PDA

View Full Version : چطور می شه قسمت center را با سی اس اس درست کرد؟

bacheweb
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 13:50 عصر
سلام
می دونم این مطلبی که مطرح می کنم باره ها توی این تالار مطرح شده ولی خوب بعد از جستجو چیزی که مد نظرم هست را نیافتم.

مشکل من در وسط کردن قسمتی از قالب با استفاده از کدهای سی اس اس است.
برای این کار من اونها را center می کنم و توی اینتراکسپلورر خوب جواب می ده ولی توی فایرفکس اینطوری نیست! و به هم می خوره.
برای رفع این کار یه روش هست که می شه به جای center کردن آن آن را left کنم و از خاصیت margin-left استفاده کرده و آن را به وسط ببرم. که برای هر دو مرورگرها جواب می ده.

ولی من می خوام از center استفاده کنم. یعنی در اصل می خوم بدونم با center هم می شه این کار را کرد ؟

bacheweb
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 14:43 عصر
بهترین راه اینه که کل تگ های body خودت رو بین یک تگ center بزاری.همین برای شما خوبه

ممنون ولی بعد از این کار کدهایی که توی body قرار می گیرند به صورت center قرار می گیرند.
شما فرض کنید می خواهید یک وب سه طرفه درست کنید اگه کاری که گفتید را انجام بدیم آن وقت body در وسط قرار می گیرد ولی برای قسمت وسط قالب، باز مشکلی که گفتیم اتفاق می افتد.

emad_67
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 14:55 عصر
اینجا رو ببین:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=142040

اگر حل نشد کدت رو بزار اینجا.

bacheweb
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 15:57 عصر
ممنون از راهنمایی.
این صفحه را قبلا دیده بودم و تازه باز امتحان کردم ولی جواب نداد!

یه کد گذاشتم که قالب وبه. دو تا اشکال داره یکیش چیزی که مطرح کرده بودم یه چیزی دیگه هم دو تیکه سیاه می بینید که یکی را می خوام بالای صفحه قرار بدم یکی دیگر را انتهای صفحه که توی اینترنت اکسپرور درست کار می کنه ولی توی فایرفکس این طوری نیست!
خودتون یه نگاهی بندازید.

emad_67
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 08:59 صبح
شما برای main نوشتی:

#main{float:center;width:550px;text-align:right;overflow:hidden}

برای خصیصه float اصلا center وجود نداره و فقط 4 پارامتر left, right, none, inherit براش تعریف میشه.
برای اینکه اون نوار مشکلی پایین هم درست قرار بگیریه یه height: 100% به گزینشگر page اضافه کن و تگ div مربوط به نوار رو هم بیار بعد از div کلی صفحه قرار بده:

<div id=pageTop></div>

</html>

یعنی قبل ازتگ html