PDA

View Full Version : سوال: الگریتم قفل گذاری با استفاده از کد هارد

masoud.t123
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 10:37 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان
من با vb.net کار می کنم و یک برنامه انبار نوشتم که می خواهم آن را قفل گذاری ساده کنم در حدی که افراد معمولی نتوانند آن را کپی کنند و این کار را می خواهم با کد هارد انجام دهم. البته من طریقه بدست آوردن کد هارد را بلدم ولی الگوریتم قفل گذاری با کد هارد را نمی دانم. اگر از دوستان کمکی به بنده کنند ممنون میشوم.

Nima NT
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 13:41 عصر
برنامه های دات نت خیلی راحت کرک میشن و میتونن مورد دستبرد قرار بگیرن , بهتره ( بنا به دلایلی ) تا میتونی تو جای جای برنامه صحت قفل رو بررسی کنی , برای این کار کد هارد رو بگیر و مثلا" با AES , DES ویا همین MD5 رمزکن و به عنوان کد فعالسازی به کاربر بده , فراموش هم نکن که در آخر حتما" از برنامه هایی مثل Smart Assembly استفاده کنی , چون در غیر این صورت علاوه بر کرک شدن نرم افزار سورس اون هم لو میره.

Nima NT
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 13:46 عصر
اگر هم زیاد مایل به سرو کله زدن با الگوریتم های رمزنگاری نیستید میتونید از سیستم امنیتی Serial Shield استفاده کنید , تضمینی نیست ولی کارتون رو راه میاندازه.

masoud.t123
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 17:48 عصر
برای این کار کد هارد رو بگیر و مثلا" با AES , DES ویا همین MD5 رمزکن و به عنوان کد فعالسازی به کاربر بده , فراموش هم نکن که در آخر حتما" از برنامه هایی مثل Smart Assembly استفاده کنی , چون در غیر این صورت علاوه بر کرک شدن نرم افزار سورس اون هم لو میره.

با تشکر از جوابتان
ببخشید منظورتان از "با AES , DES ویا همین MD5 رمزکن" چیست.؟ آخه من تازه کارم!
با تشکر فراوان:خجالت:

دنیای دلفی
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 19:32 عصر
منظورشون رمز گزاري متقارن و نامتقارن و رمزگزاري برگشت ناپذير است .
تو بخش امنيت جستجو كن مطالب كافي هم در اين مورد هست همچنين مي توني توي بخش .net يك كد رايگان براي قفل گذاري با كد هارد پيدا كني .
تا بعد

masoud.t123
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 19:58 عصر
همچنين مي توني توي بخش .net يك كد رايگان براي قفل گذاري با كد هارد پيدا كني .
تا بعد

دوست عزیز می توانید آن لینک را اینجا قرار دهید.

Naruto
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 20:56 عصر
تشکر از جوابتان
ببخشید منظورتان از "با AES , DES ویا همین MD5 رمزکن" چیست.؟ آخه من تازه کارم!
با تشکر فراوان:خجالت:

DES و AES و 3DES و RC4 الگوریتم رمزنگاری هستن که تو Net. پیشتیبانی میشن.
MD5 و SHA1 - 256 -384 -512 هم الگوریتمهای Hash هستند که تو Net. میشه ازشون استفاده کرد.

برنامه های دات نت خیلی راحت کرک میشن و میتونن مورد دستبرد قرار بگیرن
سلام.
جدای از بحث Reflection، میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید که برنامه های Net. چطور خیلی راحت کرک میشن؟
با تشکر.

masoud.t123
شنبه 12 بهمن 1387, 16:27 عصر
کسی جواب سوال ما رو بلد نیست؟

ice007
یک شنبه 13 بهمن 1387, 09:12 صبح
با سلام
اگر می شه کمی در این مورد توضیح بدهید و اگر لینکهایی برای توضیحات و اموزش بیشتر دارید معرفی کنید

فراموش هم نکن که در آخر حتما" از برنامه هایی مثل Smart Assembly استفاده کنی , چون در غیر این صورت علاوه بر کرک شدن نرم افزار سورس اون هم لو میره.
با تشکر

Nima NT
سه شنبه 15 بهمن 1387, 10:48 صبح
برنامه های دات نت متاسفانه نقطه ضعف بزرگی دارن و اون این هست که کراکر قادر هست توسط ایزارهایی که نمونه اون برنامه Reflector هست سورس کد فایل اجرائی شما رو مشاهده کنن و ... !
در مقابل این برنامه نرم افزارهای محافظتی به وجود اومدن که باعث میشن که سورس کد برنامه شما ( که همون فایل اجرایی دات نت هست ) در هم ریخته بشه و مطالب اون مفهوم نباشه , یعنی کراکر به سورس دسترسی پیدا میکنه ولی چیزی دستگیرش نمیشه.
برای اطلاعات بیشتر میتونی از مقاله ای که ضمیمه کردم استفاده کنی .

juve2008
سه شنبه 17 فروردین 1389, 07:26 صبح
من اجرا کردم ولی ران نشد

Raham
سه شنبه 17 فروردین 1389, 08:39 صبح
من الان جند جا ميبنم كه ميكن رفلكشن ضعف بزرك دات نت هستش كه ميشه سورس رو دراورد كه به نظر من اين حرف كاملا اشتباه به دلايل مختلف

١. به نظرتون مايكروسافت انقدر خره كه همجين ضعفي رو ١٠ سال بذاره بمونه؟
٢ تو خود دات نت كتابخانه رفلكشن براي اينكار وجود داره!
٣ تو خود vs.net برنامه ildasm براي اينكار وجود كاره
٤ هدف از il ارائه بستر مناسب براي cross platform and cross ‎lang هستش

و همين رفلكشن كلي فوايد داره

در ضمن هر برنامه اي به هر زباني با يه ديباكرمثل اولي به اسمبلي تبديل ميشه اين براي كسي كه اسمبلي بلده معادل بدست اوردن سورس اصلي هستش

Nima NT
سه شنبه 17 فروردین 1389, 20:50 عصر
در ضمن هر برنامه اي به هر زباني با يه ديباكرمثل اولي به اسمبلي تبديل ميشه اين براي كسي كه اسمبلي بلده معادل بدست اوردن سورس اصلي هستش
خوب درسته ولی مسلما" استخراج سورس یه برنامه حسابداری که از یه روش نوین استفاده کرده از روی کدهای دات نت خیلی راحت تر از اسمبلی هست ، یعنی میشه گفت هیچ کراکری برای به دست آوردن سورس کد یه برنامه جالب و ابتکاری ( مثلا" OCR ) هیچ وقت نمیاد سورس رو از اسمبلی بیرون بکشه.