PDA

View Full Version : چطور میشه موقع حرکت یک Div مکان اون رو بدست آورد

explod_javad
دوشنبه 07 بهمن 1387, 18:06 عصر
با سلام
کسی هست بدونه چطور میشه مختصات یک Div موقع حرکت بدست آورد (آخرین مکان)

emad_67
دوشنبه 07 بهمن 1387, 19:47 عصر
مختصات اونو باید نسبت به جایی که داره درون اون حرکت میکنه به وسیله top و left و... به دست بیاری.

emad_67
سه شنبه 08 بهمن 1387, 12:35 عصر
منطقی ترش استفاده از scrollY و scrollX است.

مظنورت فکر کنم scrollLeft و scrollTop باشه. scrollX و scrollY برای window هست که در ie هم شناخته شده نیست. اما به هر حال خاصیت scroll, فاصله اسکرول رو مشخص میکنه نه مختصات رو.
برای سوال ایشون باید از همون top و left و ... استفاده کرد.

emad_67
سه شنبه 08 بهمن 1387, 13:21 عصر
scrollX و Y اصلا برای div تعریف نشده حالا چه div ثابت باشه چه متحرک:لبخند:
باید از scrollLeft و scrollTop استفاده کنی.

emad_67
سه شنبه 08 بهمن 1387, 16:07 عصر
خیلی می بخشید ولی بعضی مواقع در طراح بودن شما شک می کنم.
خوب به خاطر اینه که بنده اطلاعاتم خیلی کمتر از چیزیه که بخوام اسممو بزارم طراح :چشمک:

دوست عزیز برای اینکه بدون استفاده از fixed و غیره و با جاوا اسکریپت یک عنصر رو ثابت کنیم باید کاری کنیم که وقتی یوزر اسکرول را تغییر داد طبق موقعیت اسکرول ویندو به دیو خودمون هم top و left بدیم.
مشکل شما اینه که بحث ها رو بیخودی به هم ربط میدی، یا اینکه جوابی که میدی خیلی شفاف نیست. الان بحث بر سر div بود و بنده هم گفتم که اصلا برای div خاصیتی به نام scrollX و scrollY تعریف نشده ولی شما رفتی سراغ اسکرول کردن window و ثابت نگه داشتن div توی صفحه. همون طور که در بالاتر هم گفتم scrollX و Y برای window هست و خوب مسلمه که برای اینکه یک div رو در یک window بخوایم ثابت نگه داریم باید scroll های اونو به top و left اون div تسبت بدیم اما اصلا بحث تاپیک در مورد window نبود و بنده هم گفتم که scrollX و Y برای div تعریف شده نیست.
من تازه الان که بحث window رو پیش کشیدی متوجه شدم منظورت از این خط چیه:

درسته ولی وقتی بخوایم مشخص کنیم که همون سر جای خودش بمونه.ولی این میگه که با حرکت کردن که من اسکرول خوردن رو برداشت کردم باید از همون scrollX و Y استفاده کنیم که فقط همین صحیحه.
برای همین میگم جملت مبهمه یا شایدم من زیادی خنگم :چشمک:

hamid67fathi
سه شنبه 29 بهمن 1387, 10:53 صبح
اگه بخواهيم يه DIV هميشه پايين ترين قسمت صفحه باشه چی کار بايد بکنيم ؟