PDA

View Full Version : سوال: sample from sqldatareader

meysamdalipour
شنبه 05 بهمن 1387, 20:12 عصر
سلام دوستان .
من یک جدولی دارم که می خوام مقادیر هر فیلد اونو درون یک textbox نمایش بدم . فیلدهای من کد کالا ، قیمت ، تعداد می باشد . من می خواهم که وقتی نام کالا را انتخاب کردم و آنهم درون یک dropdownlist است ، کد کالا و قیمت و تعداد هم درون textbox مربوط به خود نمایش داده شود .
بعضی ها می گویند از طریق datareader این کار امکان پذیر است . اما من روش استفاده از یdatareader را بلد نیستم و نمی دونم که چطور باید اونو به text box منتسب کرد . اگه کسی بلد باشه و کمک کنه ، به من لطف زیادی کرده . ممنون . خواهشا جواب کوتاه ندهید .یک مثالی چیزی که من متوجه بشم .

twelve
شنبه 05 بهمن 1387, 21:05 عصر
من خودم استفاده از کد نویسی و کلاس ها رو ترجیح میدم ولی خب ASP.NET از ورژن 2 به بعد اقدام به ارائه کنترلی به نام SqlDatasource کرده که میتوان اینگونه کارها را به این کنترل سپرد. فرض کنیم که شما اطلاعات هر کالا را در یک Gridview و نام هر کالا را در یک dropdownlist نمایش می دهید. خب برای هر یک از این کنترل ها یک کنترل sqldatasource مستقل در نظر بگیر تا داده های مورد نظر رو نمایش بدند. فقط در تنظیم Sqldatasouce کنترل Gridview در وایزارد ما قبل آخر دکمه Where را بزنید و در آنجا فیلد کلید جدول را برابر با مقدار انتخابی dropdownlist قرار دهید.بعد هم وایزارد را Finish کنید تا کار شما هم Finish شود.