PDA

View Full Version : صفحه اخبار

donya100
جمعه 18 بهمن 1387, 16:33 عصر
دارم یه صفحه ای می نویسم که در آن 4 تا HyperLink قرار دادم .می خوام این HyperLink ها
به ترتیب 4 خبر آخر را از جدول موجود در SQL Server نشان بده .به شکلی که text هر HyperLink عنوان خبر باشه .
اگر کسی در این زمینه بتونه راهنمایی کنه یا سمپلی معرفی کنه ممنون می شوم .

jafarnia
جمعه 18 بهمن 1387, 20:30 عصر
سلام.
يك صفحه ي نمونه درست كردم و در ضميمه ارسال مي كنم.

mh19842008
جمعه 18 بهمن 1387, 20:49 عصر
این روش با گرید ویو

با سلام میتونی با این 4خبر آخر رو واکشی کنی

SELECT Top(4) FROM yourtable order by id Desc
بعد میتونی یک template field تعریف کنی ویک hyperlinkfield در اون قرار بده و مقدار datatextfield برابر با فیلد عنوان خبرت قرار بده

khz-web1
شنبه 19 بهمن 1387, 02:46 صبح
ببین دوست عزیز ... من یه راه حل کلی بهت می گم شما از همون استفاده کن ...
امید وارم که با مباحث زیر بخوبی آشنا باشی
1- بایند کردن
2- qury string
3-ابزار datalist
4- دستورات SQL به حد نیاز
اگر با یکی از این مباحث مشکلی داری اول برو دربارش مطالعه کن بعد بیا ادامه توضیحات منو بخون ...
1- یه تیبل بساز دارا 3 فیلد ID وtitle وnews
2- بیا یه ابزار دیتالیست روی صفحه بنداز
3- داخل دیتالیستت یه کنترل hyperlink بزار
4- دیتالیست رو بایند کن و در هنگام بایندیگ از دستور زیر جهت پاس دادن ID خبر به صفحه دوم استفاده کن(زیرا که ما قصد داریم خبر رو به صورت کامل در صفحه دوم بخوانیم)

NavigateUrl ='<%# Eval("ID","~/Edit.aspx?Id={0}") %>'

نکته:توجه داشته باش که این دستور را باید در هایپرلینگ خودت قرار بدی یعنی معادل دستور NavigateUrl
5- در صفحه دومت هم با یک شرط SQL خبر رو چاپ کن (حالا چه تو یه repeater یا datalist )

مشکل داشتی بگو تا بیشتر راهنمایی کنم
موفق باشید

donya100
شنبه 19 بهمن 1387, 11:39 صبح
سلام.
يك صفحه ي نمونه درست كردم و در ضميمه ارسال مي كنم.
با این روش چطور در صفحه نشان دادن اخبار ، فقط خبر انتخاب شده را نشان بدم ؟

jafarnia
شنبه 19 بهمن 1387, 17:10 عصر
با این روش چطور در صفحه نشان دادن اخبار ، فقط خبر انتخاب شده را نشان بدم ؟

من فايل هر دو تا صفحه را درست كردم. فقط مونده جدول مناسب با فيلدهايي كه من ساختم توي SQL اگه اونو درست كني طرز كار اين روش ساده و سبك رو مي بيني.
اينم راهنمايي براي ساخت Database
نام جدول: News
نام و نوع فيلدها:
id = int
date = DateTime
title = String
desc = String

jafarnia
دوشنبه 21 بهمن 1387, 19:56 عصر
سلام
ممنون از راهنماییتون
من این کدو وقتی در برنامه خودم استفاده می کنم دوتا خطا داره : یکی اینکه روی page_loadخطا می گیره و دیگه اینکه diveNews را نمی شناسه (یا اینکه رو ی صفحه یک کنترل div با همون نام تعریف کردم )
یک سوال دیگه اینکه اگه پایگاه داده با فیلد های فارسی پرشده باشه باز هم کد جواب می ده یا باید در اون تغییر ایجاد کرد ؟
در نوشتن این برنامه خیلی به مشکل برخوردم .راهنمایی کنید ممنون میشم .

سلام.
چون امكان ارسال پيام خصوصي را هنوز ندارم( هنوز 20 تا پست ندارم) جواب سوالتون رو با نقل قول ميدم.
بله. جواب ميده و تغييري در كد نياز نيست. فقط نياز به پيكر بندي فارسي Div ها داريد مثل راست چين كردن و انتخاب فوت مناسب و جهت راست به چپ.

يكي زيبايي منظره را ميبيند و ديگري كثيفي پنجره را،اين شما هستيد كه انتخاب ميكنيد چه چيز را ببينيد و به چه بينديشيد.

donya100
دوشنبه 21 بهمن 1387, 23:53 عصر
ممنون مشکلم حل شد .