PDA

View Full Version : الگوریتم linear resizing

ara_prg
سه شنبه 17 آذر 1383, 10:14 صبح
من یک آرایه دو بعدی از صفر و یک دارم که یک تصویر سیاه و سفید را در خود دارد و حالا می خواهم با استفاده از الگوریتم linear resizing آن را تغییر اندازه دهم.

اگر کسی در مورد آن الگوریتم اطلاعاتی داشته و آن را در اختیار من قرار دهد بسیار خوشحال می شوم.

:گیج:

MSK
شنبه 21 آذر 1383, 19:44 عصر
اگر اشتباه نکنم این الگوریتم همون الگوریتیمیه که ابتدا نسبت طول ابتدایی به ثانویه رو پیدا میکرد و طبق اون بعد از هر چند خط یه خط رو تکرار میکرد.
اگر اشتباه نمی کنم بگو تا بگم.(اسم الگوریتم درست یادم نیست) :sorry:

ara_prg
دوشنبه 23 آذر 1383, 18:04 عصر
من هم دقیقا نمیدانم که چگونه عمل می کند.البته در اسم آن کمی اشتباه کردم چون BLinear resizing است. این را هم بگم که فقط می خواهم با استفاده از آن یک تصویر را تغییر اندازه بدهم.

اگر کسی مقاله، مطلب و یا هر چیز دیگری دارد خواهش می کنم به من هم بدهد.

خیلی ممنمو از همه دوستان :thnx:

seyedof
دوشنبه 07 دی 1383, 20:26 عصر
BiLinear Resizing به این خاطر میگن Bilinear که در دو جهت X و Y عمل Linear Interpolation یا به زبان خودمون درونیابی خطی انجام میشه.

ممنون علی

Sepidar
دوشنبه 07 دی 1383, 23:03 عصر
اگر اشتباه نکنم این الگوریتم همون الگوریتیمیه که ابتدا نسبت طول ابتدایی به ثانویه رو پیدا میکرد و طبق اون بعد از هر چند خط یه خط رو تکرار میکرد.

BiLinear Resizing به این خاطر میگن Bilinear که در دو جهت X و Y عمل Linear Interpolation یا به زبان خودمون درونیابی خطی انجام میشه.
این دو صحبت با هم تناقض دارند. در روش اول فقط رنگهای موجود تکرار میشوند، ولی در روش دوم ریگراسیون خطی و پس از آن درونیابی انجام میگیرد.

Sepidar
دوشنبه 07 دی 1383, 23:03 عصر

این دو صحبت با هم تناقض دارند. در روش اول فقط رنگهای موجود تکرار میشوند، ولی در روش دوم ریگراسیون خطی و پس از آن درونیابی انجام میگیرد.

seyedof
سه شنبه 08 دی 1383, 08:20 صبح
سلام:)
در این روش ابدا سطری تکرار نمیشود بلکه بین مقادیر کمپوننتهای رنگ که مثلا RGB باشد عمل Linear Interpolation انجام میدهیم بنابراین تکرار سطرها معنی ندارد، روش ساده Resize کردن Pixel Resize است که در نتیجه تصویر بزرگ شده اصطلاحا Pixelate یا مربع مربع میشود.
ممنون علی

Sepidar
سه شنبه 08 دی 1383, 11:41 صبح
ممنون :thnx: