PDA

View Full Version : در استفاده از SQL کدامیک سرعت بیشتر داره ADO یا ...

Mahdi_S_T
یک شنبه 15 آذر 1383, 21:45 عصر
جهت برنامه تحت شبکه :
در استفاده از SQL کدامیک سرعت بیشتر داره ADO یا کامپوننت SDAC یا کامپوننتی دیگر ؟

مهدی کرامتی
یک شنبه 15 آذر 1383, 22:17 عصر
بدون شک: SDAC ، چون از SQL Server API برای اتصال به SQL Server استفاده میکند و مستقیما به SQL Server متصل میشود.

اما ADO میبایست یک مسیر چند مرحله ای که شامل اتصال به DAO و آنهم به ODBC است را در هر بار مبادله داده طی کند.

Mahdi_S_T
چهارشنبه 18 آذر 1383, 09:17 صبح
با تشکر از جناب کرامتی که همیشه جوابها را به صورت فنی وساده اراپه میدهند :flower:

آیا کامپوننتی بهتر از SDAC وجود دارد که سریعتر باشد یا این آخرشه !!!
در تاپیکی خواندم که جناب ربیعی فرموده بودند که کامپوننتی روسی وجود داره که سرعت خیلی خوبی داره ( نظر شما - نام آن)

مهدی کرامتی
چهارشنبه 18 آذر 1383, 12:39 عصر
اون کامپوننت روسی که جناب ربیعی فرموده اند همین SDAC است (شرکت CoreLab یک شرکت روسی است).

در ضمن، همانطور که خودتان فرمودید:
این آخرشه

hmm
شنبه 21 آذر 1383, 07:59 صبح
اما ADO میبایست یک مسیر چند مرحله ای که شامل اتصال به DAO و آنهم به ODBC است را در هر بار مبادله داده طی کند.
هر سه این موارد برای نسلهای مختلف دسترسی به داده ها هستند و بعضا ناسازگار
تا اونجایی که من خبر دارم ado مسقیما با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار میکنه

مهدی کرامتی
شنبه 21 آذر 1383, 14:01 عصر
من مطمئن هستم که ارتباط ADO مستقیم نیست.

hr110
پنج شنبه 03 دی 1383, 20:16 عصر
من مطمئن هستم که ارتباط ADO مستقیم نیست.
جایی خوندم که ado هم از ODBC استفاده میکنه، ولی صحت و سقم ان تایید نمیشه

saeed_82
جمعه 04 دی 1383, 21:50 عصر
جسارتا این کامپوننت SDAC رو از کجا میشه گیر آورد
آیا این در واقع یک درایوره؟

vcldeveloper
شنبه 05 دی 1383, 01:53 صبح
جایی خوندم که ado هم از ODBC استفاده میکنه، ولی صحت و سقم ان تایید نمیشه
ولی فکر کنم ODBC یک تکنولوژی قدیمی هست که بعدها جاش رو داد به OLE DB و ADO لایه ای بر روی OLE DB هست که برنامه ها از طریق اون با OLE DB ارتباط برقرار می کنند.

Inprise
شنبه 05 دی 1383, 03:39 صبح
سرعت بیشتر

<span dir=ltr>what d hell is that ? query Speed or data fetch rate ? relational or non-relational ? networked or local ?</span>

ADO یا کامپوننت SDAC

<span dir=ltr>both of them are using OLEDB as "IProvider" ean it means every crazy Commaned is passing via OLEDB and its interfaces .

using ADO your are connected to a Connection pool ( in fact : Cache ) and in some cases it dozn maer how many people are trying to Connect to DB and you shouldnt pay more for more DB concurrent users , i donot know if these options are available in SDAC side or not but i'm sure using SDAC your "development time" will be less thanks to its higher level interfaces and Components . you know VCL is RAD</span>