PDA

View Full Version : برای شروع کار با جاوا منو راهنمایی کنید

C_Sharp_Dot_Net
یک شنبه 06 بهمن 1387, 12:15 عصر
سلام دوستان گلم :

بچه ها من می خوام برنامه نویسی با جاوا رو شروع کنم ولی نه چیزی از جاوا می دونم و نه میدونم اسم نرم افزاری که برای برنامه نویسی با جاوا باید تهیه کنم چیه ؟

من تنها چیزی که در مورد جاوا می دونم اینه که از خانواده سی هست ولی در مورد پلتفرمش و چگونگی اجرای کدهای اون هیچی نمی دونم

در ضمن یه آموزش خیلی کوتاه در باره جاوا خوندم تنها چیزی که فهمیدم اینه که به شدت از شبیه سی شارپ هست

من روی زبان سی شارپ خیلی تحقیق کردم واقعا زبون بی نظیری هست و شنیدم که جاوا رقیب سی شارپ هست ولی من این طور فکر نمی کنم

البته من قبلا با ویژوال بیسک سی شارپ دلفی سی و سی پلاس پلاس برنامه نوشتم و سی شارپ رو تا حرفه ای خوندم ولی در مورد جاوا من تازه کارم

لطفا یکی راهنماییم کنه که از کجا شروع کنم ؟ چگونه می تونم برای موبایلم برنامه بنویسم ؟ چگونه می تونم با جاوا برای ویندوز برنامه بنویسم ؟ چی باید بخرم ؟

کمک !!:گریه::ناراحت:

C_Sharp_Dot_Net
یک شنبه 06 بهمن 1387, 12:22 عصر
راستی بچه ها جاوا هم مثل سی شارپ ویژوال هست یعنی IDE جاوا مثل IDE سی شارپ قوی هست یا نه ؟

trustmiracle
یک شنبه 06 بهمن 1387, 16:04 عصر
سلام. من اون چیزی که خودم فهمیدم رو میگم. انشالله اساتید کامل راهنمایی می کنند.:لبخند:
برای کار با جاوا باید jdk رو نصب کنی. نیاز به ide نداره و می تونه توی یه ویرایشگر متنی هم برنامه بنویسی و اجراش کنی.
اگر دنبال ide مثل ویژوال استودیو هستی می تونی از netbeans و jbuilder استفاده کنی که اولی رایگان و دومی پولی هستش.
و در آخر هم فکر می کنم جاوا سینتکسش شبیه c هست و درواقع سی شارپ برای رقابت با جاوا بوجود اومده.
موفق باشید

dr-solomons
یک شنبه 06 بهمن 1387, 20:09 عصر
با سلام
برنامه نويسي جاوا J2EE هست كه متشكل از:
J2SE جاوا استاندارد (برنامه نويسي رايج)
J2ME برنامه نويسي جاوا براي موبايل jarو ..
JSP برنامه نويسي سمت وب
براي دانلود jdk و ide دلخواه از لينك زير مي تونيد استفاده كنيد
http://www.irandev.co.uk/Downloads/index.html

براي اجراي يك برنامه (برنامه ساده زير)

class Example{
public static void main(String args[]){
System.out.println("hello world");
}
}

ابتدا اون رو در يك فايل با پسوند .java ذخيره كرده (توجه داشته باشيد نام فايل با نام كلاسي كه main در اون هست بايد يكي باشه) و در فولدر نصب جاوا در فولدر bin كپي كنيد (مي تونيد آونها رو Environment كنيد)
سپس در cmd در همان فولدر bin براي كامپايل دستور زير رو بنويسيد
Javac Example.java
اگه برنامه شما مشكلي نداشته باشه يه فايل به نام Example.class ساخته ميشه
براي اجراي اون دستور زير را تايپ كنيد
Java Example.class

براي اطلاع بيشتر به لينك زير هم ميتوني مراجعه كني
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=135418

