PDA

View Full Version : ذخيره اطلاعات به صورت آف‌لاين و ارسال اطلاعات به محض ارتباط با اينترنت

yaas135
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 13:05 عصر
سلام
من يك نرم افزار ميخوام بنويسم (ويندوز بيسد) كه كاربر بتونه به صورت OffLine اطلاعات‌اش رو ذخيره كنه و هر بار كه دلش خواست به اينترنت وصل بشه و اطلاعات روي DateBase من ذخيره كنه، ( از نظر اينترفيس چيزي رو شبيه به WindowsLiveWiter) تصور كنيد.
حالا يك سوال برام پيش اومده؛
1- وقتي كاربر داره اطلاعات رو وارد مي كنه كه تشكيل شده از فيلدهاي مختلف هست، اين داده ها رو كه قرار بصورت موقت رو سيتمش ذخيره بشه، بهتره چطوري ذخيره كنمش؟
xml File or Datebase-sql express or Txt file
يا چيزه ديگه اي؟
اين برنامه بايد روي سيستم كاربر اينستال بشه، بنابراين در انتخاب نوع محل ذخيره موقت اطلاعات مي بايستي اين موضوع در نظر گرفته بشه.

ممنون مي شم كمك كنيد
يا علي

Felony
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 16:50 عصر
فایلهای xml یا txt چون حجم کمی دارند ، که من فایلهای xml رو ترجیح میدم .

vcldeveloper
پنج شنبه 10 بهمن 1387, 22:10 عصر
فایلهای xml یا txt چون حجم کمی دارند ، که من فایلهای xml رو ترجیح میدم .
چطور به این نتیجه رسیدید که فایل های XML حجم کمی دارند؟! بزرگترین مشکل فایل های XML همین حجیم بودن آنها به نسبت داده ایی هست که در داخل آنها ریخته میشه.

Felony
جمعه 11 بهمن 1387, 06:36 صبح
بزرگترین مشکل فایل های XML همین حجیم بودن آنها به نسبت داده ایی هست که در داخل آنها ریخته میشه.

درسته من در این مورد اشتباه توجیه شده بودم ، ممنون .

mafazel
جمعه 11 بهمن 1387, 08:27 صبح
سلام دوست عزیز
میشه بپرسم روش ذخیره اطلاعات در کامپیوتر محلی چه اهمیتی داره؟ به نظر من هر طور که راحت تر هستید این کار رو انجام بدید.
شما یک سری اطلاعات دارید که میخواهید موقتا اونها رو در کامپیوتر کاربر ذخیره کنید و با دستور کاربر اونها رو به سرور بفرستید. خوب برای این کار چرا از فایل اکسس استفاده نمی کنید. آیا کاربر نباید به اطلاعاتش (که خودش وارد کرده) دسترسی داشته باشه (و تغییر بده)؟ روشهای دیگر هم قابل دسترسی و ویرایش هستند. اگر نمیخواهیدبه راحتی دسترسی داشته باشه یه جایی توی شاخه های سیستم بذاریدش. شاید هم من منظور شما رو درست متوجه نشدم ولی توضیحات شما در این تاپیک ضرورت این مسئله رو مشخص نمیکنه.
بعد از دستور کاربر برای ارسال، اونها رو رکورد به رکورد به بانک اطلاعات سرور بفرستید. یا یک برنامه سرور بنویسید و فایل اکسس رو براش ارسال کنید (حتی زیپ کنید و ارسال کنید) و سمت سرور اونو باز کنید و در بانک درج کنید. خطاهای پیش آمده را هم به نحوی به کلاینت ارسال کنید.

yaas135
شنبه 12 بهمن 1387, 11:08 صبح
همون طور كه گفتم اين نرم‌افزار بايد روي كلاينت ها اينستال بشه، اگر از اكسس يا اس كيو ال اكسپرس استفاده بشه نيازمند اينستال شدن اين برنامه ها روي سيستم هم هستيم.
ضمن اين كه لازمه برخي اوقات كاربر بخشي از اطلاعات رو روي سيستم خودش منتقل بكنه، ويرايش كنه و دوباره ارسالش كنه براي به روزرساني بانكي كه روي سرور هست.

yaas135
شنبه 12 بهمن 1387, 11:42 صبح
كسي نظري نداره ديگه؟

arash_ebrahimi_nk
شنبه 12 بهمن 1387, 22:28 عصر
اطلاعات شامل چه چیزهایی هستند؟ (متن، عکس، فیلم، موزیک)؟ اطلاعات نیازمند محاسبه هستند؟ (مثلاً اطلاعات عددی یا تاریخ که نیاز به اعمال محاسبات خاصی بر روی آنها باشه)؟
حداقل و حداکثر و میانگین حجم اطلاعات؟

yaas135
یک شنبه 13 بهمن 1387, 11:51 صبح
در مرحله‌ي اول فقط متن، حداكثر 10 هزار كاراكتر

arash_ebrahimi_nk
یک شنبه 13 بهمن 1387, 12:01 عصر
اگر کار در مرحله اول میمونه و از 9 کیلوبایت (10000/1024) بیشتر نمیشه میتونی از همون Text و بانکهای اطلاعاتی text-base استفاده کنی.

yaas135
دوشنبه 14 بهمن 1387, 10:40 صبح
نمونه داريد از اين بانك ها؟

arash_ebrahimi_nk
دوشنبه 14 بهمن 1387, 11:37 صبح
یک نمونه در مثالهای دلفی هست.

yaas135
دوشنبه 14 بهمن 1387, 14:21 عصر
دموي دلفي رو ديدم، اما ظاهرا فقط يك فيلد داره، نمي شه فيلدها رو افزايش داد؟

arash_ebrahimi_nk
دوشنبه 14 بهمن 1387, 22:40 عصر
مگه شما تا به حال با بانک اطلاعاتی کار نکردید؟!
کامپوننت رو نصب کنید و بر روی فرم قرار دهید آنگاه با FieldEditor فیلد مورد نظر رو اضافه کنید مثل همه بانک های دیگه.