PDA

View Full Version : مشکل عدم چسبیدن خط آخر صفحه به قسمت اطلاعات در فست ریپورت

khoshblagh
شنبه 05 بهمن 1387, 09:59 صبح
با سلام
من یک گزارش با فست ریپورت ساختم با توجه به هجم اطلاعات وارده این گزارش به صفحه های بعد ادامه پیدا میکند. مشکل این است که با توجه به جدول طراحی شده در بدنه اصلی گزارش قسمت page footer خطی افقی رسم کردم که باید به قسمت بدنه اصلی گزارش وصل شده که شکل کاملی را تشکیل دهد.اما در عمل خط مورد نظر با یک فاصله چند میلیمتری از قسمت بالا چاپ و عملا گزارش بد شکل میشود. البته با توجه به درج همین خط برای قسمت footer این مشکل در صفحه پایانی گزارش دیده نشده و خط کاملا به قسمت بالا چسبیده است. البته من خط را تا جای امکان در بخش مربوطه بالا می برم ولی تاثیری ندارد.ممنون میشوم اگر کسی راهنمایی نماید. با تشکر

vcldeveloper
شنبه 05 بهمن 1387, 16:42 عصر
یک تصویر از گزارشتان در Designer فست ریپورت، و یک تصویر از گزارش تان موقع Preview بزارید، و بخشی که مورد نظرتان هست را در تصویر مشخص کنید.

khoshblagh
سه شنبه 08 بهمن 1387, 07:59 صبح
با سلام خدمت جناب آقای کشاورز
مشکل را با تعویض page footer با colume footer حل شد. اما در مورد تصویر از گزارش باید عرض کنم من به این کار وارد نیستم . در صورت امکان یک راهنمایی مختصر در مورد روش تصویر برداری بفرمائید تا در موارد مشابه بتوانم بکار بگیرم. متشکرم

یک تصویر از گزارشتان در Designer فست ریپورت، و یک تصویر از گزارش تان موقع Preview بزارید، و بخشی که مورد نظرتان هست را در تصویر مشخص کنید.[/quote]

vcldeveloper
سه شنبه 08 بهمن 1387, 09:18 صبح
کاری نداره، پنجره ایی که می خواید ازش تصویر بگیرید را باز کنید، و کلیدهای Alt+Print Screen را بزنید، تا تصویر پنجره فعال در کلیپ برد ذخیره شود. به یک برنامه کار با عکس مثل Paint برید، و گزینه Paste را انتخاب کنید، تا تصویر مربوطه نمایش داده شود. حالا می تونید تصویر را در یک فایل ذخیره کنید، یا آن را ویرایش کنید.