PDA

View Full Version : مشکل نمایش فیلدهای حذف شده در صفحه

zakieh
شنبه 19 بهمن 1387, 01:55 صبح
سلام
من یک صفحه دارم که یک سری اطلاعات رو از پایگاه داده نمایش میده.تو این صفحه جلوی هر عبارت دو تا کلید هست. یکیش ویرایش و یکیش حذف. مشکل من اینه که وقتی کاربر کلید حذف رو می زنه با کدی که نوشتم اطلاعات از پایگاه داده حذف میشه. ولی عنوان حذف شده هنوز هم داخل صفحه نمایش داده میشه. حالا اگه روی یه لینک یا کلید دیگه تو صفحه کلیک کنم و صفحه دوباره لود بشه گزینه حذف شده دیگه نمایش داده نمیشه.
چی کارش کنم؟؟؟
Action فرمم همین صفحه ای هست که وصفش رو کردم. مگه با زدن کلید داخل فرمم صفحه نباید دوباره لود شه؟؟؟؟

as13851365
شنبه 19 بهمن 1387, 08:24 صبح
نمی دونم مشکل از کجا می تونه باشه ولی به احتمال قوی اون کد حذف بعد از چاپ به کار رفته برای این که شما با این مشکل مواجه نشید بعد از این که کد حذف اجرا شد صفحه را ریدایرکت کنید

sepehrmm
شنبه 19 بهمن 1387, 18:55 عصر
به نظر میرسه که اگه
1- از اجکس استفاده کردی کد حذف عبارت حدف شده از روی صفحه رو ننوشتی یعنی دستور حذف رو با جاوا اسکریپت میفرستی و حذف انجام میشه ولی کدی ننوشتی که از حذف مطمئن بشه و قسمت لازم رو با جاوااسکریپت از روی صفحه پاک کنه .

ولی به احتمال قوی اون کد حذف بعد از چاپ به کار رفت
2- از اجکس استفاده نکردی (یعنی وقتی روی دکمه حذف کلیک میکنی صفحه دوباره لود میشه ) عملیات حذف رو بعد از ساخت صفحه انجام میدی یعنی اول از بانکت اطلاعات لازم رو درمیاری و بعد اونی که نمیخوای رو حذف میکنی پس مجبور میشی یکبار دیگه صفحه رو لود کنی تا تغییرات انجام شده را درست ببینی .

zakieh
یک شنبه 20 بهمن 1387, 00:39 صبح
2- از اجکس استفاده نکردی (یعنی وقتی روی دکمه حذف کلیک میکنی صفحه دوباره لود میشه ) عملیات حذف رو بعد از ساخت صفحه انجام میدی یعنی اول از بانکت اطلاعات لازم رو درمیاری و بعد اونی که نمیخوای رو حذف میکنی پس مجبور میشی یکبار دیگه صفحه رو لود کنی تا تغییرات انجام شده را درست ببینی .

آره همینه. من اول اطلاعات رو می خونم از دیتا بیس و نمایششون میدم. بعد با یک دستور delete فیلدی که کارب ر انتخاب کرده رو از پایگاه داده حذف می کنم.
خوب باید چی کار کنم؟؟؟؟
تازه یک بار هم به جای کلید از لینک استفاده کردم. ولی باز هم همین مشکل وجود داشت. باز هم باید روی یکی دیگه از لینکها کلیک می کردم تا فیلد حذف شده دیگه نمایش داده نشه.

zakieh
یک شنبه 20 بهمن 1387, 00:44 صبح
نمی دونم مشکل از کجا می تونه باشه ولی به احتمال قوی اون کد حذف بعد از چاپ به کار رفته برای این که شما با این مشکل مواجه نشید بعد از این که کد حذف اجرا شد صفحه را ریدایرکت کنید

چطوری ریدایرکت کنم صفحه رو؟؟؟؟؟؟/

__ziXet__
یک شنبه 20 بهمن 1387, 02:01 صبح
آره همینه. من اول اطلاعات رو می خونم از دیتا بیس و نمایششون میدم. بعد با یک دستور delete فیلدی که کارب ر انتخاب کرده رو از پایگاه داده حذف می کنم.
خوب باید چی کار کنم؟؟؟؟
خب اول delete کن بعد نشون بده!

yaqubian
یک شنبه 20 بهمن 1387, 07:59 صبح
دوست عزیز
اگه جلو عنوان رکورد مربوطه یه لینک بذارید که مقدار id اون رکورد رو انتقال بده و بعد با یه query ساده اون رکورد رو حذف کنید هیچ مشکلی بوجود نمی یاد. به شرطی که عمل حذف رو در همون صفحه انجام بدین. البته اگه در یه صفحه دیگه هم عمل حذف اتفاق بیفته باید کد redirect رو تو اون قرار بدین.
موفق باشید

zakieh
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 23:38 عصر
دوست عزیز
اگه جلو عنوان رکورد مربوطه یه لینک بذارید که مقدار id اون رکورد رو انتقال بده و بعد با یه query ساده اون رکورد رو حذف کنید هیچ مشکلی بوجود نمی یاد. به شرطی که عمل حذف رو در همون صفحه انجام بدین. البته اگه در یه صفحه دیگه هم عمل حذف اتفاق بیفته باید کد redirect رو تو اون قرار بدین.
موفق باشید

من کد مربوط به حذف رو داخل همون صفحه نوشتم. id رو همونطوری که بقیه اطلاعات رو از پایگاه داده گرفتم، select کردم و تو یه حلقه نمایش میدمشون. توی همون حلقه هم کلید حذف رو گذاشتم و همونجا هم کد حذف رو نوشتم.
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

smhnaji
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 00:24 صبح
بذار اینطوری بگیم:
ساده ترین روش حذف کردن یک سطر از بانک این هست:
۱. id رو از کاربر بگیریم (یا با متد $_POST، یا با متد $_GET)

$id = $_GET["id"];یا

$id = $_POST["id"]; ۲. سطر رو حذف کنیم:

mysql_query("DELETE FROM table WHERE id = $id") or die(mysql_error());۳. بعد هم هرچی دلمون خاص به کاربر نشون بدیم، مثلا:

$result= mysql_query("SELECT * FROM table LIMIT 20");
.
.
.

اگه به همین ترتیب این کار ها انجام بشن، سطری که حذف شده نمایش داده نمی‌شه.

yaqubian
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 12:43 عصر
دوست عزیز
اگه اونطور که توضیح دادید عمل کرده باشید که دیگه مشکلی نیست!
کدتون رو بذارید تا ببینیم که اشکال کارتون کجاست؟
موفق باشید