PDA

View Full Version : خصوصيت AutoScroll در فرم

alireza_tavakol
جمعه 11 بهمن 1387, 10:03 صبح
توضيح:
من فرمي دارم با اندازه اي محدود و توانايي نمايش دادن تمام کامپوننت هاي روي فرم را ندارم در چنين مواقعي خصوصيت AutoScroll فرم را true ميکنم تا به صورت اتومانتيک عمل اسکرول انجام شود.

سوال :
من مي خواهم در هنگامي که کار بر نوار لغزنده Scroll را گرفت و به حرکت در آورد تا قبل از رها کردن نوار لغزنده Scroll تغييري در محدود نمايشي فرم من ايجاد نشود؟ به عبارت ديگر نمي خواهم هم زمان با به حرکت در آورد نوار لغزنده Scroll تغييري در محدوده نمايشي فرم من رخ ده!

shask00l
جمعه 11 بهمن 1387, 13:22 عصر
شما از کدوم نسخه از دات نت استفاده می کنید. ؟ من با نسخه 3.5 تست کردم . موقع اسکرول فرم تغییری نمیکرد .

alireza_tavakol
شنبه 12 بهمن 1387, 00:29 صبح
Microsoft Visual Studio 2005 IDE 8.0

Microsoft .NET Framework 2.0

Microsoft Visual C# 2005

shask00l
شنبه 12 بهمن 1387, 09:27 صبح
خوب عزیزم من با vs.net 2008 و dotnet framework 3.5 تست کردم .. گفتم که ... update کن خودتو

alireza_tavakol
شنبه 12 بهمن 1387, 13:56 عصر
ببخشيد دوست عزيز ولي من فکر ميکنم شما هنوز متوجه سوال من نشديد

شما
يه فايل ppt (طولاني) با نرم افزار Microsoft Office PowerPoint 2003 باز کنيد و از نوار Scroll استفاده کنيد سپس
يه فايل doc (طولاني) با نرم افزار Microsoft Office Word 2003 باز کنيد و از نوار Scroll استفاده کنيد تا تفاوت کارايي نوار Scroll را حس کنيد

حالا من مي خواهم مثل PowerPoint عمل کنم و اين يک نوع روش پياده سازي است و هيچ ربطي به ورژن زبان برنامه سازي نداره !

با تشکر