PDA

View Full Version : مشکل با DBgrid

ali_abbasi22145
شنبه 21 آذر 1383, 11:11 صبح
مشکل با DBgrid

من در from2 و در قسمت DBgrid د ر رویداد مربوط به On key press کد زیر را نوشته ام
if key=#13 then
begin
form2.Show;
end;
من روی هر رکورد مثلا رکورد اول و دوم و سوم و.. که در form1 باشم موقعی که کلید Enter را
در DBGrid می زنم و می خواهم در form2 رکورد Enter زده را بینم و تقییرات دهم همیشه روی رکورد اول می رود.
در ضمن جدول من فیلتر نشده است یکی از دوستان مشکل را در این می دبد. اگر کد بهتری یا روش بهتری برای راه حل دارید بیان کنید.

در شکل زیر اگر ملاحضه بفرمایید مشکل دقیقا معلوم است که من روی رکورد دوم از form1، Enter زدم و در form2 روی رکورد اول رفته است:

_alish_
چهارشنبه 25 آذر 1383, 14:24 عصر
فکر کنم داری اشتباه می کنی و یا موقع Active یا event بعد از Key کدی نوشتی که این ایراد را بوجود آورده

Mohsen_4194
پنج شنبه 26 آذر 1383, 15:06 عصر
هر دو فرمتون باید به یک DataSet وصل باشند.
یا اینکه خودتون دو تا DataSet رو کنترل کنید.

matinebi
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 13:27 عصر
مشکل با DBgrid

من در from2 و در قسمت DBgrid د ر رویداد مربوط به On key press کد زیر را نوشته ام
if key=#13 then
begin
form2.Show;
end;
من روی هر رکورد مثلا رکورد اول و دوم و سوم و.. که در form1 باشم موقعی که کلید Enter را
در DBGrid می زنم و می خواهم در form2 رکورد Enter زده را بینم و تقییرات دهم همیشه روی رکورد اول می رود.
در ضمن جدول من فیلتر نشده است یکی از دوستان مشکل را در این می دبد. اگر کد بهتری یا روش بهتری برای راه حل دارید بیان کنید.

در شکل زیر اگر ملاحضه بفرمایید مشکل دقیقا معلوم است که من روی رکورد دوم از form1، Enter زدم و در form2 روی رکورد اول رفته است:

شکلی که قرار دادید دیده نمیشود
و اگر از dbedit در فرم 2 استفاده میکنید نباید این مشکل بوجود آید
شاید هم در onshow یا oncreat فرم 2 تون کدی برای رفرش بانک نوشته باشید
به جای form2.Show هم از form2.Showmodal استفاده کنید