PDA

View Full Version : سوال: کار با Caller ID ؟

a.maleki
دوشنبه 07 بهمن 1387, 11:44 صبح
با عرض سلام خدمت همه دوستان
می خواستم بدونم چطوری و به چه روشی میشه از Caller ID استفاده کرد
من یه برنامه دارم که یکسری شماره تلفن توش ذخیره شده حالا می خواهم با Caller ID کاری کنم که موقعی که یکی از اون شماره ها تماس گرفت بتونه اطلاعاتش رو ( نام و نام خانوادگی و...) از تو بانک بخونه و نشون بده
ممنون میشم کمک کنید

hamid_khakzad
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 11:08 صبح
منظورتون این بود که برنامتون یه تلفن گویای ساده باشه؟

برای این کار می تونین از کامپوننت های KD Tele یا TAPIEx استفاده کنید

همچنین با استفاده از AT Command ها هم می توانید این کار را انجام دهید
اگه یه کم بیشتر در مورد برنامتون توضیح بدین بهتر می تونم کمکتون کنم

a.maleki
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 11:30 صبح
دوست عزیز ممنون از توجهتون
حقیقت توضیحات همونی هست که بالا نوشتم اگه لطف کنید درمورد کامپوننتهای که گفتید بیشتر توضیح بدید خیلی ممنون می شم

hamid_khakzad
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 11:38 صبح
کامپوننت های که گفتم کامپوننت هایی هستند که برای نوشتن برنامه های تلفنی استفاده می شوند و امکانات زیادی دارند ولی اگر فقط به شماره شخص تماس گیرنده نیاز دارید و به پخش صدا از طذیق تلفن نیازی ندارید به نظر من استفاده از AT Command خیلی مناسب تر است

www.tapiex.com (http://www.tapiex.com)
www.kaed.com (http://www.kaed.com)

a.maleki
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 17:50 عصر
دوست عزیز من کامپوننتTAPIEx را گرفتم ولی چطوری باهش کار کنم میشه در این خصوص من رو راهنمائی کنی ممنون میشم
:عصبانی++::عصبانی++:

a.maleki
جمعه 11 بهمن 1387, 11:16 صبح
کسی چیزی نمی دونه کمک کنه

hamid_khakzad
جمعه 11 بهمن 1387, 13:22 عصر
دوست عزیز وقتی TAPIEx را نصب می کنید خودش مثال های خوبی داره که می تونین ازش استفاده کنین چون توابع و رویدادهای خیلی زیادی داره نمی شه اینجا مفصل توضیح داد اگه بازم کمکی خواستین در خدمتم

a.maleki
جمعه 11 بهمن 1387, 15:31 عصر
من هم تمام مثالها شو دیدم من فقط کدی میخواهم که شماره تماس گیرنده رو بهم بده ولی تو مثالهای اون چنین چیزی نبود
چیکار کنم:گیج::گیج:

hamid_khakzad
یک شنبه 13 بهمن 1387, 20:33 عصر
من هم تمام مثالها شو دیدم من فقط کدی میخواهم که شماره تماس گیرنده رو بهم بده ولی تو مثالهای اون چنین چیزی نبود
چیکار کنم:گیج::گیج:

دوست عزیز

در مثالهای TAPIEx سورس کدی به نام Caller Id وجود داره که همین کار را انجام می ده البته اول باید کالر آی دی مودمتون را فعال کنین و با Hyper terminal تست کنین ببینین شماره را نمایش می ده یا نه