PDA

View Full Version : سوال: كار با فايل ها txt در vb

gm.sara
دوشنبه 14 بهمن 1387, 03:00 صبح
سلام به دوستان
من يك فايل متني دارم كه مي خوام آن را با vb باز كنم، با باز كردن و خواندن تمام سطراش مشكلي ندارم، ولي اين فايل به صورت متن است كه من مي خواهم كاراكتر به كاراكتر هر خط را جستجو كنم كه وقتي به كلمه معني داري رسيد آنرا ذخيره كنم.
مثلا در فايل من دارم AB 12 حالا مي خوام خط را بخونه تشخيص بده به AB رسيد بعد بره جلو و عدد 12 را براي من ذخيره كنه ، چطوري مي شه اين كار را انجام داد؟؟؟

ممنون مي شم اگر راهنماييم كنيم

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 14 بهمن 1387, 13:25 عصر
از تابع Instr استفاده کن

InStr([start, ]string1, string2[, compare])

اين تابع محل اولين وقوع يک رشته را درون رشته ديگر نشان مي‌دهد. پارامترهاي اين تابع عبارتند از: start پارامتري اختياري است و محل شروع جستجو را نشان مي دهد. اگر اين پارامتر وارد نشود جستجو از ابتداي رشته آغاز مي شود. stringرشته‌اي که جستجو در آن انجام مي شود. string2 رشته مورد جستجو است. compare پارامتري اختياري است و نوع جستجو را نشان مي دهد.
Instr(3, "abcdabg", "ab") = 5
اگر طول رشته string1 برابر صفر باشد مقدار بازگشتي صفر است. اگر string1 يا string2 برابر Null باشد مقدار بازگشتي نيز Null است. اگر طول رشته string2 برابر صفر باشد مقدار بازگشتي start خواهد بود. اگر رشته string2 درون string1 پيدا نشود مقدار بازگشتي صفر است. اگر start بزرگتر از طول رشته string1 باشد مقدار بازگشتي صفر است.
نقل قول از Babylon