PDA

View Full Version : سوال: اشکال در Bind کردن dataset به gridview

BestLover
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 22:08 عصر
سلام به دوستان

من برنامه ای نوشتم که در اون ابتدا یک DataSet رو پر می کنم سپس به یک GridView متصل می کنم. تا اینجای کار مشکلی نیست اما وقتی که خاصیت AllowPaging رو در GridView فعال میکنم، در هنگام رفتن به صفحات چندم جدول پیغام خطای زیر رو می ده.

The GridView 'gvResult' fired event PageIndexChanging which wasn't handled.

فایل برنامه رو هم برای شما می ذارم. لطفا راهنمایی کنید

iman_ad
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 00:16 صبح
عزیزم DATABIND کجا انجام می دی

iman_ad
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 00:28 صبح
ProtectedSub gvResult_PageIndexChanging(ByVal sender AsObject, ByVal e As System.Web.UI.WebControls.GridViewPageEventArgs)
EndSub

اینجا باید rebind کنی

BestLover
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 14:06 عصر
سلام.

متوجه منظورتون نشدم. لطفا توضیح بیشتری بدید.
یعنی کدهایی رو که مربوط به select کردن هست رو دوباره اینجا قرار بدم؟؟
لطفا فایل ضمیمه رو نگاه کنید

iman_ad
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 14:28 عصر
ببین دوست من یکی از ایراداتی که paging گرید داره اینه که هر بار که paging انجام می شه عمل بایند هم انجام می شه.
شما اگه از sqldatasource یا objectdatasource استفاده می کردی خود این کنترلا برات handeling انجام می داد.
شما فقط عمل binding گرید برای اولین بار که صفت لود می شه انجام می دی بنابراین باید تو event ، paging کنترلت هم عمل بایند انجام بدی.می تونی یک تابع تعریف کنی به این شکل

public void Gridbind()
{
gvResult.DataSource = ds.Tables(0)
gvResult.DataBind()
}
و هم تو اولین باری که صفحه لود میشه و هم event مربوط به paging کنترلت فراخونیش کنی
البته کلا این روش کد نویسی خیلی ابتدایی هست ولی خوب راه حل این.
پیشنهاد می کنم کمی در رابطه با گرید و روشهای ارتبط با بانک مطالعه کنید

BestLover
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 17:51 عصر
با سلام دوباره.

اجازه بدید کاملا توضیح بدم که چی می خوام.
من میی خوام که در صفحه خودم یک سری پارامتر از کاربر بگیرم. سپس اونها رو با دستورات select ترکیب کنم و از طریق یک dataset در یک گرید ویو نمایش بدم. این کار بدرستی انجام می شه. اما وقتی گرید رو در حالت صفحه بندی قرار می دم، در هنگام رفتن از یک صفحه به صفحه دیگر پیغام خطا می ده.
من از روش شما هم استفاده کردم اما اون هم را حل مشکل نیست.
اگه این روش من ابتدایی هست شما بفرمایید با توجه به توضیحات من چکاری باید انجام بدم؟؟؟:ناراحت:

iman_ad
جمعه 04 بهمن 1387, 01:44 صبح
استفاده از sp، استفاده از برنامه نویسی چند لایه ، استفاده از برنامه نوسی شی گرا ...
اگه یک راه سریع و نسبتا خوب می خوای از typed dataset و object datasource استفاده کن

BestLover
شنبه 05 بهمن 1387, 00:29 صبح
شرمنده شما.
زیاد متوجه نشدم.
میشه یک مثال بزنید