PDA

View Full Version : سوال: ساخت Ajax TreeView

nazaninam
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 15:03 عصر
سلام
بنده قرار هست برای تعداد رکوردهای خیلی زیاد (بالای 100 هزار تا رکورد) یک TreeView بسازم
مطمئنان این کار با Treeview دات نت امکان پذیر نیست بنابراین تصمیم گرفتم که خودم این Tree رو بسازم .
سراغ Repeater رفتم و این Tree را با اون ساختم
به این صورت که یک تابع Repeater را به صورت بازگشتی و تو در تو می سازه ....
حالا مشکل اینه که پس از باز شدن دومین Node وقتی روی Node دوم کلیک میشه به دلیل PostBack شدن صفحه Repeater سوم از بین میره !!
اگر متوجه شد کسی :لبخند: کمک کنه

Ahoora_Mazda
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 15:38 عصر
خب شما چرا از رپیتر استفاده میکنید ؟
فرض کنیم که تعدادی از رکورد ها به عنوان Category به حساب بیان و ما بقی زیر مجموعه این ها باشن.
شما در ابتدای لود شدن صفحه فقط Category ها را بخون ، در یک Tree معمولی جاوا اسکریپت قرار بده ، بعد هر بار که هر گره کلیک شد، Subcategory اون گره رو بخون و در محل مورد نظر (در پارامتر ورودی تابع جاوا اسکریپت سازنده Tree ) قرار بده.
اگر از Client Callback هم کمک بگیری گره ها به صورت اجاکسی باز میشن و از خود اجاکس هم خیلی سریعتر میشه.

nazaninam
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 08:00 صبح
سلام و صد درورد بر شما
Treeview چند تا مشکل داره
اول اینکه هر کاری کردم Ajax نشد ! یعنی با کلیک بر روی هر آیتم PostBack اتفاق میافته
در ضمن در هنگام لود اگر زیر شاخه نداشته باشه آیکون Plus را نمایش نمیده
سوم اینکه خیلی سنگین هست چون به جای div از table استفاده می کنه (به دلایلی هم نمیتونم از css friendly استفاده کنم)
ممنون از راهنماییتون

jasmine2008
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 19:20 عصر
سلام
اگر که شما از متد populate on demand ،کنترل treeview استفاده کنید و بعد treeviewتون رو توی یک updatepannel بگذارید جواب می ده و کاملا ajaxای می شه و بعد گام هایی که واسه بهینه کردن ajax لازمه توی proje اتون بنویسید به مقصودتون می رسید من این کار ها رو توی پروژه ام کردم و جواب گرفتم شما هم این کار رو انجام بدین جواب می گیرید .موفق باشیند.