PDA

View Full Version : ذخیره تغییرات انجام شده توسط کاربر

hadiaj168
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 09:50 صبح
با سلام

می خواستم بدونم چطور میشه تغییرات انجام شده توسط کاربر (مثل تغییر رنگ فرم) رو ذخیره کرد تا با راه اندازی مجدد برنامه همون تغییرات اعمال بشه؟آیا باید از دیتا بیس استفاده کنم؟

vcldeveloper
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 12:05 عصر
از خیلی چیزها می تونید استفاده کنید؛ فایل INI، رجیستری ویندوز، یا هر فایل و منبع دیگه. متداولترین شان همان دو گزینه اول هستند. درباره هر دو هم در سایت توضیح داده شده. می تونید TRegistry یا TIniFile را در سایت جستجو کنید.

matinebi
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 12:08 عصر
به نظر من شما باید یک جدول در نظر بگیری و تمام کارهایی که برای کاربر امکان تغییرش رو قرار دادی تو اون جدول ذخیره کنی و زمانی که میخواد برنامه دوباره اجرا بشه اول اون جدول رو چک کنی و اون تغییرات رو اعمال کنی بعد برنامت رو اجرا کنی

hadiaj168
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 12:57 عصر
"ه نظر من شما باید یک جدول در نظر بگیری و تمام کارهایی که برای کاربر امکان تغییرش رو قرار دادی تو اون جدول ذخیره کنی و زمانی که میخواد برنامه دوباره اجرا بشه اول اون جدول رو چک کنی و اون تغییرات رو اعمال کنی بعد برنامت رو اجرا کنی"
ببخشید منظورتون رو نمیفهمم.

hojjatcroos
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 13:23 عصر
همونی که آقای کشاورز گفت با oncreate فرم اگه برنامه برای اولین بار اجرا میشه یک ini بساز بعد هر با رکه برنامه باز میشه چک کنکه مثلا اگه یک سکشن(بخش فکر کنم) مقدار 0 داره یک کار انجام بشه اگه 1 داره یک کار دیگه

kamal_habibi
یک شنبه 20 بهمن 1387, 03:05 صبح
از خیلی چیزها می تونید استفاده کنید؛ فایل INI، رجیستری ویندوز، یا هر فایل و منبع دیگه. متداولترین شان همان دو گزینه اول هستند. درباره هر دو هم در سایت توضیح داده شده. می تونید TRegistry یا TIniFile را در سایت جستجو کنید.

با سلام خدمت آقای کشاورز من این دو مورد شما رو که گفتید (TIniFile و TRegistry ) را در سایت جستجو کردم ولی متاسفانه همین تاپیک رو میآره

از دوستانی که در این زمینه کار کردند ممنون میشم که راهنمایی کنند منم خیلی لازم دارم

vcldeveloper
یک شنبه 20 بهمن 1387, 04:08 صبح
من این دو مورد شما رو که گفتید (TIniFile و TRegistry ) را در سایت جستجو کردم ولی متاسفانه همین تاپیک رو میآره
از کادر جستجوی گوگل در بالای صفحات سایت برای جستجو در سایت استفاده کنید. نتایج دقیق تری نسبت به سیستم جستجوی فعلی سایت ارائه میکنه.

hadiaj168
یک شنبه 20 بهمن 1387, 09:07 صبح
فکر کنم از همین سایت دانلود کردم دقیقی یادم نیست !