PDA

View Full Version : یادگیری و بکارگیری الگوهای برنامه نویسی

odiseh
یک شنبه 13 بهمن 1387, 09:52 صبح
سلام
من می خوام توی برنامه نویسی که انجام می دم از الگوهای طراحی استفاده کنم. ولی راستش هیچ کدوم رو بلد نیستم!
دنبال این هستم که در یک آشنایی مقدماتی اونا رو که می دونم تعدادشون زیاد نیست رو اول یاد بگیرم و بعد ادامه کار.....

کسی تا بحال از اونا استفاده کرده؟

Mehdi Asgari
یک شنبه 13 بهمن 1387, 12:43 عصر
الگوهای طراحی چیزی نیست که بگی میخوام برم یاد بگیرم بعد ازشون استفاده کنم. باید به اندازۀ کافی تجربه در برنامه نویسی ، طراحی و تحلیل و ... داشته باشی که با مشکلات کار آشنا باشی. بعد با مطالعۀ عمیق الگو ها به مرور متوجه میشی که یک سری مشکلاتی رو که این الگوها سعی در حلش دارن تو قبلا داشتی (یا اگه از این به بعد دچار مشکلات مشابه شدی ، یاد اون الگوهه می افتی)
از ساده تر ها مثل Singleton شروع کن (که دیدم تو یکی از پست هات همین کار رو هم کردی)
استفاده از چیزی بدون شناختش و بدون مواجهه با مشکلات عملی میتونه مضر هم باشه
(مثل بعضی ها که فکر می کنن OOP آخرین فرستادۀ خدا برای حل مشکلات بشریه و سعی می کنن تا جایی که بشه برنامه هاشون از تمام ویژگی های شی گرایی ساپورت کنه و بدون کشیدن UML شروع به برنامه نویسی نمی کنن.)

pars.engineer
یک شنبه 13 بهمن 1387, 12:52 عصر
سلام،
كتاب الگوهاي طراحي برنامه نويسي شي گرا در #C تاليف مهندس وحيد نصيري انتشارات ناقوس انديشه كتاب خوبي در اين زمينه است.
فقط سطح كتاب پيشرفته است و درك آن كمي مشكل.

اوبالیت به بو
یک شنبه 13 بهمن 1387, 23:04 عصر
فقط سطح كتاب پيشرفته است .
اي كاش مي گفتيد ترجمه ي ضعيفي داره. نويسنده يا بهتره بگم مترجم كتاب زحمت عوض كردن عكسها يا طراحي دوباره تصاوير رو هم به خودش نداده.

و درك آن كمي مشكل
اگر قرار بود هر كسي به راحتي مطالبش رو بفهمه كه اسمش Design Pattern نبود:لبخند:

Bahman_8088
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 13:56 عصر
سلام به دوستان کتاب خوبی است
اینم یک منبع جدید و کامل برا ی الگوها
http://s5.picofile.com/file/8170852318/Class1_Start.rar.html