PDA

View Full Version : پربیننده ترین خبر در دیتابیس

dani777
دوشنبه 14 بهمن 1387, 18:06 عصر
سلام
کسی میتونه در مورد مشکل زیر کمکم کنه:

فرض کنین یه جدول داریم که یه فیلد به نام COUNT داره و توش تعداد بازدیدهای اون خبر نگهداری میشه
چجوری بر اساس اون فیلد خبری که بیشترین بازدید کننده رو داشته پیدا کنیم؟؟؟
ممنون

angel_boy013
دوشنبه 14 بهمن 1387, 22:06 عصر
فکر کنم موقع select کردن از تابع max() استفاده کنی بشه اینم لینک کمکی
http://www.tizag.com/mysqlTutorial/mysqlmax.php

sepehrmm
سه شنبه 15 بهمن 1387, 02:27 صبح
SELECT * FROM tabname ORDER BY count DESC LIMIT 1

این کوئری نتایج را بر اساس فیلد count به صورت نزولی ( descending ) مرتب میکند و فقط یک رکورد را باز میگرداند.

sama01
سه شنبه 15 بهمن 1387, 02:45 صبح
چرا دوستان بدون کوچک‌ترین مطالعه و تحقیقی سوال می‌پرسند؟

dani777
سه شنبه 15 بهمن 1387, 10:38 صبح
اولا از sepehrmm و angel_boy013 تشکر میکنم بابت کمکی که کردن

ثانیا خدمت اون دوست دیگمون بگم من تمام راهها رو رفته بودم ولی نمیدونم چرا جواب نمیداد تا آخر مشکلمو sepehrmm حل کرد . ظمنا این فروم برای منو امثال من که هنوز تجربه ی کمی داریم هم هست
نه فقط برای اساتید . شاید با سؤال ساده من مشکل یکی دیگه هم برطرف شده باشه

مطمئن باشید سؤالی که روزی هم برای شما پیش خواهد آمد برای خیلی ها ساده و پیش پا افتاده خواهد بود

yaqubian
سه شنبه 15 بهمن 1387, 13:59 عصر
دوست عزیز
من ازتون معذرت می خوام. اشکالی نداره هر نوع سئوالی دوست دارین می تونید بپرسید ولی یه خواهش هم ازتون دارم. لطفا قبل از فرستادن هر پستی، یه جستجوی کوچولو انجام بدین شاید قبلا این موضوع مطرح شده باشه!
موفق باشید

sama01
سه شنبه 15 بهمن 1387, 14:08 عصر
کسی نمی‌گه که فروم جای اساتید است که اگر بود، دیگه جایی برای طرح سوال باقی نمی‌ماند. فروم جای بحث برای رفع اشکاله. ولی رفع اشکال. نه اینکه بدون تحقیق بیایم و سوال کنیم.
جای شکر داره که سوال شما که سوال بی ربطی نیست. برخی دوستان سوالاتی در حد html را این بخش می‌پرسند.
حتی برخی دوستان، صورت مساله را نمی‌دانند و سوالی می‌پرسند که اصلا مشکل‌شان آن نیست.
آیا طرح سوال توسط چنین دوستانی، هدر دادن انرژی دوستان دیگر نیست؟

به نظر من فروم جای رفع اشکاله. اشکال هم برای کسی پیش می‌آد که صورت مساله را می‌داند و پس از طی مراحل تحقیق، به عنوان آخرین راه، مشکل خود را مطرح می‌کند تا دیگران پاسخ دهند.

شما که با db‌ کار می‌کنید باید یک حداقل‌هایی را در این‌باره بدانید. اگر نمی‌دانید، به اندازه کافی منبع در اینترنت وجود دارد که بتوانید مشکل‌تان را به صورت پایدار حل کنید.
سوال شما متاسفانه حاکی از آن است که شما با مفاهیم اولیه db (و شاید اندکی با مسائل ریشه‌ای‌تر) آشنایی ندارید.
فکر نمی‌کنم عنوانی را هم که انتخاب کرده‌اید، بتواند کس دیگری را که مشکل مشابهی داشته باشد به این تاپیک راه‌نمایی کند.

dani777
سه شنبه 15 بهمن 1387, 21:18 عصر
دوست عزیز
من ازتون معذرت می خوام. اشکالی نداره هر نوع سئوالی دوست دارین می تونید بپرسید ولی یه خواهش هم ازتون دارم. لطفا قبل از فرستادن هر پستی، یه جستجوی کوچولو انجام بدین شاید قبلا این موضوع مطرح شده باشه!
موفق باشید
خواهش میکنم نیازی به معذرت خواهی نیست . از این به بعد سعی میکنم با دقت بیشتری تاپیک ایجاد کنم . ظمنا خدمت sama01 عرض کنم قبول دارم که انتخاب عنوانم واضح نبود و
باید دقت بیشتری میکردم

موفق باشید