PDA

View Full Version : قابلیت paging در datagrid ؟

mehdi3683
سه شنبه 17 آذر 1383, 18:02 عصر
فرض کنیددر یک پروژهE_exam یک سری سوالات از دیتابیس انتخاب شده و برای کاربر فرستاده میشه . و می خواهیم در هر لحظه فقط یک سوال در browser کاربر نشان داده بشه و کاربر قادر باشه با دکمه های next و previouse که کنترل html است به سوال بعدی و قبلی دسترسی پیدا کنه
حالا مشکلی که پیش می اید این است که می خواهیم این کار بدون postback به سمت سرور انجام بشه ؟ چه جوری میشه این کار را انجام داد ؟

( با استفاده از paging کنترل datagrid ما postback به سرور خواهیم داشت)

Pooya_sh
سه شنبه 17 آذر 1383, 23:59 عصر
من فکر می کنم با کمک جاوا اسکریپت بشه این کار رو بکنی.البته در این صورت مجبور میشی همون دفعه اول کل اطلاعات رو برای کاربر ارسال کنی که شاید این کمی بار شدن صفحه رو کش بده به هر حال با نوشتن یه تابع جاوا اسکریپت فکر کنم به راحتی قابل انجام باشه

mehdi3683
چهارشنبه 18 آذر 1383, 05:56 صبح
نمی دونم چه جوری باید با جاوااسکریپت عمل کنم

arshia_
چهارشنبه 18 آذر 1383, 10:46 صبح
یه روش دیگه اینه که اول تمام رکوردها رو بخونی و ذخیره کنی و بعد مقادیر ذخیره شده رو با گزارهای شرطی و حلقه نمایش بدهی...
البته اینکار زمان لود اولیه صفحه را بسیار زیاد می کند.

mehdi3683
چهارشنبه 18 آذر 1383, 12:42 عصر
1-هیچ راهی با استفاده از ابجکت های سمت سرور نیست ؟
2- و یه سوال دیکه اینکه اگه اطلاعات را یه دفعه به کلاینت فرستادم چه جوری در صفحه ذخیره کنم و بعد با جاوا اسکریپت اطلاعات را پیمایش کنم ؟

Pooya_sh
پنج شنبه 19 آذر 1383, 00:16 صبح
حالا مشکلی که پیش می اید این است که می خواهیم این کار بدون postback به سمت سرور انجام بشه
خودتان فرمودید بدون postback ؟ وگرنه با postback که کارساده است
شما می توانید اطلاعات را در متغیری آرایه ای ذخیره کرده و در یک کد سمت کلاینت رجیستر کنید که با فشرده شدن یک کلید اطلاعات از عناصر آرایه به کنترلهایتان منتقل شوند.
موفق باشید

mehdi3683
جمعه 20 آذر 1383, 13:38 عصر
ممنون از همه :)