PDA

View Full Version : سوال: آیا استفاده از یوزر کنترل ، در سرعت تاثیر داره ؟

explod_javad
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 11:42 صبح
سلام
من میخام فقط از یک صفحه aspx استفاده کنم و ما بقی قسمت های سایت رو با یوزر کنترل بسازم و داینامیک اونو اضافه کنم.
میخاستم بدونم در لود و سرعت برنامه اثری داره ؟
لطفا نظر بدید.
ممنون

kiosksoft
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 13:57 عصر
دوست عزیز

بله, اگه شما بجای aspx از ascx استفاده کنید , سرعت برنامه تون تا 10% (البته به نظر من) کاهش می یابد, این روش مزایای خاص خودش را دارد . سرعتش هم بیشتر به نحوه پیاده سازی مربوط میشود.

WorldVbMan
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 14:17 عصر
با سلام
نظر من این هست كه هر چی جز صفحات ساده یه مقداری منجر میشه سرعت كم شه ولی این بسته به نوع كد نویسی داره چه بسا یه كنترل سفارشی سرعتش ار یه صفحه ی بی قانون Aspx هم بیشتر باشه
اگه قرار هست از اون المان ها چند دفعه ای استفاده بشه از نظر سرعت پیشرفت كار روش بدی نیست ولی باز هم میگم نوع كد نویسیش اهمیت داره
ضمناً نظر من كمتر از 4% هست اون هم زیاده روی كردم چون یك كنترل سفارشی استاندارد براحتی در پرنتش در صفحه ی Aspx اینزرت میشه و در اصل با صفحه ی عادی تفاوت چندانی نداره فقط از بابت گرفتن آیدی های منحصر بفرد در هر صفحه و موارد این ریختی شاید یه مقداری وقتش گرفته شه كه اون هم با توجه به اسم والدش در نظر گرفته میشه و چندان چشمگیر نیست
البته نظر من این هست و خودم خیلی از این روش استفاده می كنم البته با وسواس

amin_alexi
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 14:37 عصر
من خیلی حرفه ای نیستم ولی فکر می کنم که اگه در هنگام استفاده از Ascx اون رو Cache کنیم و اگر این Ascx در اکثر صفحات استفاده بشه فکر کنم سرعت رو نسبت به حالتی که کل صفحه رو با aspx طراحی صفحه بهتر کنه ...

mahdi_farhani
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 18:11 عصر
ولی به نظر من زیاد تاثیری تو سرعت نداره ، اونم به خاطر اینه که تمام کدها باید به کدهای قابل فهم تبدیل بشه .بحث داینامیک اضافه کردن هست که یک مقدار سربار سرور رو زیاد میکنه. ولی در کل من این روش که از یوزر کنترل استفاده کنم را خیلی دوست دارم (چون به برنامه امکان ماژولار بودن رو میده و این خودش یک حسن خیلی بزرگه و حتی اگر سرعت سیستم را پایین بیاره ( که زیاد نمیاره ) می ارزه)