PDA

View Full Version : تحت شبكه كردن برنامه ها

mahmood_s
شنبه 19 بهمن 1387, 16:05 عصر
با سلام خدمت اساتيد

من برنامه اي نوشته بودم كه بعد از مدتها نيز به استفاده هم زمان بروي دو رايانه شده بود و من فقط فايل exe برنامه رو shair كردم و برنامه به درستي كار مي كرد

سوالم در مورد استفاده از كامپونت هاي شبكه مثل winsok و ... هست كه چه ضرورتي داره استفاده بشند

meys34
یک شنبه 20 بهمن 1387, 19:37 عصر
كامپوننت هاي شبكه براي ارتباط بين دو كامپيوتر درون شبكه هست اگه نباشه خوب هيچ ارتباطي هم نيست.

اگه سوالتونو درست و دقيق بپرسيد حتما جواب ميگيريد

mpmsoft
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:30 عصر
share کردن برنامه ترافيک شبکه رو اشغال مي کنه

از اين رو برنامه نويسان حرفه اي به اين موضوع اهميت زيادي مي دن

فرض کنيد اطلاعات يک جدول رو تغيير مي ديد و جدول شما شامل 5000 رکورد اطلاعات هست

به چه شکل مي خواهيد به بقيه کاربران بگيد که اطلاعات رو باز خواني بکنند و يا يک تايمر مي ذاريد و يا دوباره 5000 رکورد رو از بانک مي خونيد ؟

حالا فرض کنيد تحت VPN داريد کار مي کنيد

کمي بيشتر فکر کني به مزيتهاي استفاده از winsock پي مي بري

r0ot$harp
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:50 عصر
share کردن برنامه ترافيک شبکه رو اشغال مي کنه

از اين رو برنامه نويسان حرفه اي به اين موضوع اهميت زيادي مي دن

فرض کنيد اطلاعات يک جدول رو تغيير مي ديد و جدول شما شامل 5000 رکورد اطلاعات هست

به چه شکل مي خواهيد به بقيه کاربران بگيد که اطلاعات رو باز خواني بکنند و يا يک تايمر مي ذاريد و يا دوباره 5000 رکورد رو از بانک مي خونيد ؟

حالا فرض کنيد تحت VPN داريد کار مي کنيد

کمي بيشتر فکر کني به مزيتهاي استفاده از winsock پي مي بري

منم با mpmsoft موافق هستم . من خودم برای همه ی کار ها از رفیق بی وفام Winsock استفاده می کنم . چرا بی وفا چونکه با Https مشکل داره .

باتشکر احسان

yayan85
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 00:17 صبح
با سلام. دوستان من می خوام برنامه با بانک اکسس روی 2 کامپیوتر یکی مدیر و یکی منشی اجرا بشه.طبق گفته دوستمون می تونم فقط با share کردن فایل exe این کار را بکنم؟ یعنی جواب میده؟ و اینکه اصلا بانک اکسس برای محیط یک آموزشگاه خوب هست یا برم سراغ sql?

yayan85
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 23:29 عصر
دوستان، کسی نیست جواب بده؟ منتظرم و عجله دارم. یعنی باید تصمیم گیری کنم:متفکر:

reza_mn
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 00:54 صبح
در اینکه SQL Server از هر لحاظی سر تر از اکسس هست شکی نکن الا اینکه میخواهید برنامه تحت شبکه باشد ، در صورت استفاده هیچ مشکلی از این لحاظ نخواهید داشت.

r0ot$harp
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 12:39 عصر
با سلام. دوستان من می خوام برنامه با بانک اکسس روی 2 کامپیوتر یکی مدیر و یکی منشی اجرا بشه.طبق گفته دوستمون می تونم فقط با share کردن فایل exe این کار را بکنم؟ یعنی جواب میده؟ و اینکه اصلا بانک اکسس برای محیط یک آموزشگاه خوب هست یا برم سراغ sql?

دوست عزیز با Share کردن فایل Exe مربوط به Client می تونید این کار رو به راحتی انجام بدین .

باتشکر احسان

roze_abi-r
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 19:47 عصر
من هم با آقا رضا موافقم

اگه میخوای بین اکسس و اس کییو ال یکی رو انتخاب کنی بهترین گزینه اس کیو ال هست
حتی با تمام سختی که داره