PDA

View Full Version : درخواست کمک برای اصلاح کد.

kiwi_jojo
دوشنبه 14 بهمن 1387, 00:41 صبح
سلام

دوستان کد زیر مربوط به یک دیکشنریه

Dim word_id As Long
Dim constring As String = "provider=microsoft.jet.oledb.4.0; data source=" + Application.StartupPath + "\DataBase.mdb"
Dim connect As New OleDb.OleDbConnection(constring)

در کد فوق نام بانک DataBase در نظر گرفته شده. من می خوام این دیکشنری را چند زبانه کنم. برای همین منظور می خوام از یک کمبو باکس استفاده کنم تا کاربر بتونه زبان مورد نظر را برای ترجمه انتخاب کنه. شما چه روشی پیشنها می کنید تا با انتخاب گزینه های کمبو باکس برنامه بانک مناسب را برای ترجمه در نظر بگیره؟
برای مثال با انتخاب گزینه اول بانک یک و با انتخاب گزینه دو بانک دوم را در نظر بگیره و ..

با سپاس

salehbagheri
دوشنبه 14 بهمن 1387, 05:50 صبح
اگر از چندين ديتابيس استفاده ميكنيد، فقط كافيه ConnectionString تعريف شده براي همون ديتابيس رو از طريق كد انتخاب كنيد!

اما اگه از چندين جدول استفاده ميكنيد، بهترين راه استفاده از Stored Procedure ها هست!

masoud.t123
دوشنبه 14 بهمن 1387, 10:06 صبح
با سلام
دوست عزیز به نظر منطقی نمی رسه که شما برای این کار از دو بانک جدا استفاده کنی بلکه بهتر است از جدول های جداگانه استفاده کنی.(البته نظر شخصی منه)

kiwi_jojo
دوشنبه 14 بهمن 1387, 10:54 صبح
اگر از چندين ديتابيس استفاده ميكنيد، فقط كافيه ConnectionString تعريف شده براي همون ديتابيس رو از طريق كد انتخاب كنيد!

لطفا بگید بهترین راه نوشتن کد برای این کار چیه؟

ممنون

kiwi_jojo
دوشنبه 14 بهمن 1387, 10:56 صبح
با سلام
دوست عزیز به نظر منطقی نمی رسه که شما برای این کار از دو بانک جدا استفاده کنی بلکه بهتر است از جدول های جداگانه استفاده کنی.(البته نظر شخصی منه)

چون دیکشنری چند زبانه است، اگر بانک ها جدا نباشند تایپ لغت ها بسیار مشکل تر و وقت گیر تر می شه.

ممنون

salehbagheri
دوشنبه 14 بهمن 1387, 12:48 عصر
چون دیکشنری چند زبانه است، اگر بانک ها جدا نباشند تایپ لغت ها بسیار مشکل تر و وقت گیر تر می شه.

به نظر ميرسه با ديتابيس ها آشنايي كافي نداريد! همانطور كه دوستمون عرض كردند ميتونيد از چندين جدول استفاده كنيد!

kiwi_jojo
دوشنبه 14 بهمن 1387, 13:47 عصر
به نظر ميرسه با ديتابيس ها آشنايي كافي نداريد! همانطور كه دوستمون عرض كردند ميتونيد از چندين جدول استفاده كنيد!

دوست عزیز چون حجم لغت ها بالاست یک نفر نمی تونه دیتابیس را ایجاد کنه.
بعد از ایجاد دیتابیس ها توسط افراد مختلف هم مرتب سازی اون ها خیلی وقت می بره.

seeker
دوشنبه 14 بهمن 1387, 17:43 عصر
اگر حتما میخواهید دیتا بیس جدا داشته باشید:

Dim constring As String = "provider=microsoft.jet.oledb.4.0; data source=" & Application.StartupPath & "\"comboBox1.text &".mdb"ولی من جایی ندیدم که برای یک پروژه چند دیتا بیس مختلف بسازند.

kiwi_jojo
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 14:25 عصر
اگر حتما میخواهید دیتا بیس جدا داشته باشید:

Dim constring As String = "provider=microsoft.jet.oledb.4.0; data source=" & Application.StartupPath & "\"comboBox1.text &".mdb"ولی من جایی ندیدم که برای یک پروژه چند دیتا بیس مختلف بسازند.

دوست عزیز موقع کامپایل به قسمتی از کد که در زیر آورده ام خطای End of statement expected. را می گیرد.

omboBox1.text &".mdb"

salehbagheri
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 06:13 صبح
كوتيشن آخرش رو (حروف قرمز رنگ رو) فراموش كردي عزيز!

"\" & ComboBox1.Text & ".mdf"

kiwi_jojo
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 16:04 عصر
كوتيشن آخرش رو (حروف قرمز رنگ رو) فراموش كردي عزيز!

"\" & ComboBox1.Text & ".mdf"

دوست عزیز تو پروژه فراموش نشده. کد را کامل تایپ کرده ام.