PDA

View Full Version : خیلی مهمه استفاده از sql server در دلفی؟

احسان آریانو
دوشنبه 16 آذر 1383, 07:12 صبح
لطفا از اون اول اولش بگین

که کدوم ورژن sql server باید نصب بشه و بعد چه مراحلی باید

در دلفی طی بشه

با استفاده از ADO میخوام این کاررا انجام بدم کاری به شبکه و این چیزا هم ندارم

فقط میخوام بانکهای برنامم از این نوع باشند متشکرم از کمکتون

nasr
دوشنبه 16 آذر 1383, 07:43 صبح
به صورت کلی که نمیشه
یه جستجو بکنی مطالب خوبی پیدا می کنی

شکوه
دوشنبه 16 آذر 1383, 17:36 عصر
سلام
اون چیزی رو که میخوای به طور کامل در پایان نامم دارم همین روزها برات میذارمش اینجا تا استفاده کنی

Mahdi_S_T
دوشنبه 16 آذر 1383, 20:37 عصر
خانم شکوه

من هم خیلی خوشحال میشوم که بتوانم مطالب شما را داشته باشم . پس هر چی زودتر بهتر :kaf:

احسان آریانو
سه شنبه 17 آذر 1383, 11:51 صبح
سلام

خانم یا ... شکوه پیشاپیش از لطف شما ممنونم

امیدوارم بتونم جبران کنم.

شکوه
سه شنبه 24 آذر 1383, 15:37 عصر
سلام به دوستان برنامه نویسم ...
از این که دیر شد ببخشین چون اشتباه کرده بودم اون چیزی که تو پایان نامم بود تحت شبکه بود ولی چون قولش رو داده بودم براتون نوشتمش.
من نحوه اتصال رو توضیح دادم اگه مشکل دیگه ای بود درخدمتیم تا مثل ایندفعه خیلی زود جواب بدم. :wink:
امیدوارم مفید باشه...

شکوه
سه شنبه 24 آذر 1383, 15:41 عصر
بعد از اینکه بانکتون رو در SQL Server ساختین؛ _ در اینجا و در این حد SQL 7.0 یا SQL 2000 فکر می کنم فرقی نکنه من ترجیحاً با 7.0 کار می کنم._ در دلفی این کارها رو انجام بدین:
از مسیر File-->New-->DataModule یک دیتاماژول باز می کنیم . در قسمت Name یه اسم ساده تر بهش بدین چون تو برنامه مرتب باید به کار ببرین . این صفحه مثل یک فرم ذخیره می شه. بعد به ازای هر بانکی که دارین یک ADOConnection از تب ADO روی صفحه بذارین و تنظیمات زیر رو در قسمت Properties انجام بدین.
روی ConnectionString کلیک کنین تا فرم مربوطه باز بشه روی RadioButton پایینی و بعد دکمه Build رو کلیک کنین در فرمی که باز میشه در تب Provider گزینه Microsoft OLE DB Provider for SQL Server رو انتخاب کنین و Next رو بزنین تا به تب بعدی بره در این فرم در قسمت دوم RadioButton اولی رو انتخاب کنین، در قسمت سوم، یا در RadioButton اولی نام بانک رو از لیستش انتخاب کنین یا در قسمت دوم نام بانک رو با پسوند mdf وارد کنین و مسیر بانک رو در edit زیریش وارد کنین که مورد اول بهتره ( نام بانک رو از لیستش انتخاب کنین ).
حالا با گزینه Test Connection درست بودن اتصال رو امتحان کنین و اگه درست بود OK کنین و از فرم خارج بشین.
خاصیت Login Promt رو هم Flase کنین.
به ازای هر جدول که در بانک متصل شده به ADOConnection دارین باید یک ADTtable از تب ADO و یک DataSource از تب DataAccess روی صفحه بذارین و اسمها شون رو تغییر بدین . یه اسمی بذارین که مشخص کننده جدولی باشه که بهش وصل می شه و گرنه اگه تعداد جدولهاتون زیاد باشه گیج می شین خصوصاً این که وسط کار مرتب احتیاج پیدا میکنین دیده یا View بسازین و به ازای تمام دیده ها هم باید ADOTable و DataSource بذارین.
حالا در تنظیمات ADOTable در قسمت Connection نام ADOConnection مربوطه رو انتخاب کنین. بعد نام بانکتون رو در TableName انتخاب کنین وقتی این لیست رو باز می کنین اسم تمام جدولها و دیده های بانکتون رو نشون می ده و از بینشون انتخاب میکنین . در خاصیت Dataset در DataSource نام تمام Adotable ها نمایش داده می شه از بین اونها ADOTable مربوطه رو انتخاب کنین.
حالا هر جا که خواستین از این جدولها در برنامتون استفاده کنین باید ADOTable مربوط به اون رو باز کنین با دستور
«Open; . نام Adotable »
و بعد هم حتما Close کنین تا نتیجه ثبت شده در گزارشها نشون داده بشه.
حتماً یادتون باشه که در هر فرمی که می خواین در اون استفاده کنین باید نام دیتاماژول رو تو فرمتون Uses کنین.
موفق باشین.