PDA

View Full Version : گذاشتن بخش مديريتي براي سايت

afrashteh1
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 10:35 صبح
دوستان عزيز من سايتي را براي يكي از اساتيد دانشگاه طراحي كردم كه تا الان من خودم براش اخبار سايت و گذاشتن نمرات دانشجويان و .. را انجام مي دادم .حال از من خواسته سايت را طوري تغيير بدم كه خودش بتونه اين كار ها را انجام . (يعني يه قسمت مديريتي داشته باشه كه با يه كليك همه اين كار ها را انجام بده )
خواستم اگه امكان داره كمك كنيد چه كار كنم

saeidejafari
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 11:15 صبح
سلام دوست عزیز،
اگه ممکنه سوالتو واضح تر بگو.اگه با html سایتو نوشتی برای درست کردن پنل باید از php هم استفاده کنی.اگه با php نوشتی و با پایگاه داده هم کار کردی حالا باید تو ساختار دیتابیس تغییراتی بدی.
مثلا اینکه یه جدول user باید اضافه کنی و برای مدیر صفحه مدیریتی درست کنی و ...
فکر کنم بیشتر توضیح بدی دوستان بهتر میتونن کمکت کنن.

bphp32
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 12:22 عصر
سلام باید در درون دیتابیسی که برای سایت در نظر گرفتین یک جدول user طراحی کنید که شامل دو فیلد username و password است(داخل این فیلد ها را خودتان پر کنید) و سپس یک صفحه در سایت درست کنید که در درون آن یک فرم برای پرسش username و password از مدیریت سایت وجود داشته باشد که اگر مقادیر فیلدها درست بود مدیر سایت بتواند وارد قسمت مدیریت بشود
کامل گفتم؟

as13851365
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 07:44 صبح
لطفا هنگام مطرح کردن سوالات جزئیات رو هم بگید مثلا :

سایت داینامیک است یا استاتیک ؟
با چه زبانی کار می کنی ؟
شما اطلاعات را چطوری به سایت منتقل می کنی ؟ ( همان نمره و ... رو می گم . در سورس سایت قرار می دید یا .... )

در کل اگه واضحتر توضیح بدید خیلی خوب می شه

حالا برای این که پنل مدیریت برای سایت بزاری راههایی وجود داره اول این که سایت باید داینامیک باشه یعنی از یک زبان سمت سرور مانند php و یا asp.net استفاده کنی ....

راستی طراحی کنترل پنل سایت برای تازه کارها خیلی دشوار است و نیاز به امنیت و ... داره که فکر کنم شما بیخیال بشید بهتر است و برای این که به هدفتون برسید از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید خیلی بهتر خواهد بود

اگر اطلاعات دیگه ای خواستی بگو