PDA

View Full Version : سوال: logging زیر سیستم ثبت وقایع

m_u3fi
دوشنبه 14 بهمن 1387, 11:43 صبح
من دارم یک نرم افزار تحت وب مینویسم که با یک سری اسناد سرو کار داره که سابقه تغییرات در این اسناد بهمراه کاربر تغییر دهنده تاریخ و این چیزا باید ثبت شه بنابراین یه log کردن ساده مثل ثبت وقایع هنگام insert یا update کافی نیست کسی میتونه کمک کنه

daneshjoo2
دوشنبه 14 بهمن 1387, 16:15 عصر
یه راهش اینه که یک کلاس شامل فیلد های نام، نام کاربری، ip، email و ... به همراه property هاشون ایجاد کنی. بعد تو قسمت login یا session-start وبسایت از این کلاس یه شی ساخته و به عنوان یک پارامتر به session کاربر پاس بدی. یک کلاس و یک متد static هم برای عملیات log کردن بسازی که پارامتر هایی از جمله session کاربر و نوع عملیات رو بگیره، و نوع عملیات رو با ویژگی هاش توی دیتابیس یا یه فایل متنی log کنه.
تو قسمت های مختلف برنامه که نیاز به log کردن داری می تونی از این متد استفاده کنی.
اگه بیشتر توضیح بدید بهتر میتونم راهنمایی کنم.
موفق باشید

Leon_pro
دوشنبه 14 بهمن 1387, 17:22 عصر
تو خود MSDN یه Video هست که دقیقا این موضوع رو به صورت Detail و Standard شرح داده.

afsharm
سه شنبه 15 بهمن 1387, 07:51 صبح
برای ثبت logها در دیتابیس یا فایل متنی هم از MS Enterprise Library استفاده کنید. کلاس‌ها و متودهای فوق العاده با ارزشی در آن وجود دارد به طوری که به راحتی می‌توان لاگ‌ها را در دیتابیس، فایل، event log ویندوز یا هر جای دیگری ثبت کرد. این کتابخانه را می‌توانید از codplex دانلود کنید.