PDA

View Full Version : سوال: ذخیره صدا وتصویربازدید کنندگان در صفحات وب

مرضيه ميرزايي
یک شنبه 06 بهمن 1387, 15:13 عصر
سلام
من دارم یک پروژه asp.netبا زبان سی شارپ طراحی می کنم می خواهم کاربران هنگام
پر کردن فرم نظر خواهی امکان ذخیره صدا وتصویر را هم داشته باشند ولی نمی دونم چطوری
این کار را بکنم لطفا من راهنمایی کنید که این کار امکان پذیر است اگر هست چطوری

ممنون

eyes_shut_number1
یک شنبه 06 بهمن 1387, 16:00 عصر
بیشتر توضیح بده!
یعنی میخوای فقط اجازه داشته باشن فایل آپلود کنند؟
اگه بله توی asp.net یه کنترل عالی هست به نام FileUpload
که میتونی به این صورت ازش استفاده کنی
[code]
FileUpload1.save("مسیر مورد نظر برای ذخیره فایل");

[\code]
اگه منظور چیز دیگس واضح تر بفرمایید

مرضيه ميرزايي
یک شنبه 06 بهمن 1387, 21:32 عصر
من مي خواهم روي فرم يك button بذارم كه كاربر با كليك بر روي آن بتواند به مدت زمان محدود صحبت كند وصدايش ذخيره شودو براي مدير سايت امكان بازيابي وجود داشته باشد ولي نمي دونم امكان پذير هست يا نه اگر هست من را راهنمايي كنيد(آيا صدا يا تصوير بايد در ديتا بيس ذخيره شود ؟)

مرضيه ميرزايي
دوشنبه 07 بهمن 1387, 08:52 صبح
اگر بخواهم فایل صوتی یا تصویری را ذخیره کنم باید آن را کجا ذخیره کنم ؟(باید توی دیتابیس ذخیره کنم ؟یا امکان دیگری هم وجود دارد)در این مورد اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید یا یک لینک بذارید تامن راهنمایی کند

kiosksoft
دوشنبه 07 بهمن 1387, 09:42 صبح
بله , امکان پذیر هست , اما ابتدا یه سوال , شما مطمئن هستید که تو وب باید این کار رو انجام بدید ؟

ذخیره فایلهایی شبیه عکس و متن براحتی امکان پذیر هستند اما برای ذخیره و ارسال فیلم و صدا مشکلتر هستش . با ساختن یک ActiveX میتونید این کار رو انجام بدید , یه search بزنید , ببینید ocx رایگان میتونی پیدا کنی .
برای ذخیره کردن اون تو دیتابیس من پیشنهاد نمیکنم , میتونید فایل ها رو سمت سرور ارسال کنید , با نامهای Unique , در پوشه های مجزا ذخیره کنید , فقط نام فایل هارو تو دیتابیس ذخیره کنید .
هر بار هم باید گزارشات تون رو طوری تنظیم کنید , که مثلا لیست نام فایلهای صوتی را نمایش بدهد,روی هر کدام کلیک کرد , فایل مورد نظر مثلا مدیر پخش شود.

eyes_shut_number1
دوشنبه 07 بهمن 1387, 17:40 عصر
دسوت عزیز به راحتی میتونی ذخیره کنی
کاره درستی نیست توی دیتا بیس ذخیره کنی چون حجم فوقولاده میره بالا!!!!
اما میتوینی اونارو توی یه پوشه ذخیره کنی و آدرس اون رو توی دیتا بیست بریزی

مرضيه ميرزايي
سه شنبه 08 بهمن 1387, 12:01 عصر
ابن که من بخواهم فایل را سمت سرور ارسال کنم و با نامهای Unique , در پوشه های مجزا ذخیره کنم , فقط نام فایل هارو تو دیتابیس ذخیره کنم .هر بار هم گزارشاتم رو طوری تنظیم کنم , که مثلا لیست نام فایلهای صوتی را نمایش بدهد,روی هر کدام کلیک کرد , فایل مورد نظر مثلا مدیر پخش شود.را نمیدونم چه طوری باید پیاده کنم اگر لطف کنید من راهنمایی کنید ممنون میشوم

raravaice
سه شنبه 08 بهمن 1387, 12:11 عصر
بهترین راه استفاده از Flash هست چون مثل OCX ها محدود به یک Browser نیست.
البته اگر قصد داشته باشید کار تمیزی از آب در بیاد مسئله یه مقدار پیچیده میشه ولی میتونی سر نخهای کار رو از لینک http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=134150 به دست بیاری.

موفق باشید