PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده از بانک اطلاعاتی Babylon

Sundown
سه شنبه 08 بهمن 1387, 10:12 صبح
سلام
می خواستم ببینم به نظر شما راهی برای استفاده از بانک اطلاعاتی دیکشنری بابیلون در برنامه وجود داره یانه ؟
خودم سعی کردم با موتور بانک های مختلف بهش دسترسی پیدا کنم ولی با موتور هیچ بانکی مثل Jet3.5 یا Jet4 یا موتور بانک هایی مثل SQL Server یا Oracle نمیشه اطلاعاتش رو دید
لطفا اگه کسی می دونه چطوری میشه در برنامه استفاده کرد و مثلا یه دیکشنری با بانک اون دیکشنری بسازیم راهنمایی کنه :قلب:

Hoger_1362
یک شنبه 23 فروردین 1388, 17:15 عصر
سلام
منم واسه پروژه پایانیم که یه دیکشنریon line به مشکل برخوردم نمی دونم چه جوری میشه Glossary ای babylon رو به بانک برنامه م که با Sql server 2005 طراحیش کردم اضافه کنم
اگه شما به نتیجه رسیدین به منم کمک کنین

shtnava
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 13:03 عصر
باید driver اتصال به بانکش رو گیر بیارین پس اول باید ببینین با چی طراحی شده اگه فهمیدین mailبزنین تا driver رو بهتون بدم

govaleshgar2
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 16:33 عصر
با توجه به اینکه babylon دیکشنری است باید یک پایگاه داده مناسب dictionary داشته باشه، یعنی احتمال زیاد طراحان بزرگوار babylon این رو در نظر داشتند که یه مکانیزم ذخیره و بازیابی حرفه ای برای آن بسازند و از پایگاه های داده رابطه ای استفاده نشده است.

اما شاید راه حل نیازمندی شما در فراخوانی API نرم افزار babylon باشد، نه استفاده مستقیم پایگاه داده آن.

govaleshgar2
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 17:04 عصر
البته یکی از دوستان یکی از دوستان من تونسته بود با API نرم افزار babylon کار کنه و اغلب قابلیت های اون رو تو برنامه اش استفاده کنه! پس میدونم که استفاده از API شدنی است.

راستی راه حلش رو دریافتی به ما هم بگی ها!!

HADEE_16
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 15:19 عصر
یه دیک هست برای لینوکس
اگه اشتباه نکنم
از همین دیتابیس بابی استفاده میکنه