PDA

View Full Version : سوال: بهترین ساختار ذخیره سازی

13601360
جمعه 11 بهمن 1387, 00:51 صبح
با سلام به همه دوستان عزیز
من در پروژه خودم نیاز به ذخیره کردن تعداد زیادی (مثلآ 300 ) رشته (عدد ) هستم که مقادیر آنها در برنامه هیچ وقت تغییر نمی کند و همیشه ثابت است. به نظر شما از چه ساختاری (مثل آرایه ها و .... ) برای ذخیره سازی آنها استفاده کنم.
ممنون از لطف همیشگی دوستان

Mehdi Asgari
جمعه 11 بهمن 1387, 01:46 صبح
300 تا زیاد نیست (با این فرض که از نوع داده هایی مثل رشته و عدد و ... داری استفاده می کنی و ماشین هدفت هم یک پی سی یا نوت بوک هست که به اندازۀ کافی حافظه داری و نگران کمبود منابع از جمله حافظه نیستی.)
کمترین سربار رو آرایه داره. البته بهتره بیشتر توضیح بدی که آیا نیازی به حذف ، جستجو ، .... داری (تغییر رو که گفتی نه)

13601360
جمعه 11 بهمن 1387, 09:21 صبح
به نظر خودم هم زیاد هستش :قهقهه:
شاید اینجوری توضیح بدهم بهتر باشه
من یک متن text دارم می خواهم تو اون به دنبال این 300 تا رشته بگردم که آیا حتی یکی از اونها داخل متن هستش یا نه؟
در این میان کاربر هم نقشی نداره چون این کار به طور خودکار برای هر متنی انجام میشه.
یعنی فقط یک جستجو داریم (اونم به طور خودکار) و هیچ حذف یا آپدیتی انجام نمی گیره.

Salar Ashgi
جمعه 11 بهمن 1387, 10:41 صبح
سلام دوست عزیز ، تو مبحث Data Structures فاکتورهای متفاوتی دخیل هستند و تنها

ذخیره داده ها مهم نیست ، مثلا اگه تعداد اطلاعات شما از قبل ثابته ، هر دفعه میخواین

دسترسی تصادفی به داده ها داشته باشین ، زیاد با شیفت دادن داده ها کار نخواهید کرد ،

جستجو قراره زیاد انجام بشه ، ساختار آرایه مناسبه !! ولی اگه تعداد داده ها متغیر باشه ،

و .... ساختار لیست پیوندی مناسبتره چون یک ساختمان داده پویاست !!!! اگه داده هاتون

قراره بصورت غیر خطی ذخیره بشوند ، درخت و گراف مناسبه !!! اگه همیشه به یک طرف

لیست دسترسی میخواین داشته باشین ، پشته مناسبه و در نهایت هم استفاده از صف

که به دو طرف لیست دسترسی دارید !!!!

موفق و پیروز باشید !!!

linux
جمعه 11 بهمن 1387, 13:16 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز
من در پروژه خودم نیاز به ذخیره کردن تعداد زیادی (مثلآ 300 ) رشته (عدد ) هستم که مقادیر آنها در برنامه هیچ وقت تغییر نمی کند و همیشه ثابت است. به نظر شما از چه ساختاری (مثل آرایه ها و .... ) برای ذخیره سازی آنها استفاده کنم.
ممنون از لطف همیشگی دوستان
xml برای این کار مناسب هست ، از ریسورس ها هم می توانید استفاده کنید

13601360
جمعه 11 بهمن 1387, 15:22 عصر
سلام دوست عزیز ، تو مبحث Data Structures فاکتورهای متفاوتی دخیل هستند و تنها

ذخیره داده ها مهم نیست ، مثلا اگه تعداد اطلاعات شما از قبل ثابته ، هر دفعه میخواین

دسترسی تصادفی به داده ها داشته باشین ، زیاد با شیفت دادن داده ها کار نخواهید کرد ،

جستجو قراره زیاد انجام بشه ، ساختار آرایه مناسبه !! ولی اگه تعداد داده ها متغیر باشه ،

و .... ساختار لیست پیوندی مناسبتره چون یک ساختمان داده پویاست !!!! اگه داده هاتون

قراره بصورت غیر خطی ذخیره بشوند ، درخت و گراف مناسبه !!! اگه همیشه به یک طرف

لیست دسترسی میخواین داشته باشین ، پشته مناسبه و در نهایت هم استفاده از صف

که به دو طرف لیست دسترسی دارید !!!!

موفق و پیروز باشید !!!

از همگی ممنونم
ولی دوست عزیز برای جستجوی سریعتر کدام ساختار بهینه تر هستش

Amir Oveisi
جمعه 11 بهمن 1387, 23:40 عصر
300 تا چیزی نیست که تفاوتی احساس کنید با روش های مختلف!
اگر سایز ثابته آرایه بهترین انتخابه

موفق باشید
jooje

#aliyari_C
شنبه 12 بهمن 1387, 01:43 صبح
StringBuilder امتحانش ضرری نداره چون داری با رشته و تعداد زیادی کار می کنی خوبه!