C_Sharp_Dot_Net
دوشنبه 07 بهمن 1387, 07:42 صبح
بچه ها ممنون از گرفتم چی کار باید کنم:تشویق:

hadigiga
یک شنبه 20 بهمن 1387, 09:07 صبح
سلام دوست عزیز.بهترین منبع مطالعه کتاب Deitel و بهترین محیط هم intelliJ IDEA هست.

manvaputra
یک شنبه 20 بهمن 1387, 22:47 عصر
ن تنها چیزی که در مورد جاوا می دونم اینه که از خانواده سی هستسلام دوست عزیز این قسمتو من درست متوجه نشدم ! جاوا از خانواده سی نیست

برای IDE از نظر من بهترین گزینه netbeans می باشد که مجانی هم هست و بسیار قدرتمند لینک دانلودش هم توی همین بخش پیدا می کنی

asefy2008
شنبه 14 شهریور 1388, 15:10 عصر
سلام دوستان می خواستم بدونم کدوم یک از IDEهای جاوا از نظر بازار کار در وضعیت بهتری هست؟
همچنین قدرت و امکانات کدوم یک بهتره ؟
در پایان این رو بگم که من یه کم با eclips کار کردن و در آینده هم بیشتر می خوام کارم سمت وب باشه.
باتشکر صبر و حوصله شما

manvaputra
شنبه 14 شهریور 1388, 15:45 عصر
در پایان این رو بگم که من یه کم با eclips کار کردن و در آینده هم بیشتر می خوام کارم سمت وب باشه.

به نظر من براي وب همون Eclips گزينه خوبيه

mahdi68
یک شنبه 15 شهریور 1388, 00:40 صبح
سلام دوستان می خواستم بدونم کدوم یک از IDEهای جاوا از نظر بازار کار در وضعیت بهتری هست؟
IDE جاوا چه ربطی به بازار کار داره ؟؟؟ :اشتباه:

asefy2008
یک شنبه 15 شهریور 1388, 12:15 عصر
IDE جاوا چه ربطی به بازار کار داره ؟؟؟
الان شرکت ها برای تولید برنامه هاشون، IDEهای جداگانه درست کردن یا در محیط command prompt برانامه هاشون رو اجرا می کنند شاید هم در Notpad کد میزنن؟؟؟:متفکر:
بالاخره شرکت باید از یه محیط برای تولید نرم افزار استفاده کنه،اکثر شرکت ها از کدوم IDE استفاده می کنند؟

sajedmalayeri
جمعه 30 آبان 1393, 20:07 عصر
جاوا با جاوا اسکیرپت چقدر فرق داره بچه ها ؟:لبخند: ببخشید ها من تازه کارم مسخرم نکنید :(

محمد فدوی
جمعه 30 آبان 1393, 20:31 عصر
جاوا با جاوا اسکیرپت چقدر فرق داره بچه ها ؟:لبخند: ببخشید ها من تازه کارم مسخرم نکنید :(
این تاپیک مربوط به سال 88 هست. در اون زمان نه من تو این فروم عضو بودم و نه شما!!!
برای پرسیدن سوال باید یه موضوع جدید ایجاد کنید و مطمین باشید کسی به خودش حق مسخره کردن رو نمیده.
جاوا اسکریپت یه زبان اسکریپتیه که الزاما باید توی مرورگر وب اجرا بشه. البته الزاما نه توی مرورگر وب, چون هرجایی که مفسر جاوا اسکریپت وجود داشته باشه میتونه اجرا بشه و تا امروز بیشترین استفاده ش توی مرورگر بوده.
البته توجه داشته باش که یه زبان برنامه نویسی هست به نام ECMAScript و از این دیالکت هایی مثل Javascript, JScript و ActionScript بوجود اومده. با توجه به این نکته بی ربطی جاوااسکریپت و جاوا رو بهتر درک میکنی!

جاوا یه زبان برنامه نویسی شی گراست که توسط شرکت Sun معرفی شده و ماشین مجازی مخصوص خودش رو هم داره. با جاوا میشه انواع مختلفی از برنامه ها از جمله برنامه های کاربردی, برنامه های تحت وب و... رو نوشت.

خلاصه جاوا و جاوا اسکریپت بیشترین شباهتشون در اسمشونه!