PDA

View Full Version : سفارشی کردن ابزارهای دات نت

shervin_agh67
سه شنبه 15 بهمن 1387, 00:38 صبح
سلام .
می خواستم بدونم توی دات نت چجوری میشه ابزارهای سفارشی طراحی کرد . مثلا تکست باکس خود دات نت نمی تونه هم متن نمایش بده و هم عکس . و یا یک لیبلی طراحی کنیم که داخلش لینک داشته باشه و یا دکمه ای که تصویر روش یک فلش باشه و ...
من سعی کردم ocx این موارد رو دست کاری کنم ولی نشد . می خواستم ببینم ابزاری برای این کار هست ؟ سایتی میشناسید که از این جور ابزارهای سفارشی طراحی کنه ؟ قبلا وی بی این کار رو می کرد ولی برای دات نت جوابگو نیست .

Mehdi Asgari
سه شنبه 15 بهمن 1387, 01:04 صبح
چیزی که میخوای User control نام داره و براش هم پروژه های مخصوص وجود داره. یعنی می تونی یه پروژه از نوع Windows Forms Control Library ایجاد کنی.
سرچ بزن و چند تا مقاله بخون (کار دو سه خط توضیح نیست)

shervin_agh67
سه شنبه 15 بهمن 1387, 14:58 عصر
اون Windows Forms Control Library که اصل کارشه یعنی مدلی که طراحی کردید رو توی اون پیاده می کنید . ولی با چه ابزاری میشه یک دکمه طراحی و یا از مدل خود دات نت استفاده کرد و یکی پیشرفته تر طراحی کرد .

hozouri
سه شنبه 15 بهمن 1387, 15:38 عصر
سلام
برای سفارشی کردن کنترلی در کد قسمت
public partial class
نام کنترلی را که می خواهید سفارشی نمایید را بجای UserControl بنویسید

shervin_agh67
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 01:07 صبح
می دونی تمام اینا مال زمانیه که شما شکل اصلی یک کنترل رو طراحی کردید و حالا می خواید متدهای اون رو پیاده سازی کنید . مثلا رویدادهاش توابعش و ... . ولی مشکل من طراحی شکل یک کنترله نه متدهای اون . سرچ هم که می کنم همین حرفهای شما رو تقریبا میاره .

hozouri
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 07:28 صبح
خب دوست عزیز اگر می خواهی شکل و شمایل یک کنترل را طراحی کنی فکر کنم کلاس های namespace های زیر کارت رو راه بندازه

|using System.Drawing;
using System.Drawing.Drawing2D;

shervin_agh67
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 14:25 عصر
می تونید یک مقاله و یا یک کتاب در این زمینه معرفی کنید .