PDA

View Full Version : سوال: اجرای کد قبل از زدن دکمه submit

hbi
دوشنبه 07 بهمن 1387, 10:07 صبح
یک صفحه ایجاد کرده ام که در ان یک دکمه submit میباشد حال هر بار که صفحه را باز میکنم بدون این که دکمه را بزنم عملیات مربوط به ان انجام میشود میخواهم فقط وقتی که دکمه زده شد عملیات انجام شود نه هر بار که صفحه اجرا میشود

zamanphp
دوشنبه 07 بهمن 1387, 11:56 صبح
<?php
if (isset($_SERVER['REQUEST_METHOD']) && $_SERVER['REQUEST_METHOD'] == 'POST') {
//your code....
}
?>

hbi
دوشنبه 07 بهمن 1387, 12:15 عصر
سلام با تشکر از راهنمایی شما
اگر در یک صفحه 2 دکمه باشد و یکی برای خروج و دیگری برای ثبت اطلاعات باشد چه باید کرد
کد ثبت در بانک درست است اما سئوال این که من بلد نیستم بفهمم کاربر کدام دکمه را زده است

zamanphp
دوشنبه 07 بهمن 1387, 13:40 عصر
دو راه داری:
اگه می خوای عمل خروج رو هم در سمت سرور پردازش کنی که باید دو تا دکمه رو از نوع button تعریف کنی و یک فیلد مخفی رو فرمت قرار بدی و سپس با javascript کلیک دکمه رو چک کنی و نوع عمل رو تو اون فیلد مخفی ذخیره کنی و در سمت سرور هم براساس مقدار همون فیلد مخفی کد بزنی.

اگه نه فقط می خوای دکمه ثبت در سمت سرور اجرا بشه که خب شما نوع دکمه ثبت رو submit تعریف میکنی و نوع دکمه خروج رو button تعریف می کنی و واسه دکمه خروج با js یه کد می زنی که عمل خروج از اون صفحه رو انجام بده.
امیداوم متوجه شده باشی
اگی سوالی داشتی در خدمت هستم
موفق باشید

hbi
دوشنبه 07 بهمن 1387, 18:00 عصر
میبخشید با تشکر از توجه شما
هر دو کد کلید submit و button را در همین صفحه تعریف کنم ؟
چطوری ؟
من تازه php را شروع کردم و شنبه هم باید پروره ام را تحویل دهم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
چون در مورد این دو دگمه بد جور کارم گیر کرده

zamanphp
دوشنبه 07 بهمن 1387, 19:49 عصر
فایلها رو دریافت کن 2 حالت رو مطابق مثال خودت پیاده کردم
حالا تصمیم با خودت هست که از کدوم روش استفاده کنی!
موفق باشید

hbi
سه شنبه 08 بهمن 1387, 16:48 عصر
با سلام
فرض کنید در همین صفحه یک سری اطلاعات وارد شده و پس از زدن دکمه ثبت برای مثال مقدار کد عضویت نامعتبر است به کاربر پیغام داده و دوباره باید اطلاعات را وارد کند حالا تمام مغادیر پاک شده است چکار کنم که پیس از زدن دکمه ثبت و این که به کاربر پیغام داده شد که ورود نامعتبر اطلاعات چه کنم تا کاربر دوباره نیاز نباشد اطلاعات قبلی را وارد کند در واقع مغادیر قبلی از بین نرود ( در همین صفحه به کاربر پیغام میدهم )
شرمنده ببخشید

zamanphp
سه شنبه 08 بهمن 1387, 22:49 عصر
<input type="text" name="name" value="<?=isset($_POST['name']) ? $_POST['name'] : '';?>" id="name" />
فکر نمی کنم نیاز به توضیح باشه