PDA

View Full Version : سوال: يك مشكل با transfertext

Mahsa Hatefi
سه شنبه 01 بهمن 1387, 14:57 عصر
با سلام بر همه ي اساتيد بزرگوار

خدمتتان عرض كنم فرض بگيريد اطلاعاتي از (مثلا 4 جدول از 32 جدول) را مي خواهيد از برنامه اي دريافت و به مركز بفرستيد كه آنها در برنامه خود (نسخه مركزي) دريافت كنند و آنها اين اطلاعات را از خيلي ها دريافت مي كنند تا بانك اطلاعاتي شان كامل شود .

اولا شما براي اين كار چه روشي را پيشنهاد مي كنيد ؟
دوما حقير از دستور transfertext استفاده مي كنم و كارم را نيز راه انداخته است .

اما يه مشكل دارم . گاهي موقع دريافت اطلاعات در سيستم مركزي با خطا مواجه مي شدم و مجبور مي شدم آنها را بصورت دستي ايمپورت كنم . ايراد را در CodePage هاي مختلف سيستمهايي كه اطلاعات را فرستاده اند پيدا كردم . لذا در دستور transfertext در انتها نوع كدپيج را نيز مشخص كردم چه در ارسال و چه در دريافت . اينكار تعداد مشكل را خيلي كمتر كرد ولي هنوز هم اين ايراد به قوت خود باقي مانده و كاملا رفع نشده .

حالا لطفا بفرماييد در بانك اكسس براي جداولي كه اطلاعات فارسي دارند بهترين كدپيج كدام است ؟ و آيا استفاده از utf8 را بجاي 1256 Arabic Windows توصيه مي كنيد يا نه ؟

اگر هم روش بهتري سراغ داريد ممنون مي شوم راهنمايي كنيد .

باتشكر

nabeel
سه شنبه 01 بهمن 1387, 20:52 عصر
دوست گرامی

ارسال اطلاعات به اکسل عملیاتی تر به نظر میرسه

کاربرها اطلاعات رو به اکسل ارسال میکنن و فایلهای اکسل مربوطه رو در اختیار شما قرار میدن .

شما در داخل فایل اصلیون این فایل اکسل رو به عنوان یک فایل لینک شده در نظر میگیرید . ( از قبل در زمان طراحی این کار رو انجام دادید )

( فرض کنید مسیر لینک رو در داخل درایو C تعیین کردید )

حالا فایلهای اکسل کاربرا رو ( البته به نوبت ) در داخل درایو C کپی کنید و اطلاعات اونها رو به داخل برنامه Import کنید .

در این حالت هیچ یک از مشکلات ارسال اطلاعات به فرمت تکست رو نداره .

در خصوص سئوال آخرتون هم من 1256 Arabic Windows رو ترجیح میدم .

این کد پیح نزدیکترین کد پیج موجود به فارسیه .

موفق باشید

Mahsa Hatefi
سه شنبه 01 بهمن 1387, 21:16 عصر
استاد ارجمند جناب پيروزمهر

از راهنماييتون ممنونم اما خوب حالا عمليات دريافت از داخل يك فرم كه اينترفيس كاربري است صورت مي گيرد و من بخواهم دستور آن را بنويسم براي اكسپورت جداول خاص نه همه ي جداول مثلا 3 يا 4 تا از اونا از چه دستوري استفاده كنم ؟ چون فكر نمي كنم transfertext به اكسل جواب بده .

ممنون

nabeel
سه شنبه 01 بهمن 1387, 21:29 عصر
سلام

ساده ترین دستور ممکن اینه ( ضمناً توصیه میکنم انتقال اطلاعات بر اساس Query باشه )

DoCmd.OpenQuery strQuery, acViewNormal, acReadOnly
DoCmd.RunCommand acCmdOutputToExcel
DoCmd.Close acQuery, strQuery

به جای strQuery نام پرس و جوی مورد نظر رو قرار بدید

موفق باشید

Mahsa Hatefi
سه شنبه 01 بهمن 1387, 22:34 عصر
خدا انشاء الله كه سلامتي و تندرستي به شما عنايت بفرمايد . مورد مذكور رو تست مي كنم .