ديده شود

*****مهم*****
3- براي اينكه بخواهيد برنامه را با بانك خودتان تست كنيد لطفا به جدول T_Field , T_Join Table , T_Join و relation Ship يك نگاه بيندازيد
4- از دستكاري كدهاي جدول T_Parametr ترجيحا خودداري نمائيد
** چگونه مي توان از گزارش ساخته شده ريپورت تهيه كرد ( طول و رنگ و . . . توسط طراح گزارش كنترل شود **
- خواهشمند است راهنمائي هاي خود را در نمونه اصلاح كنيد و باذكر توضيحات ارائه فرمائيد

dadsara
شنبه 05 بهمن 1387, 08:21 صبح
سلام
51 ديدار و دريغ از يك نظر !!!

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 05 بهمن 1387, 08:27 صبح
هنگام اجرا خيلي خطا ميده

شاپرک
شنبه 05 بهمن 1387, 10:01 صبح
پروژه جالبي ميتونه باشه ...
ايجاد Relationship :

Dim oRel As DAO.Relation
Set oRel = CurrentDb.CreateRelation("MyRelationship", "Table1", "Table2", dbRelationLeft Or dbRelationUpdateCascade Or dbRelationDeleteCascade)
oRel.Fields.Append oRel.CreateField("Field1")
oRel.Fields("Field1").ForeignName = "Field1"
CurrentDb.Relations.Append oRel

dadsara
شنبه 05 بهمن 1387, 13:30 عصر
پروژه جالبي ميتونه باشه ...
ايجاد Relationship :

Dim oRel As DAO.Relation
Set oRel = CurrentDb.CreateRelation("MyRelationship", "Table1", "Table2", dbRelationLeft Or dbRelationUpdateCascade Or dbRelationDeleteCascade)
oRel.Fields.Append oRel.CreateField("Field1")
oRel.Fields("Field1").ForeignName = "Field1"
CurrentDb.Relations.Append oRel

سلام
ضمن تشكر از جنابعالي ، من دستور ايجاد RelationShip را نمي خواهم ، هنگامي كه جدولها در Select اضافه مي شوند و يا فيلدها اضافه مي شوند مي خواهم بصورت اتوماتيك ارتباطات آنها از RelationShip كه قبلا طراحي شده ارث ببرد

dadsara
شنبه 05 بهمن 1387, 13:32 عصر
هنگام اجرا خيلي خطا ميده
سلام
ضمن تشكر از جنابعالي ، آيا برروي نمونه اي كه من ارسال كرده ام خطا مي دهد و يا اينكه هنگامي كه آنرا در بانك خود وصل مي كنيد
در هر حالت ، اينجانب آمادگي دارم درصورت تمايل راهنمائي كنم ،‌چون براي بنده مهم است كه بدانم آيا در نمونه هاي ديگر نيز كار مي كند يا خير و درصورتيكه خطا مي دهد ، ايراد مربوط به كجاست

شاپرک
یک شنبه 06 بهمن 1387, 13:57 عصر
ميشه دقيقا بگيد كدوم قسمت ...؟ من خيلي با دقت برنامه رو بررسي نكردم .
يا اگر امكانش هست سوال رو به طور مجزا از برنامه مطرح كنيد.

dadsara
یک شنبه 06 بهمن 1387, 15:04 عصر
ميشه دقيقا بگيد كدوم قسمت ...؟ من خيلي با دقت برنامه رو بررسي نكردم .
يا اگر امكانش هست سوال رو به طور مجزا از برنامه مطرح كنيد.
سلام
فرض كنيد در قسمت SQL View كوئري در حال نوشتن يك كوئري هستيد ،
هنگامي كه به قسمت From مي رسيد بايد ارتباطات ( جوين )آنرا را نيز بدانيد
سوال: مي خواهم هنگامي كه فقط نام جدولها را در From مي نويسم خود Access از قسمت Relation اين ارتباطات را ارث ببرد

** همانگونه كه در Design كوئري وقتي جدولها را اضافه مي كنيد بصورت خودكار ارتباطات آن نيز منتقل مي شود **

karmand
یک شنبه 20 بهمن 1387, 11:33 صبح
جناب دادرس با سلام
جدولی دارم بنام کالابرگ
که مشخصات کلیه افرادی که کوپن خواربار گرفته اند می باشد
ان را ضمیمه میکنم چرا کمبو ها نام فیلدها را نمی آورد
کلیه نام فیلدها را در جدول t_field وارد نموده ام
اگر ان را کامل نمایید می توانید در قسمت بازاریابی ادارت پست استانها ارائه نمایید
ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

dadsara
یک شنبه 20 بهمن 1387, 14:11 عصر
جناب دادرس با سلام
جدولی دارم بنام کالابرگ
که مشخصات کلیه افرادی که کوپن خواربار گرفته اند می باشد
ان را ضمیمه میکنم چرا کمبو ها نام فیلدها را نمی آورد
کلیه نام فیلدها را در جدول t_field وارد نموده ام
اگر ان را کامل نمایید می توانید در قسمت بازاریابی ادارت پست استانها ارائه نمایید
ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
سلام
دوست عزيز اشكال شما
1- نوع فيلدها را انتخاب نكرده بوديد
تذكر ( چنانچه فيلد از نوع عددي است بايد آنرا NUmber در غير اينصورت txt انتخاب كرد
2- نام فارسي بعضي از فيلدها مشخص نشده است
3- لطفا گزارش شماره يك را اجرا كنيد
( در قسمت شماره يك را وارد نمائيد سپس كليد Enter را فشار داده و گزينه Run را انتخاب كنيد )

hasadianh
یک شنبه 20 بهمن 1387, 18:13 عصر
سلام
ابتدا بايد از همه دوستاني كه در اين سايت و يا در محيط بيرون در طراحي اين ناقابل بنده را راهنمائي نموده اند تشكر كنم
برخود لازم ديدم حالا كه با كمك شما عزيزان در تاپيكهاي مختلف سوالاتي را مطرح كرده بودم ، كامل شدن برنامه خود را در اين محل قرار دهم
1- نمونه حاضر مي تواند شروع خوبي براي كامل شدن يك گزارش ساز باشد ، البته در اكثر موارد همين برنامه مي تواند بسياري از مشكلات را حل كند
3- براي اينكه بخواهيد برنامه را با بانك خودتان تست كنيد لطفا به جدول T_Field يك نگاه بيندازيد
****بعضي از موارد كه اميد دارم به كمك شما دوستان حل شود شامل :
1- هنگامي كه جدولها در From اضافه مي شوند ارتباطات چگونه بطور اتوماتيك درج گردد
2- چگونه مي توان از گزارش ساخته شده ريپورت تهيه كرد ( طول و رنگ و . . . توسط طراح گزارش كنترل شود )
فعلا به همين دو مورد بسنده مي كنيم كه حوضله دوستان سر نرود
- خواهشمند است راهنمائي هاي خود را در نمونه اصلاح كنيد و باذكر توضيحات ارائه فرمائيد
دست گلتون درد نكنه خيلي جالب بود باز هم از اين كارها بكنيد:قلب:

salehmz
یک شنبه 23 فروردین 1388, 13:33 عصر
ممنون از شما دوست عزيز با توجه به اينكه گزارش ساز شما query حاصل را تهيه مي كند چگونه مي توان report اين query را تهيه كرد آيا مي توان بوسيله كد و VBA اقدام به ساخت گزارش كرد؟

dadsara
دوشنبه 24 فروردین 1388, 07:37 صبح
ممنون از شما دوست عزيز با توجه به اينكه گزارش ساز شما query حاصل را تهيه مي كند چگونه مي توان report اين query را تهيه كرد آيا مي توان بوسيله كد و VBA اقدام به ساخت گزارش كرد؟
سلام
چنانچه منظور شما محيط پيش نمايش باشد مي تواند در آخرين قسمت كه نمايش كوئري مي باشد ، نحوه نمايش آنرا تغيير داد
ولي چنانچه منظور ايجاد هدر و فوتر و . . . مي باشد بايد عرض كنم در حال حاضر به آن دسترسي پيدا نكرده ام
لازم بذكر است نسخه جديد گزارش ساز كه در آن فيلدهاي كدينگ و روابط جداول نيز ديده شده ، تهيه گرديده كه بزودي در همين سايت قرار مي دهم

dadsara
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 11:00 صبح
سلام خدمت همه دوستان
نسخه جدید گزارش ساز را در تاپیک اول قراردادم تا دوستانی که تمایل دارند استفاده نموده و اظهارنظر نمایند

amirali111
شنبه 14 آبان 1390, 14:05 عصر
سلام

*****مهم*****
3- براي اينكه بخواهيد برنامه را با بانك خودتان تست كنيد لطفا به جدول T_Field , T_Join Table , T_Join و relation Ship يك نگاه بيندازيد
** چگونه مي توان از گزارش ساخته شده ريپورت تهيه كرد ( طول و رنگ و . . . توسط طراح گزارش كنترل شود **
سلام؛
ايكاش اين تاپيك تا تكميل يك گزارش ساز و خروجي ريپورت حرفه اي ادامه مي يافت. چرا كه اكثر برنامه هاي نوشته شده با يك سري گزارش خاص كه از قبل آماده شده ارائه مي شود و پويا نيستند.

jafarpalideh
شنبه 11 شهریور 1391, 09:21 صبح
سلام به dadsara عزیز
میشه لطف کنی و فایل این بخش رو دوباره آپدیت کنی؟
آخه از حالت فشرده که در میارمش خرابه فایل

sajjad_kochekian
شنبه 11 شهریور 1391, 21:23 عصر
آیا برای اکسس پروچکت هم کاربرد داره؟
فایل دانلود اول هم خرابه اگه میشه اصلاحش کنید

com12151337
یک شنبه 12 شهریور 1391, 00:36 صبح
جناب dadsara سلام
از برنامه پس از حالت فشردگی روی برنامه اجرا نمی کنه آیا راه حلی دارد؟

Hassan200
سه شنبه 19 فروردین 1393, 08:48 صبح
سلام
پس از کلی جست و جو در ارتباط با جست و جوی پارامتری و پیشرفته به این تاپیک رسیدم که متاسفانه فایل ضمیمه پست اول خراب می باشد :افسرده:

majid_tiger
سه شنبه 19 فروردین 1393, 10:27 صبح
سلام
51 ديدار و دريغ از يك نظر !!!

فایل ضمیمه هنگام باز شدن از حالت فشرده خطای خراب بودن فایل اعلام می کند

Nazir Ahmad
سه شنبه 19 فروردین 1393, 13:12 عصر
سلام
فایل پست 1 خرابه. لطفا اصلاح نمایید.

یا حق